Nesėkmė Miunchene: „Žalgiris“ pralaimėjo „Bešiktaš“ 57:75

Kauno „Žalgirio“ komandai nepasiseks laimėti trečiojo trofėjaus iš eilės. Vokietijos Miuncheno mieste vykstančiame tarptautiniame BEKO turnyre pusfinalyje kovoję „Žalgirio“ žaidėjai pralaimėjo Stambulo „Bešiktaš“ klubui  57:75 (14:20, 16:17, 11:17, 16:21) ir sekmadienį su šeimininke "Bayern" ekipa kovos tik dėl trečiosios vietos. Joano Plazos vedamas „Žalgiris“ šį sezoną  savo sąskaitoje turi du trofėjus – laimėjo Kauno sporto halėje pirmą kartą surengtą Stepo Butauto taurės turnyrą bei įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ mače dėl Lietuvos krepšinio Supertaurės.

"Žalgiris" pralaimėjo "Bešiktaš" ir turnyre Miunchene kovos tik dėl 3-iosios vietos.

2012-09-23 11:21, atnaujinta 2018-03-16 15:28

"Žalgiris" dvikovoje su "Bešiktaš" pirmavo tik pirmojo kėlinio pirmosiomis minutėmis, o rezultattui estant 10:8, turkai spurtavo, atitrūko 6 taškais ir daugiau nė karto neleido "Žalgiriui" persverti rezultatą.

Nors kauniečiai antrojo kėlinio pabaigoje turėjo 5 taškų deficitą, trečiame ketvirtyje Stambulo ekipa padidino pranašumą iki 12 taškų, o galiausiai kauniečius įveikė 18 taškų persvarą 75:57.

"Žalgiriui“ taškų pelnė: Oliveris Lafayette‘as 12, Jeffas  Foote'as 9, Paulius Jankūnas 8, Mindaugas Kuzminskas, Kšyštofas  ir Darjušas Lavrinovičiai po 6, Adas Juškevičius 3, Tadas Klimavičius 2 taškai. „Bešiktaš“ klube: Curtis Jerrellsas pelnė 14 taškų, Patrickas Christopheris 12, Barisas Hersekas ir Damiras Markota po 11, Serhatas Cetinas 10, Vladimiras Dašičius 9 taškus. Iki šios dienos Miunchenas buvo itin sėkmingas miestas Kauno klubui: pries 13 metų žalgiriečiai šiame Vokietijos mieste iškovojo Eurolygos čempionų taurę.   Į Miuncheną neišskrido ir du traumuoti ekipos lyderiai Mantas Kalnietis ir Rimantas Kaukėnas.

Pasirengimo cikle žalgiriečiai kartą įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą ir kartą sužaidė lygiosiomis, nugalėjo Južno „Chimik“, Vloclaveko „Anwil“ ir Rygos VEF  komandas.

Antrajame pusfinalyje taip pat nebuvo intrigos - į finalą pateko Maskvos CSKA krepšininkai. Rusijos čempionai 87:66 (20:16, 20:22,  24:15, 23:13) sutriuškino turnyro šeimininkę „Bayern“ ekipą.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo 26 taškus surinkęs Aleksandras Kaunas. 11 taškų pridėjo Antonas Ponkrašovas, po 8 – Viktoras Chriapa  ir Milošas  Teodosičius.

„Bayern“ komandoje išsiskyrė 14 taškų pelnęs buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ įžaidėjas  Tyrece'as Rice'as. Jano Jaglos sąskaitoje – 13 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

Sekmadienį CSKA finale susitiks su Turkijos čempionais Stambulo „Besiktas“ krepšininkais, o Kauno „Žalgiris“ dėl trečiosios  vietos žais su Miuncheno ekipa

Rungtynių eiga   Nuo pat rungtynių  ekipos kibo viena kitai į atlapus. Nors turkai pirmieji įmetė, žalgiriečiai atkarpą laimėjo 6:0 ir pirmavo 8:4. Vis dėlto "Bešiktaš" išlygino žaidimą ir kėlinio viduryje pirmavo tik 10:8.

Tačiau turkai nenuleido rankų: per likusias keturias kėlinio minutes sugebėjo perimti iniciatyvą ir likus kovoti 50 sek. pirmavo 19:12, o kėlinį laimėjo 20:14.

Antrame kėlinyje "Bešiktaš" sugebėjo padidinti atotrūkį iki dešimties taškų 24:14, tačiau A. Juškevičius pelnė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 24:17.

Po kelių nesėkmingų "Žalgirio" atakų Turkijos klubas sugebėjo pabėgti net 12 taškų skirtumu - 33:21. Aštuntąją kėlinio minutę žalgiriečių pastangos sumažinti skirtumą buvo vainikuotos: po kauniečių tritaškio "Bešiktaš" pirmavo tik 35:28, o po to 35:30.

Lietuvos ekipa turėjo galimybę sumažinti Stambulo komandos persvarą iki 3 taškų, tačiau suklydo paskutinėje atakoje, turkai įmetė dvitaškį ir po dviejų kėlinių "Žalgirio" varžovai pirmavo 37:30.

Trečiasis kėlinys kauniečiams prasidėjo nesėkmingai - jie praleido 4 taškus, tačiau patys nepelnė nė taško. Tik po trijų minučių   P. Jankūnas įmetė "Žalgiriui" pirmuosius du taškus (43:32).

Tačiau turkai trečiame kėlinyje buvo nusiteikę rimtai perimti mačo vadžias į savo rankas ir išnaudodavo kauniečių klaidas - 7 min. "Bešiktaš" jau pirmavo 49:34.

Turkai trečiame kėlinyje sugebjo padidinti savo pranašumą iki rekordinio skirtumo - 54:38. Bet skirtumą sumažino nuo aikštės vidurio su sirena tritaškį pataikęs O. Lafayette'as.

Ketvirtame kėlinyje "Žalgiris" siekė sumažinti varžovų atotrūkį ir antrąją kėlinio minutę "Bešiktaš" pirmavo 56:47. Bet turkai po eilinių žalgiriečių klaidų vėl atitrūko ir laikė "Žalgirį" saugiu atstumu - 59:50, 64:52, 67:54.

Likus žaisti 2 min. "Žalgiris" susitaikė su mintimi, jog nesugebės pasivyti varžovą (75:57) ir siekė bent garbingai pralaimėti. Tačiau ir tai nesisekė - galutinis mačo rezultatas 75:57 "Bešiktaš" naudai.