Belgrade – apmaudi nesėkmė: „Lietuvos rytas” - „Partizan” 74:75

Iki rungtynių pabaigos liko 30 sekundžių. „Lietuvos rytas“ pralaiminėjo 74:75. Kamuolį turėjo vilniečiai, tačiau Renaldui Seibučiui nepavyko pataikyti. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai dar mėgino prasižengti, tačiau nuaidėjo finalinė sirena ir Belgrado „Partizan“ krepšininkai Eurolygoje D grupės rungtynėse iškovojo antrąją pergalę – 75:74 (18:11, 21:22, 20:18, 16:23).

R. Seibutis pirmajame ekipų susitikime pelnė 14 taškų, o antrajame - 12.<br>M. Kulbis

Martynas Suslavičius

Nov 30, 2012, 5:54 PM, atnaujinta Mar 14, 2018, 11:37 PM

Pralaimėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai nebeturi prabangos sau leisti pralaimėti nors vieną iš likusių dviejų mačų. D. Maskoliūno auklėtiniai dabar turi tik vieną pergalę ir bet koks pralaimėjimas reikštų atsisveikinimą su Eurolyga.

Rungtynės. Rungtynių startas „Lietuvos ryto“ gerbėjų nepradžiugino – vilniečiai ne tik nieko nesugebėjo padaryti puolime, bet ir klydo gynyboje. Sužaidus keturias minutes „Partizan“ pirmavo 8:0, o D. Maskoliūno veidas buvo surauktas.

Nepaisant skausmingo starto, „Lietuvos ryto“ krepšininkai priprato prie įtampos ir varžovų sirgalių šūksnių. Sužaidus daugiau nei penkias minutes po N. Nedovičiaus metimo „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo 7:12. Nepaisant pastangų, „Partizan“ pirmąjį kėlinį laimėjo 18:11.

Antrąjį kėlinį taškais pradėjo L. Radoševičius. Netrukus prie jo prisidėjo D. Ivanovas ir skirtumas ištirpo iki trijų. Praėjo dar keletas atakų ir skirtumo nebeliko – 18:18. Nesužaidus nė keturių antrojo kėlinio minučių J. Blūmas smeigė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 25:21.

Nors D. Maskoliūno auklėtiniai mėgino išsaugoti pranašumą, „Partizan“ komandos žaidėjų akys degė labiau. Jie išlygino rezultatą 25:25 ir iki kėlinio pabaigos spėjo susikrauti pranašumą – 39:33. Trečiojo kėlinio starte „Lietuvos ryto“ žaidimas strigo – 33:41. Įpusėjus kėliniui vilniečių varžovai turėjo dešimties taškų pranašumą – 48:38. Vėliau „Lietuvos rytas“ buvo sumažinęs skirtumą – po J. Blūmo tritaškio svečiai atsilikinėjo 49:52, tačiau „Partizan“ ir vėl išsiveržė į priekį – 59:51.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė tikras mūšis. Persvarą turėjo tai viena, tai kita komanda, tačiau lemiamu momentu R. Seibutis nepataikė dvitaškio ir „Partizan“ šventė pergalę 75:74.

Krito. Baigiantis mačui ant žemės krito N. Nedovičius, į kurį atakos metu įsirėžė L. Westermannas, „Lietuvos ryto“ krepšininkui trenkęs alkūne.

Trukdė. Pirmojo kėlinio pabaigoje prie baudų metimo linijos stojusiam „Lietuvos ryto“ įžaidėjui J. Blūmui „Partizan“ sirgaliai į veidą pašvietė lazeriu, tačiau tai latvio neišblaškė ir jis pataikė abu metimus.

Armija. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus pasitiko sausakimša „Pionir“ arena, kurią nudažė Serbijos vėliavos, juodos ir baltos spalvų šalikai. Dar neprasidėjus rungtynėms sienas drebino ištikimųjų „Partizan“ sirgalių skanduotės.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: N. Nedovičius – 16, L. Radoševičius – 15, R. Seibutis ir J. Blūmas – po 12, D. Ivanovas – 10, S. Babrauskas – 5, P. Samardžiskis – 1.

„Partizan“: D. Bertanis (6 atk. kam.) - 14, V. Lučičius (8 atk. kam.) - 13, D. Musli – 12, D. Milošavljevičius ir D. Gordonas (8 atk. kam.) - po 10, N. Milutinovas – 7, L. Westermannas – 5, N. Gordičius ir D. Gagičius – po 2.

„Lietuvos rytas“ - „Partizan“

Dvitaškiai: 16/37 (43 proc.) - 21/41 (51 proc.)

Tritaškiai: 9/16 (56 proc.) - 5/16 (31 proc.)

Baudų metimai: 15/20 (75 proc.) - 18/21 (85 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 26 - 37

Klaidos: 13 - 16

Rezultatyvūs perdavimai: 16 - 16

Perimti kamuoliai: 4- 3

Padėtis.

BNS: D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. „FC Barcelona Regal“ (Ispanija)           7  0  553:443

2. Maskvos CSKA (Rusija) 7 1 618:562

3. Stambulo „Bešiktaš JK“ (Turkija) 4 3 513:519

4. Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) 2 6 586:650

5. Belgrado „Partizan mt:s“ (Serbija) 2 6 574:612

6. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 7 538:596

Į kitą varžybų etapą pateks keturios geriausios grupės komandos.

Startiniai penketai. „Lietuvos rytas“: R. Seibutis, S. Buterlevičius, P. Samardžiskis, M. Katelynas, N. Nedovičius.

„Partizan“: N. Milutinovas, L. Westermannas, V. Lučičius, D. Milošavljevičius, D. Gordonas.

Pirmasis kėlinys

Savo sirgalių įkvėpti „Partizan“ krepšininkai greitai įgijo penkių taškų pranašumą – pataikė D. Milošavljevičius, V. Lučičius. Sužaidus porą minučių „Partizan“ pirmavo 5:0.

Sužaidus porą minučių taškus pelnyti iš po krepšio galėjo P. Samardžiskis, tačiau mėgindamas pasidaryti vietos jis sužingsniavo. Netrukus šeimininkai baudė svečius - 7:0. Pirmajame kėlinyje buvo sužaistos keturios minutės, o prasčiausiai Eurolygoje besiginančios komandos taškų kraitis buvo tuščias - 0:8.

„Lietuvos ryto" tylą nutraukė M. Katelynas, kuris pataikė tritaškį (5 min. 41 sek.), tačiau „Partizan“ iškart atsakė dvitaškiu - 12:3.

Sužaidus daugiau nei penkias minutes taškus pelnė R. Seibutis, o netrukus prie jo prisidėjo N. Nedovičius - 7:12.

Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti minutę „Lietuvos rytas" turėjo 7 taškų deficitą - 11:18. Tokiu rezultatu ir baigėsi pirmasis kėlinys.

Antrasis kėlinys

Antrąjį kėlinį taškais pradėjo L. Radoševičius. Netrukus varžovai prarado kamuolį ir J. Blūmas rikiavo savo ekipą varžovų aikštės pusėje. Svečiams pavyko pasižymėti - D. Ivanovas pataikė iš po krepšio - 15:18.

Varžovams taškais atsakyti nepavyko - D. Dulkys privertė suklysti B. Bogdanovičių ir D. Maskoliūno auklėtiniai pasileido į priekį. Kamuolį gavęs S. Babrauskas išlygino skirtumą - 18:18.

Atsakomojoje atakoje „Partizan“ ir vėl įgijo pranašumą - Lietuvos komandai antausį skėlė latvis D. Bertanis - 21:18.

J. Blūmas padėjo svečiams pasiekti didžiausią persvarą - po latvio tritaškio (6 min. 21 sek.) „Lietuvos rytas“ pirmavo 25:21, tačiau šeimininkai greitai skirtumą sumažino - 23:25.

Po dviejų V. Lučičiaus baudų metimų rezultatas buvo lygus - 25:25.

Iki kėlinio pabaigos likus porai minučių N. Nedovičius išlygino skirtumą - 30:30. Netrukus varžovai prarado kamuolį - į priekį pasileido S. Babrauskas, kuris atliko perdavimą N. Nedovičiui, pataikusiam dvitaškį - 32:30.

Antrasis kėlinys baigėsi „Partizan“ naudai - 39:33.

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto“ krepšininkams prabilti serija taiklių metimų nepavyko. Pirmieji įmetė varžovai - du taškus su pražanga pelnė D. Musli, tačiau jis nepataikė baudos metimo - 41:33. Sužaidus porą minučių L. Westermannas padidino savo atstovaujamos ekipos pranašumą - 43:33.

Sužaidus beveik tris minutes po L. Radoševičiaus dėjimo vilniečiai pralaiminėjo 36:46. Netrukus „Lietuvos rytas“ privertė savo varžovus nebaigti atakos, tačiau patiems surengti pavojingos atakos nepavyko.

Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ pralaiminėjo 38:48.

Trečiajame ketvirtyje sužaidus tris minutes šeimininkai pirmavo, tačiau vilniečiai buvo aptirpdę skirtumą - 52:46. Sunkiai, tačiau užtikrintai „Lietuvos rytas“ judėjo varžovų link - po J. Blūmo tritaškio skirtumas buvo tik 49:52.

Priartėję vilniečiai nesugebėjo išlaikyti drausmės ir „Lietuvos ryto“ žaidimas sugriuvo - 49:57. Kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 59:51.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtojo kėlinio starte L. Radoševičius sumažino skirtumą, netrukus vilniečiai pridėjo dar du taškus ir skirtumas sumažėjo iki 55:59.

Nors varžovai rimtai prižiūrėjo R. Seibutį, šis sugebėjo pataikyti itin svarbų tritaškį - 58:59. Sužaidus daugiau nei tris minutes L. Radoševičius smeigė dvitaškį ir vilniečiai pirmavo 60:59. Netrukus ir vėl prabilo R. Seibutis - 62:59.

Įpusėjus kėliniui D. Musli skirtumą išlygino - 63:63, tačiau N. Nedovičius pataikė tritaškį - 66:63. Itin svarbiu momentu R. Seibučiui buvo skirta nesportinė pražanga, leidusi šeimininkams priartėti iki 65:66.

Vilniečiai galėjo padidinti atotrūkį, tačiau D. Maskoliūno auklėtiniai suklydo ir D. Gordonas persvėrė rezultatą - 67:66. Persvarą netrukus atstatė N. Nedovičius - 69:67.

Sužaidus pusantros minutės „Partizan“ krepšininkai pirmavo 75:74 ir turėjo kamuolį, tačiau D. Gordonas sužingsniavo. „Lietuvos rytas“ turėjo progą persverti rezultatą, tačiau D. Maskoliūno auklėtiniams to padaryti nepavyko. Vilniečiai likus žaisti 30 sekundžių turėjo progą viską pakeisti, tačiau R. Seibučio metimas buvo netaiklus ir D. Maskoliūno auklėtiniai pralaimėjo 74:75.

***

Pergalė. „Lietuvos rytas“ savo sąskaitoje turi vieną pergalę, kurią iškovojo Vilniuje būtent prieš „Partizan“ ekipą. Vilniečiai tada laimėjo 69:61.

Lentelė. „Lietuvos rytas“ ir „Partizan“ yra D grupės turnyro lentelės dugne. Abi komandos iškovojo vos vieną pergalę, todėl šis susitikimas – gyvybiškai svarbus. Kitose rungtynėse vilniečiai savo aikštėje žais su Bambergo „Brose Baskets“ komanda, o paskutinis mačas laukia Stambule su „Besiktas“.

„Partizan“ laukia „Brose Baskets“ ir grupės lyderės „Barcelona“ barjeras.

Serija. R. Seibutis Eurolygoje neprametė 17-os baudų metimų iš eilės.

Tvarkaraštis. Pirmadienį „Lietuvos ryto“ krepšininkai turėjo sudėtingą mačą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate su Kauno „Žalgiriu“. Vilniečiai turėjo pripažinti šalies čempionų pranašumą 75:92.

Pavojus. Rungtyniauti Belgrado „Pionir“ arenoje – pragaras bet kuriam „Partizan“ krepšininkų varžovui. Taip bus ir šįvakar, kai žūtbūtinį Eurolygos mačą Serbijos sostinėje žais „Lietuvos rytas“. Bet iš visų Vilniaus klubo žaidėjų „Partizan“ sirgaliams taikinys nr.1 tikrai bus Nemanja Nedovičius, nes serbas yra atstovavęs mirtinų „Partizan“ priešų ekipai. „Partizan“ fanai labiau nekenčia „Crvena zvezda“ negu myli savo klubą“, - sakė 21-erių įžaidėjas, praėjusią vasarą į „Lietuvos rytą“ persikėlęs būtent iš „Crvena zvezda“.