LKF taurės pusfinalyje „Pieno žvaigždės“ įveikė „Šiaulius“

Antradienio vakare Pasvalyje pirmosiose Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro pusfinalio rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 78:66 (18:15, 17:15, 20:16, 23:20) įveikė „Šiaulių“ klubą. Atsakomasis mačas vyks Šiauliuose vasario 27 dieną.

LKF taurės pusfinalis: „Pieno žvaigždės“ - „Šiauliai“ rungtynių akimirkos.<br>G. Šiuparys

Jan 29, 2013, 8:20 PM, atnaujinta Mar 13, 2018, 12:20 AM

Pasvaliečiai lemiamą persvarą susikrovė 3 kėlinyje. Po pertraukos spurtavę šeimininkai buvo įgiję 18 taškų persvarą - 51:33. Šiauliečiai šiek tiek sumažino skirtumą, bet intrigos nebesukūrė. Besibaigiant trečiajam kėliniui 53:44 pirmavo aikštės šeimininkai, „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai.

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui Šiaulių krepšininkai 48:61 atsiliko nuo savo priešininkų. Svečiams nepavyko sumažinti skirtumo, o „Pieno žvaigždžės“ išsaugojo saugų keliolikos taškų pranašumą.

„Pieno žvaigždės": M. Ruikis 18 (4/7 tritaškiai), G. Maceina - 13, T. Biggsas - 12, T. Hughesas - 11, Y. Gatesas - 10 (3 blokai.), V. Čepukaitis - 6, P. Beliavičius ir G. Sirutavičius - po 4;

„Šiauliai": P. Dia - 21 (6/11 dvitaškiai, 8 atkovoti kamuoliai), L. Jacksonas - 10, A. Kieža ir L. Samėnas - po 9, Ch. Simonas ir R. Alijevas - po 6, V. Liutyčius - 4, S. Kuzminskas - 1.

***

Gedimino Petrausko treniruojami „Šiaulių“ krepšininkai ketvirtfinalyje iš kovos eliminavo Utenos „Juventus“ komandą. Utenoje šiauliečiai laimėjo 87:62 ir į pusfinalį pateko nepaisant antrajame susitikime patirto pralaimėjimo 73:84.

Tuo tarpu 2012 m. LKF taurės turnyro vicečempionai, „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai, kovas šių metų turnyre pradėjo nuo penktojo etapo, kuriame dukart nugalėjo Nacionalinės krepšinio lygos sidabro medalių laimėtoją Vilniaus „Statybą“.

Šį sezoną „Pieno žvaigždžių“ ir „Šiaulių“ komandos kartą susitiko Lietuvos krepšinio lygoje. Tuomet Šiauliuose vykusiame mače pergalę po dramatiškos kovos 94:93 iškovojo aikštės šeimininkai.

Atsakomosios pusfinalio rungtynės vasario 27 d. bus žaidžiamos Šiauliuose. Kitoje pusfinalio poroje Kėdainių „Nevėžis“ išmėgins jėgas su „Prienų“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ akistatos laimėtojais. Pirmąjį ketvirtfinalio mačą Panevėžyje 91:84 laimėjo prieniškiai.

Daugiausiai - keturis kartus - taurės savininkais buvo LKL čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai: 2007, 2008, 2011 ir 2012 metais. Dukart - 2009-2010 metais - LKF taurės turnyrus laimėjo LKL vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“.