„Šiaulių“ krepšininkai pralaimėjo ir Latvijos vidutiniokams

„Šiaulių“ krepšininkai BBL čempionato TOP-16 etape patyrė antrą nesėkmę - išvykoje apmaudžiai 77:82 (26:15, 21:18, 19:24, 12:24) pralaimėta Valmieros ekipai.

Rolandas Alijevas pelnė 16 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.<br>G. Šiuparys

Jan 13, 2013, 8:15 PM, atnaujinta Mar 13, 2018, 8:45 PM

Situacija. Į TOP-16 etapą iškopti „Valmiera“ krepšininkams pavyko per 8 turus laimėjus vos 3 pergales. To pakako, kad latviai D grupėje užimtų trečiąją vietą. Antrąjį etapą „Valmiera“ pradėjo pergale namuose prieš Vilniaus „Sakalus“ - 62:57. Tuo tarpu šiauliečiai pirmąjį mačą pralaimėjo - šeštadienį 68:84 nusileido Tartu „TU/Rock“ ekipai.

Netekts. Šiauliečiams šiame mače negalėjo padėti vienas komandos lyderių Laurynas Samėnas. Atakuojančiajam gynėjui atsinaujino kojos skausmai, todėl nutarta krepšininką patausoti. Per rungtynes „Šiaulių“ gretos dar labiau praretėjo - po dviejų kėlinių dėl nugaros skausmų žaisti nebegalėjo Saulius Kuzminskas.

Bangos. Nors pirmi taškų pelnė „Valmiera“ krepšininkai, šiauliečiai netruko perimti iniciatyvą. Pirmojo kėlinio pradžioje 6 taškus be atsako pelnę svečiai nutolo 8:4. Pirmąkart „Šiaulių“ persvara perkopė dviženklę ribą, kai tritaškį įskraidino puolėjas Chase'as Simonas - 22:10 (9 min.). Išvakarėse itin blankiai žaidęs amerikietis stengėsi treneriams įrodyti, kad tai tebuvo atsitiktinumas - vien pirmąjį kėlinį pelnė 7 taškus. Antrajame ketvirtyje šeimininkai buvo pavojingai priartėję (23:30, 13 min.), bet svečius į priekį trūktelėjo Aurimas Kieža, Saulius Kuzminskas ir Rolandas Alijevas. Po pastarojo krepšininko tritaškės „bombos“ šeimininkai atsiliko jau 14 taškų (37:23, 15 min.). Po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 12 taškų - 46:34. Persvara galėjo būti gerokai solidesnė, bet kamuolį branginę svečiai (suklydo tik 6 kartus) prametė 7 baudas (10/17), be to, po savuoju krepšiu leido atkovoti 10 kamuolių. „Šiaulių“ treneriams padaugėjo galvosūkių ir dėl pražangų - iki pertraukos po 3 pražangas susirinko Vytautas Šulskis, R.Alijevas ir Ch.Simonas.

Sūpuoklės. Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė - kibiai gintis ėmę šeimininkai perėmė inciatyvą. Latvių ekipa trečiajame ketvirtyje pusketvirtos minutės atkarpą laimėjo 13:2 ir priartėjo iki 51:53 (26 min.). Įstrigusį šiauliečių puolimą išjudino abi baudas pataikęs Aurimas Kieža, dvitaškį pridėjęs Papa Dia ir tritaškį įskraidinęs Lewis Jacksonas. Po trijų ketvirčių svečiai dar buvo priekyje 65:58.

Lūžis. Šeimininkų šturmą atlaikę „Šiaulių“ krepšininkai išlaikė iniciatyvą iki 33-iosios min. Po A.Kiežos tritaškio šiauliečiai pirmavo 8 taškais (70:62, 33 min.). Tačiau tada va bank prabilo „Valmiera“ snaiperiai - tritaškį pataikė gynėjas Raimondas Gabranas, du tritaškius pridėjo puolėjas Janis Bėrzinis, vieną - Sandis Amuolinis. Keturių minučių atkarpą 12:0 laimėję latviai po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 74:70 (37 min.). Likus žaisti 1,5 min., abi baudas pataikė V.Šulskis ir sušvelnino skirtumą iki 74:78. Puolėjas po netaiklaus šeimininkų metimo sugriebė kamuolį, bet P.Dia mestas dvitaškis buvo netikslus. Svečiai dar bandė gelbėtis prasižengdami, bet „Valmiera“ žaidėjų rankos nedrebėjo.

Bėdos. Bene didžiausia šiauliečių problema buvo sava baudos aikštelė - ūgiu neišsiskiriantys „Valmiera“ žaidėjai sugebėjo po svečių krepšiu sugriebti net 18 kamuolių.

Mintys. „Nuotaika labai prasta. Varžovai buvo ir gerokai jaunesni, ir mažiau patyrę, o mes juos sugebėjome priversti suklysti per rungtynes vos 4 kartus. Jau nekalbu apie po mūsų krepšiu atkovotų kamuolių skaičių. Tačiau liūdėti nėra kada - būtina po šių pralaimėjimų BBL čempionate visiems padaryti išvadas ir žengti pirmyn, nes trečiadienį laukia LKF taurės turnyro dvikova su Utenos komanda“, - sakė „Šiaulių“ treneris Gediminas Petrauskas.

Skaičiai. „Valmiera“ - „Šiauliai“ 82:77 (16:25, 18:21, 24:19, 24:12).

Valmiera“: J.Bėrzinis 28 (8/12 dvit., 3/5 trit., 9 atk. kam., 8 išpr. praž.), M.Ziedinis 13 (7 atk. kam.), R.Gabranas 12 (2/3 trit., 7 rez. perd.), A.Butjankovas 11 (11 atk. kam.), V.Iljinis 7, S.Amolinis 6, J.Kaufmanis 5 (K.Krūminis, E.Saulitis);

Šiauliai“: R.Alijevas 16 (6/9 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud., 5 rez. perd.), L.Jacksonas ir P.Dia po 13, A.Kieža (8 atk. kam.) ir Ch.Simonas po 10, S.Kuzminskas 6, V.Liutyčius 5, V.Šulskis 4 (K.Artamonovas).