Vilniaus derbyje „Lietuvos rytas“ sutriuškino „Sakalus“ (visi rezultatai)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse tarp dviejų sostinės ekipų užtikrintą pergalę šventė šalies vicečempionai. „Lietuvos rytas“ 76:42 sutriuškino „Sakalus“ jų aikštėje.

"Lietuvos rytas" Vilniaus derbyje sutriuškino "Sakalus".<br>bclrytas.lt

Sep 30, 2012, 11:53 AM, atnaujinta Mar 16, 2018, 11:32 AM

Aršesnė kova vyko už aikštės ribų. Abiejų komandų sirgaliai apsikeitė necenzūrinėmis skanduotėmis ir plakatais. Netrukus kilo susistumdymas. Apsaugos darbuotojai pareikalavo agresyviai nusiteikusių sirgalių palikti areną.

Įspūdingu individualiu pasirodymų mačą pradėjo Predragas Samardžiskis - makedonas vienas rinko taškus ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 9:6. Ant suolo atsipūsti atsisėdusį vidurio puolėją puolime sėkmingai pakeitė kiti krepšininkai. Aikštės šeimininkai nepaleido varžovų į priekį, sužaidus pirmąjį ketvirtį „Lietuvos rytas“ turėjo minimalią persvarą 17:16.

Antrojo kėlinio pradžioje asmeninį šou surengė Leonas Radoševičius - 5 kroato taškai privertė „Sakalų“ vyriausiąjį trenerį Romualdą Petronį prašyti minutės pertraukėlės (22:16). Į aikštę sugrįžusiems aikštės šeimininkams ir toliau sunkiai sekėsi įveikti varžovų gynybą. Po Renaldo Seibučio dvitaškio „Lietuvos rytas“ priekyje 28:20. Ketvirčio pabaigoje Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai surengė spurtą 8:2 ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami dviženklį pranašumą - 36:22.

Po pertraukos į aikštę grįžę „Lietuvos ryto“ krepšininkai kietos gynybos ir sėkmingo puolimo dėka krovėsi pranašumą.  Po penkioliktojo P. Samardžiskio taško LKL vicečempionų pranašumas siekė 24 taškus (51:27). Du Aivaro Kiaušo dvitaškiai ir „Lietuvos rytui“ priklausančio Pauliaus Dambrausko tolimas šūvis kiek priartino „Sakalus“ prie varžovų (34:51). Dviejų minučių tylą dėjimu nutraukė L. Radoševičius. Sužaidus tris ketvirčius „Lietuvos rytas“ pirmavo užtikrintai 55:34.

Paskutiniajame ketvirtyje puikiai savo užduotis po krepšiu vykdė „Lietuvos ryto“ aukštaūgiai - L. Radoševičiaus ir D. Ivanovo sėkmingai rungtyniavo tiek puolime, tiek gynyboje. Po Deivido Dulkio tolimo šūvio „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinę persvarą - 66:38. „Sakalams“ niekaip nesisekė pralaužti geležinės „Lietuvos ryto“ gynybos, LKL vicečempionai žaisdami lyg ant sparnų sėkmingai rengė vieną ataką po kitos (74:38). Finalinė rungtynių sirena skelbė „Lietuvos ryto“ pergalę rezultatu 76:42.

„Šiandien suteikėme galimybę pažaisti ir mažiau rungtyniaujantiems krepšininkams. Kai kurie jų atrodė gerai, kai kurie - turės daugiau padirbėti treniruočių metu. Tai tik sezono pradžia, bet sunku žaisti, kai esi aiškus rungtynių favoritas. Tačiau esu patenkintas savo auklėtinių nusiteikimu didesnėje mačo dalyje“, - sakė „Lietuvos ryto“ strategas A. Džikičius.

A.Džikičius tikino, kad pirmosios LKL čempionato rungtynės prieš Klaipėdos „Neptūną“ buvo gerokai sudėtingesnės.

„Du visiškai nepanašūs varžovai ir skirtingos rungtynės. Sunku pasakyti, ar „Sakalai“ - pati silpniausia komanda, su kuria teko žaisti nuo pat pasiruošimo sezonui pradžios. Išmėginome jėgas su keliomis LKL ekipomis, pavyzdžiui, du sykius susitikome su Klaipėdos „Neptūnu“. Manau, uostamiesčio klubas yra pajėgesnis“, - kalbėjo treneris.

„Lietuvos rytas“: L. Radoševičius - 17 (6 atk. kam.), P. Samardžiskis - 15 (5 atk. kam.), R. Seibutis - 9, V. Dilys - 7 (7 atk. kam.), D. Ivanovas - 6, S. Babrauskas, N. Nedovičius ir A. Jomantas po 4, J. Blūmas ir D. Dulkys po 3, E. Bendžius ir D. Redikas (5 atk. kam.) po 2.   „Sakalai“: P. Baločka (7 atk. kam.) ir P. Dambrauskas po 10, T. Černeckis - 7 (6 atk. kam.), A. Kiaušas - 5, R. Matulis (7 atk. kam.) - 4, J. Petkevičius, J. Gintvainis ir Ž. Šeštokas po 2.

Kitose rungtynėse Kėdainių "Nevėžis" savo aikštėje 77:60 nugalėjo LKL naujokus "LSU-Baltų" krepšininkus.

"Nevėžis": M. Girdžiūnas - 17, P. Semaška - 15, S. Kulevičius - 12, V. Jasikevičius - 10, J. Bergstedtas, T. Bishopas - 6, R. Jakštas - 5, D. Šilinskis - 4.

"LSU-Baltai": M. Stasys - 19, A. Vasiliauskas - 11, V. Sragauskis ir T. Tamošiūnas po 9, T. Urbonas - 7, E. Alunderis - 4, S. Beniušis - 1.

Klaipėdos "Neptūnas" išvykoje 88:93 nusileido Utenos "Juventus" komandai.

"Juventus": P. Morkeliūnas - 25, A. Viskontas - 16, N. Varnelis - 13, D. Leonardas ir A. Čepulis po 9, K. Petrukonis - 8, G. Matulis - 5, D. Gvezdauskas ir G. McCulley po 4.

"Neptūnas": N. Barinovas - 19, D. Gailius - 18, M. Mažeika - 16, L. Mikalauskas ir V. Šarakauskas po 8, G. Gustas - 7, R. Broadusas - 6, E. Dainys ir M. Runkauskas po 2.