Eurolyga: CSKA vargo su „Brose“ ekipa, J. Mačiulis prie „Panathinaikos“ pergalės prisidėjo 14 taškų

Ketvirtadienį buvo sužaisti keturi Eurolygos „Top 16” etapo mačai: Maskvos CSKA – Bambergo „Brose“ 90:83, Atėnų „Panathinaikos“ - Malagos „Unicaja“ 78:73, Tel Avivo „Maccabi“ - Stambulo „Fenerbahce“ 92:73, Vitorijos „Caja Laboral” - Stambulo „Besiktas” 77:51.

CSKA ir „Brose“ ekipų susitikimas.<br>AP

Jan 11, 2013, 10:16 AM, atnaujinta Mar 13, 2018, 9:44 PM

Eurolygos „Top 16” etapo trečiasis turas ketvirtadienį buvo pradėtas itin įtemptomis Maskvos CSKA ir Bambergo „Brose“ rungtynėmis, kuriose pergalę 90:83 (22:24, 23:22, 22:18, 23:19) šventė Rusijos klubas, turėjęs rimtai paplušėti dėl trečiosios pergalės E grupėje.

Daugiausia problemų CSKA komandai pridarė Bostjanas Nachbaras, kuris pelnė 35 taškus (dvitaškiai: 6/11, tritaškiai: 6/7), atkovojo 4 kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

Rungtynes atkakliau pradėjo Vokietijos komanda, kuri spurtavo 6:0 ir neleido kvėpuoti Ettore Messinos auklėtiniams. „Brose“ komanda tik varžovams įgyti persvarą pirmajame kėlinyje leido tik kartą (21:19) ir pirmąjį ketvirtį baigė turėdama dviejų taškų pranašumą – 24:22.

Antrajame kėlinyje CSKA komanda persvarą įgijo tik po trijų minučių žaidimo, tačiau „Brose“ ekipa jį buvo susigrąžinusi. Įpusėjus kėliniui po B. Nachbaro taškų „Brose“ pirmavo 38:36. Nepaisant CSKA pastangų palaužti varžovus, svečiai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 46:45.

Trečiąjį kėlinį sparčiau pradėjo Maskvos komanda, kuri greitai įgijo pranašumą 51:48, o po D. Christmas metimo pirmavo 53:48.

Nepaisant CSKA ekipos pastangų nutolti, „Brose“ krepšininkai vėl buvo susigrąžinę persvarą, tačiau dėka Th. Papaloukas tritaškio Maskvos komanda trečiąjį kėlinį baigė pirmaudama 67:64.

Sužaidus beveik keturias paskutiniojo ketvirčio minutes N. Krstičius CSKA ekipai suteikė penkių taškų pranašumą – 74:69. Netrukus V. Chriapa dėjimu jį padidino iki 76:69. Bambergo komanda dar mėgino pasivyti CSKA ekipą, tačiau aikštės šeimininkai pergalės iš rankų paleisti neketino.

Antrąją pergalę E grupėje iškovojo Jono Mačiulio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ komanda, kuri 78:73 (23:19, 16:18, 17:21, 22:15) nugalėjo Malagos „Unicaja“ krepšininkus. J. Mačiulis per 19 minučių pelnė 14 taškų (tritaškiai: 4/6, baudų metimai: 2/3), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius bei surinko 18 naudingumo balų.

Maskvos CSKA – Bambergo „Brose“ 90:83 (22:24, 23:22, 22:18, 23:19)

CSKA: V. Chriapa (14 atk. kam.) – 19, M. Teodosičius (9 rez. perd.) ir D. Christmas – po 17, N. Krstičius – 14, S. Kaunas (7 atk. kam.) 10, A. Jacksonas – 5, V. Micovas ir T. Papaloukas – po 4.

„Brose“: B. Nachbaras – 35, S. Gipsonas ir M. Zirbesas (7 atk. kam.) - po 12, J. Goldsberry – 9, C. Jacobsenas (7 atk. kam.) - 8, K. Tadda, Ph. Neumannas ir A. Ogilvy – po 2, D. Schmidtas – 1.

Atėnų „Panathinaikos“ - Malagos „Unicaja“ 78:73 (23:19, 16:18, 17:21, 22:15)

„Panathinaikos”: J. Gistas – 17, J. Mačiulis ir M. Banksas – po 14, J. Kapono, S. Lasme (9 atk. kam.) - po 7, D. Diamantidis – 6, R. Ukičius – 5, M. Bramosas ir S. Schortsanitis – po 4.

„Unicaja”: E. Calloway – 14, K. Simonas, A. Panko ir L. Zoričius – po 11, T. Urtasunas – 8, S. Vidalis ir Z. Dragičius – po 5, K. Perovičius ir F. Vazquezas – po 4.

Tel Avivo „Maccabi“ - Stambulo „Fenerbahce“ 92:73 (23:21, 13:15, 17:12, 39:25)

„Maccabi”: R. Hickmanas – 24, Sh. Jamesas – 22, D. Smithas – 11, M. Rothas ir S. Landesbergas – po 8, L. Eliyahu – 5, Y. Ohayonas ir D. Planiničius – po 4, D. Loganas – 3, M. Thomasas – 2.

„Fenerbahce”: B. McCalebbas, R. Sato (8 atk. kam.) ir B. Bogdanovičius – po 15, M. Batiste (9 atk. kam.) - 10, O. Onanas ir E. Prledzičius – po 7, K. Pekeris ir O. Savasas – po 2.

Vitorijos Caja Laboral” - Stambulo Besiktas” 77:51 (27:7, 18:17, 18:11, 14:16)

„Caja Laboral”: B. Olesonas – 13, M. Bjelica, T. Pleissas ir M. Lampe – po 12, Th. Heurtelas (7 rez. perd.) - 6, C. Cabezas, F. San Emeterio, N. Bjelica ir F. Causeuras – po 5, A. Nočioni – 2.

„Besiktas”: D. Ewingas – 12, C. Jerrellsas – 10, R. Falkeris – 7, C. Ozeras – 6, F. C. Akinas – 5, P. Christopheris – 4, S. Cetinas – 3, D. Markota ir C. Nalga – po 2.

BNS: E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Bambergo „Brose Basket“ (Vokietija) 0 3 232:257

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija) 0 3 243:289

Į atkrintamąsias ULEB Eurolygos varžybas pateks po keturias geriausias grupės komandas.