VTB čempionatas: „Lietuvos rytas“ turėjo pavargti Taline, pergalę iškovojo ir R. Kurtinaičio auklėtiniai

Pirmajame kėlinyje į duobę įkritę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai atsitiesė ir VTB jungtinės lygos A grupės rungtynėse išvykoje 73:60 (17:18, 18:10, 18:13, 20:19) nugalėjo Talino „Kalev" komandą. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo antrąją pergalę.<br>M. Kulbis.

Nov 13, 2012, 9:53 AM, atnaujinta Mar 15, 2018, 12:18 PM

Maskoliūno auklėtiniai su dviem pergalėmis ir trimis pralaimėjimais turi 7 taškus ir užima septintąją vietą. Tiek pat taškų turi „Doneck“ ekipa. Ketvirtąjį pralaimėjimą patyrusi Talino komanda – A grupės dugne. „Kalev“ ekipa yra iškovojusi vieną pergalę ir turi šešis taškus. Tiek pat taškų turi dar dvi ekipos.  “Lietuvos rytas” šiose rungtynėse vertėsi be J. Blūmo, M. Katelyno ir S. Babrausko.

„Lietuvos rytas“: N. Nedovičius – 18, D. Ivanovas – 12 (6 atk. kam.), L. Radoševičius – 11 (6 atk. kam.), R. Seibutis – 10, D. Dulkys – 7, P. SamardŽiskis – 4 (7 atk. kam.), S. Buterlevičius ir D. Redikas – po 2.

“Kalev/Cramo”: K. McLeodas – 20, T. Sokkas – 15 (7 atk. kam.), G. Arbetas – 12, R. Keerlesas – 8, G. Wilkinsonas – 5 (6 atk. kam.) - F. Elegeras – taškų nepelnė, tačiau atkovojo 7 kamuolius.

Dvikovą sėkmingiau pradėję aikštės šeimininkai lengvai rasdavo skylių „Lietuvos ryto“ gynyboje ir sužaidus tris minutes „Kalev“ pirmavo 11:5. N.Nedovičiaus ir R.Seibučio dvitaškiai neleido varžovams pabėgti, tačiau iniciatyva ir toliau priklausė Talino klubui (16:9).

Taškų badą nutraukė R.Seibutis, paskutinę atakai skirto laiko sekundę pataikęs sudėtingą metimą. Patikimai gynyboje rungtyniavęs Dariaus Maskoliūno auklėtiniai 4 minutes nepraleido nė taško į savo krepšį ir buvo išsiveržę į priekį, tačiau paskutinę sekundę tiksliai surengę „Kalev“ krepšininkai susigrąžino pranašumą – 18:17.

Antrajame ketvirtyje po 5 iš eilės Deivido Dulkio taškų „Lietuvos rytas“ atstatė rungtynių pusiausvyrą (23:23). Varžovams sunkiai sekėsi rinkti taškus, galiausiai Estijos komandos vyriausiojo trenerio kantrybė trūko po sostinės klubo surengtos atakos, kurią triuškinančiu dėjimu užbaigė Leonas Radoševičius. Ketvirčio pabaigoje puolimą labiau sustygavę „Lietuvos ryto“ krepšininkai padidino atotrūkį iki 7 taškų – 35:28. Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ ir toliau sėkmingai rungtyniavo abejose aikštės pusėse – varžovų klaidomis pasinaudoję Lietuvos vicečempionai įgijo dviženklį pranašumą (45:35). Aštrūs N.Nedovičiaus prasiveržimai po krepšiu varė estus į neviltį. Kieta „Lietuvos ryto“ krepšininkų gynyba aikštės šeimininkus vertė vis dažniau klysti, patys didindami persvarą (53:37). Ketvirčio pabaigoje „Kalev“ ekipai pavyko apkarpyti deficitą. Po 30 minučių Vilniaus klubas priekyje 53:41. Paskutinį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo toliau mažindami atsilikimą (49:57). Užsidegimą savo komandos draugams ir dviženklį pranašumą savo komandai sugrąžino įspūdingas L.Radoševičiaus dėjimas su pražanga (62:49). Estijos krepšininkai atkakliai stengėsi kovoti dėl pergalės – likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos komandas skyrė 8 taškai (67:59). Atlaikę visus varžovų bandymus „Lietuvos rytas“ susigrąžino dviženklį pranašumą ir šventė antrąją pergalę VTB lygoje – 73:60.

Ketvirtąją pergalę iškovojo Rimo Kurtinaičio treniruojama Maksvos srities „Chimki“ (4/1) komanda, kuri A grupės rungtynėse namuose 85:74 (19:18, 24:16, 2:15, 18:25) nugalėjo Kazanės „Uniks“ (3/2) ekipą.

„Chimki” komanda su devyniais taškais užima antrąją vietą, o „Uniks“ ekipa, kurios sąskaitoje – aštuoni taškai, užima trečiąją vietą. A grupės lyderiai – Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkai, dar nepatyrę pralaimėjimo kartėlio.

„Chimki“: Z. Planiničius – 18, V. Fridzonas – 14, J. Augustine'as (6 atk. kam.) - 13, P. Davisas (8 atk. kam.) - 11, K. Lončaras – 10, K. Riversas ir A. Žukanenko – po 5, P. Koponenas, E. Vialtsevas ir S. Monia – po 3.

„Uniks“: K. Kaimakoglou – 20, I. Zamanskis – 10, M. Chatmanas – 9, I. Vougioukas ir T. Lyday – 8, P. Sergejevas – 6, Ch. Eidsonas – 5, V. Veremeenko – 4, P. Samoilenka ir A. Truškinas – 2.

BNS: A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10.Zgoželeco „Turow“ (Lenkija) 5 1 4 20

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

9. Klaipėdos „Neptūnas“ 5 1 4 20

10.Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) 5 0 5 0