„Lietuvos rytas” reabilitavosi po skaudaus pralaimėjimo ir nugalėjo „Budivelnyk“ ekipą

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai reabilitavosi tarptautiniame turnyre Vlado Garasto taurei laimėti. Skaudų pralaimėjimą patyrę Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai pirmadienį 82:68 nugalėjo Kijevo „Budivelnyk“ komandą.

A. Džikičiaus auklėtiniai reabilitavosi po pralaimėjimo.<br>M. Kulbis.

Sep 11, 2012, 9:32 AM, atnaujinta Mar 16, 2018, 8:30 PM

Vienintelį pralaimėjimą V. Garasto turnyre vilniečiai patyrė rezultatu 85:88. Tuomet A. Džikičiaus auklėtiniai pralaimėjo Dnepropetrovsko „Dnepr“ ekipai.

Rungtynių starte ekipoms žymiai geriau sekėsi gintis nei pulti, įpusėjus kėliniui - lygybė (7:7).

Lietuvos sostinės klubo įžaidėjas J.Blūmas nerado laisvų komandos draugų ir pats taikliai švystelėjo kamuolį į krepšį- 11:7 (7 min.). Pagrindinis vilniečių vidurio puolėjas P.Samardžiskis užsidirbo antrąją pražangą ir vietą aikštėje užleido L.Radoševičiui. Kėlinys baigėsi „Lietuvos rytui“ pirmaujant 19:17.

Vilniečiai toliau stengėsi itin aktyviai gintis ir neleisti varžovams regzti atakų. Atkovoti kamuoliai suteikė galimybę greitam puolimui - D.Dulkys pelnė du taškus, D.Ivanovas įkrovė kamuolį iš viršaus - 28:21 (15 min.). R.Seibutis ir V.Dilys pasižymėjo taikliais metimais ir „Lietuvos rytas“ pirmavo dviženkle persvara (35:25). Puikiai antrame kėlinyje žaidęs R.Seibutis smeigė tritaškį - 43:32 (18 min.). Po dviejų kėlinių LKL vicečempionai turėjo dvylikos taškų pranašumą (48:36).

Vilniečiai neatsipalaidavo ir trečiame kėlinuke - M.Katelynas pelnė 5 taškus iš eilės, J.Blūmas pataikė tolimą metimą - 56:45 (25 min.). Prieš lemiamą ketvirtį - solidi Lietuvos klubo persvara (65:51).

Ekipos apsikeitė taikliais šūviais, o kiek vėliau - ir klaidomis puolime (70:58, 35 min.). R.Seibutis pataikė iš vidutinio nuotolio ir dar labiau priartino savo klubą prie pergalės.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 16, D.Ivanovas 12, J.Blūmas 10, M.Katelynas 9, L.Radoševičius ir S.Babrauskas po 8, V.Dilys 6, D.Dulkys ir A.Jomantas po 4, D.Redikas 3, P.Samardžiskis 2.

„Lietuvos ryto” startinis penketas: Janis Blūmas, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

BNS: Turnyro lentelė (vieta, klubas, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“                3 2 1 261:234 5

2. Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) 2 2 0 198:150 4

3. Dniepropetrovsko „Dnepr“ (Ukraina) 2 2 0 193:164 4

4. Klaipėdos „Neptūnas“ 3 1 2 238:282 4

5. Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) 4 0 4 332:392 4