VTB jungtinė lyga: „Lietuvos rytas“ nusileido Kazanės „Uniks“ 68:74

Vilniaus „Lietuvos rytui“ po permainingos kovos nepavyko išplėšti antrosios pergalės VTB jungtinėje lygoje. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Kazanėje 68:74 (12:18, 11:26, 13:14, 32:16) turėjo pripažinti „Uniks“ komandos pranašumą.

"Lietuvos rytas" nesugebėjo palaužti "Uniks".<br>M. Kulbis

2012-10-23 11:47, atnaujinta 2018-03-15 22:29

Rungtynių pradžioje „Lietuvos rytas“ spurtavo 2:9, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje „Uniks“ krepšininkai jau džiaugėsi šešių taškų persvara – 18:12.

Neįpusėjus antrajam kėliniui „Uniks“ krepšininkai įgijo keturiolikos taškų persvarą – 30:14, o antrojo kėlinio pabaigoje Rusijos krepšininkai jau turėjo 21-o taško persvarą. „Lietuvos rytui“ sunkiai sekėsi stabdyti „Uniks“ aukštaūgius. Po antrojo kėlinio „Lietuvos rytas“ tebuvo atkovojęs 12 atšokusių kamuolių, „Uniks“ aukštaūgiai per dvidešimt minučių sugebėjo sugriebti 23, puolime jie tai padarė aštuonis taškus.

Įpusėjus Trečiam kėliniui „Uniks“ turėjo 26 taškų persvarą. Vyriausiasis “Lietuvos ryto” treneris D. Maskoliūnas minutinės pertraukėlės metu savo auklėtinių prašė atsipalaiduoti, kadangi rungtynių baigtis jau yra aiški. Po trečio kėlinio švieslentėje degė skaičiai pranešantys apie 22-ų taškų „Uniks“ persvarą.

Paskutinį ketvirtį vilniečiai pradėjo septynių taškų spurtu be atsako ir sumažino skirtumą iki 15 taškų – 43:58. L. Radoševičiaus puikaus žaidimo po krepšiu dėka vilniečiai sumažino skirtumą iki 11-os taškų. Šįkart minutinės pertraukėlės metu „Uniks“ strategas Aco Petrovičius savo auklėtinių prašė ramybės.

Du taiklūs S. Babrausko baudos metimai sumažino persvarą iki devynių taškų, o po taiklaus L. Radoševičiaus metimo „Uniks“ persvara ištirpo iki šešių taškų – 57:63.

E. Bendžiaus tritaškis metimas sumažino skirtumą iki keturių taškų likus kiek mažiau nei vienai minutei iki rungtynių pabaigos.

„Lietuvos rytui“ taškus pelnė: N. Nedovičius – 21, L. Radoševičius – 13, D. Ivanov – 11, S. Babrauskas – 5, A. Jomantas, E. Bendžius po 3, J. Blūmas, M. Katelynas, P. Samardžiski, V. Dilys, R. Seibutis, D. Dulkys po 2;

“Uniks”: K. Kaimakoglou – 18, C. Eidsonas – 13, T. Lyday'us – 9, I. Vougioukas – 8, V. Veremejenko – 9, P. Samoylenko - 7, M. Chatmanas - 5, P. Sergejevas po 3, I. Zamanskly – 2.

Dar ekipai vadovaujant Aleksandrui Džikičiui Lietuvos vicečempionai 48:75 pralaimėjo Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkams, o VTB čempionato starte išvykoje 71:72 nusileido „Astana“ komandai.

Kol kas D. Maskoliūno sąskaitoje VTB jungtinėje lygoje – viena pergalė, kurią „Lietuvos rytas“ praėjusį pirmadienį 81:70 iškovojo mače su Samaros „Krasnyje Krylja“ komanda.