Eurolygos starte „Lietuvos rytas“ pagadino nervus CSKA - 73:75 (komentaras)

Prieš pirmąsias šio sezono Eurolygos rungtynes to nesitikėjo, matyt, nei krepšinio ekspertai, nei komandos žaidėjai, nei treneriai. Vilniaus „Lietuvos rytas“ privertė save vytis Eurolygos grandus Maskvos CSKA krepšininkus, kurie tik paskutinėmis mačo sekundėmis išplėšė pergalę 75:73 (23:20, 14:26, 15:8, 21:21).

CSKA pergalę iškovojo paskutinėmis sekundėmis.<br>cska.com

Mantas Stankevičius

Oct 12, 2012, 3:39 PM, atnaujinta Mar 16, 2018, 3:58 AM

Sūpuoklės. Puikiai rungtynes pradėjęs „Lietuvos rytas“ išmušė iš vėžių maskviečius. Tačiau antrajame kėlinyje vilniečiai įkrito į duobę, iš kurios kapstėsi iki trečiojo kėlinio pabaigos, kada rezultatas buvo išlygintas. Įpusėjus ketvirtam kėliniui vilniečiai išsiveržė į priekį. Besibaigiant ketvirtajam kėliniui vilniečiai buvo įgiję keturių taškų pranašumą. Rungtynių pabaigoje CSKA, vedama S. Weemso, spurtavo 7:0 ir išplėšė pergalę paskutinėmis sekundėmis po ilgai trukusio nervų karo prie baudų metimų linijos.

Šansas. Rezultatyviausias vilniečių žaidėjas R. Seibutis dar turėjo galimybę išplėšti pergalę tritaškiu metimu aidint finalinei sirenai, tačiau krepšininko mestas kamuolys nesiekė lanko.

Komentaras. A. Džikičius: „Tai buvo geros rungtynės, turint galvoje, kad tai – sezono pradžia, pirmasis turas. Buvome labai arti pergales. Mes žinome, kad šį sezoną CSKA nori nueiti auksinį kelią ir todėl didžiuojuosi, kaip mano žaidėjai pasirodė prieš tokį varžovą.“

Spūstys. Į treniruotę „Megasport“ arenoje „Lietuvos ryto“ krepšininkai vyko pustrečios valandos dėl užkimštų gatvių. „Lietuvos rytas“ tenkinosi valandos pratybomis. Krepšininkų pėdos net nebuvo teipuojamos – svarbiausia buvo išmankštinti netikėtai ilgoje kelionėje sustingusius raumenis, pamėtyti.

Vilionės. CSKA klubo vadovai pasistengė viliodami žiūrovus į pirmąsias Eurolygos rungtynes. Arenos fojė žiūrovai gali mėgautis cirko numeriais, orkestro grojamais kūriniais arba žaisti kompiuterinius žaidimus.

Statistika. Maskvos CSKA: S. Weemsas – 14, V. Chriapa ir N. Krstičius po 12, Z. Ercegas – 11, M. Teodosičius – 10, V. Micovas – 9, A. Ponkrašovas – 5, A. Jacksonas - 2; „Lietuvos rytas”: R. Seibutis – 19, M. Katelynas – 12, N. Nedovičius – 11, L. Radoševičius – 10, P. Samardžiskis ir J. Blūmas po 5, S. Babrauskas ir D. Ivanovas po 4, A. Jomantas – 3.

CSKA: „Lietuvos rytas“: dvitaškiai 55/51 proc., tritaškiai 33/31 proc., baudų metimai 78/88 proc., atkovoti kamuoliai 33/30, rezultatyvūs perdavimai 13/11, perimti kamuoliai 5/10, klaidos 16/14.

Varžovas. Kitą savaitę (10.18) vilniečiai namie priims „Barcelona“ ekipą su Š. Jasikevičiumi.

Pirmasis kėlinys

Startinis penketas. „Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Steponas Babrauskas, Janis Blūmas, Renaldas Seibutis, Predragas Samardžiskis, Mindaugas Katelynas.

Pirmuosius taškus „Megasport“ arenoje pelnė R. Seibutis po to, kai perėmė kamuolį. Keturi iš eilės jo pelnyti taškai kiek sutrikdė Rusijos krepšininkus. Krepšį CSKA atrišo Sonny Weemsas. CSKA krepšininkai rezultatą išlygino prabėgus kiek daugiau negu trims kėlinio minutėms - 6:6, tačiau R. Seibutis tęsė varžovų krepšio šturmą.

Per pirmąsias keturias su puse minutes žaidėjas spėjo pelnyti aštuonis taškus. Šešių taškų pranašumą vilniečiai įgijo, kai agresyviau pradėjo žaisti M. Katelynas. Likus dviem minutėms iki kėlinio pabaigos, po R. Seibučio metimo, „Lietuvos rytas“ buvo įgijęs 8 taškų pranašumą.

Besibaigiant kėliniui CSKA sumažino skirtumą iki dviejų taškų. N. Nedovičiaus tritaškis metimas vilniečiams leido atitrūkti penkiais taškais prieš antrąjį kėlinį.

Antrasis kėlinys

Kėlinį N. Nedovičius pradėjo puikiu bloku savo varžovui, tačiau tai varžovų nesustabdė. Prabėgus vos dviem minutėms aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį - 24:23. Pabėgti varžovams neleido veržlus N. Nedovičiaus žaidimas. Kėliniui įpusėjus CSKA išlaikydavo trijų/penkių taškų pranašumą, tačiau nuolat skubėdavo didinti savo atotrūkį.

Likus žaisti trims minutėms iki kėlinio pabaigos švieslentė vis dar skelbė apie keturių taškų CSKA pranašumą. Aidint sirenai, skelbiančiai apie kėlinio pabaigą maskviečiai skirtumą padidino iki 9 taškų.

Trečiasis kėlinys

Pirmųjų taškų kėlinyje reikėjo laukti dvi minutes. Iš toli šovė R. Seibutis - 46:40. Pusę kėlinio abi komandos tarsi apsnūdusios bandė pelnyti taškus. Likus kiek daug nei penkioms minutėms vilniečiai sumažino skirtumą iki keturių taškų - 48:44.

Netrukus po S. Babrausko rezultatyvios atakos skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų. Per septynias kėlinio minutes CSKA krepšininkai sugebėjo pelnyti tik keturis taškus. Likus dviem minutėms iki kėlinio pabaigos savo pirmuosius taškus pelnė J. Blūmas - 50:48.

M. Katelynas likus vos minutei iki kėlinio pabaigos išlygino rezultatą - 52:52. Tačiau po kėlinio rusai turėjo dviejų taškų persvarą.

Ketvirtasis kėlinys   Kėlinio pradžioje M. Katelynas taikliu metimu sumažino CSKA įgytą persvarą iki minimumo - 56:55. Vilniečiai neišnaudojo progos išsiveržti į priekį, o CSKA padidino savo pranašumą iki keturių taškų - 59:55, tačiau netrukus tritaškį įsūdė N. Nedovičius.

Po minutės J. Blūmas išlygino rezultatą tritaškiu metimu, o netrukus greitu puolimu A. Jomantas išveda vilniečius į priekį - 61:63. CSKA teko vytis vilniečius. Likus žaisti trims minutėms iki rungtynių pabaigos CSKA susigrąžino vieno taško persvarą. Tris taškus pridėjo ir V. Chriapa - 67:64.

A. Jomantas, likus dviem minutėms iki rungtynių pabaigos išlygino rezultatą, o per kitą ataką R. Seibutis išvedė vilniečius į priekį - 67:69. L. Radoševičius baudos metimais padidino skirtumą iki keturių taškų (71:67).

Tačiau S. Weemsas pelnė du taškus ir stojo prie baudų metimų linijos - 70:71. Pats S. Weemsas išvedė savo komandą į priekį. Nervų karas prie baudų metimų linijos, kurį laimėjo CSKA, prasidėjo likus vos trylikai sekundžių iki rungtynių pabaigos.

CSKA strategas E. Messina lyg ant adatų stebėjo paskutinę vilniečių ataką - krepšinio profesorius atlėgo tik po R. Seibučio metimo, kai jo mestas kamuolys nepasiekė lanko, o lietė tik lentos apačią ir neatnešė vilniečiams sensacingos pergalės. CSKA šventė pergalę 75:73.