Eurolygos jaunių turnyras: „Lietuvos rytas“ po pergalės prieš „Ciboną“ grupėje užėmė pirmą vietą

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Eurolygos jaunių (iki 18 metų) atrankos turnyre Šiauliuose trečiosiose rungtynėse iškovojo pergalę 84:59 prieš Zagrebo „Cibona“ ekipą. Penktadienį pirmąjį pralaimėjimą Eurolygos jaunių (iki 18 metų) atrankos turnyro A grupėje patyrė Rygos VEF krepšininkai, kurie 84:86 pralaimėjo Leveno „Topsportschool” komandai. Belgų „dovana“ „Lietuvos rytui“ po pergalės prieš kroatus suteikė šansą grupėje užimti pirmą vietą.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ - Zagrebo „Cibona“ rungtynių akimirkos.<br>G. Šiuparys

Jan 25, 2013, 7:56 PM, atnaujinta Mar 13, 2018, 5:51 AM

Mačo pradžia nesiklostė taip, kaip „Lietuvos ryto" jaunieji krepšininkai planavo. Galbūt jaudulys ir įtampa dėl būtinos pergalės kaustė Vilniaus krepšininkus, kurie niekaip nerado savo žaidimo. Galbūt atvirkščiai, atsipalaidavimas dėl varžovų dviejų pralaimėjimų suteikė „Lietuvos rytui" jausmą, kad pergalę pavyks iškovoti be didesnio vargo. Pirmasis kėlinys pralaimėtas 16:24.

Antrasis ketvirtis pradėtas kur kas energingiau ir netrukus Vilniaus klubas panaikino deficitą. Maža to, sužaista atkarpa 19:5 leido „Lietuvos ryto“ žaidėjams įgyti jau 8 taškų persvarą - 39:31. Vilniaus krepšininkai įgavę žaidimo ritmą neatsipalaidavo ir išlaikė persvarą iki pat antrojo kėlinio pabaigos, po kurio švieslentėje degė 45:36 „Lietuvos ryto“ naudai.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai neleido varžovams priartėti ir po truputį didino persvarą. Sužaidus pusę trečiojo ketvirčio 56:43 pirmavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunieji krepšininkai. Po trijų kėlinių Vilniaus ekipa pirmavo jau solidžia 14-os taškų persvara - 64:50.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo 5 Vilniaus ekipos taškais iš eilės ir „Lietuvos ryto“ persvara išaugo iki 19 taškų - 69:50. Mačas baigėsi užtikrinta Vilniaus ekipos pergale 84:59. „Lietuvos rytas“ grupėje užėmė pirmąją vietą ir pateko į kitą etapą.

Pergalių neiškovoję Zagrebo „Cibonos“ krepšininkai turnyro lentelėje liko paskutiniai.

***

Ketvirtadienio vakare Vilniaus jaunieji krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 96:66 sutriuškino Leveno „Topsportschool” ekipą iš Belgijos. Ketvirtadienį pirmosiose savo rungtynėse „Lietuvos ryto“ žaidėjai 80:91 nusileido Rygos VEF ekipai.

Didžiosios Britanijos sostinėje gegužę vyks Eurolygos vyrų finalo ketverto turnyras, o kartu ir finalinės jaunųjų krepšininkų varžybos.

Atrankos turnyre Šiauliuose D. Adomaitis treniruoja Eurolygos jaunimo čempionų titulą ginančią „Lietuvos ryto” ekipą.

A grupėje kovoja „Lietuvos rytas”, Rygos VEF (Latvija), Leveno „Topsportschool” (Belgija) ir Zagrebo „Cibona” (Kroatija).

B grupėje kartu su „Žalgiriu” dėl vienintelio kelialapio grumiasi Liudvigsburgo BBA (Vokietija), Talino „Audentes” ir Maskvos CSKA (Rusija) jaunimo komandos.

Į finalinį ketvertą pateks tik turnyrą laimėjusi komanda.