Vos dieną poilsio turėjęs „Žalgiris“ pranoko Čekijos čempionus

Penktadienį vėlai vakare Eurolygos „Top 16“ etape žalgiriečiai Malagoje puikiai žaisdami įveikė „Unicaja“ komandą, tačiau džiaugtis pergale daug laiko Kauno ekipa neturėjo. Jau sekmadienį Kauno „Žalgiris“ stojo į kovą Jungtinės lygos turnyre ir 90:84 įveikė Čekijos čempionų Nymburko ČEZ ekipą.

Absoliutus Jungtinės lygos lyderis Kauno „Žalgiris“ sekmadienį įveikė Čekijos čempionus Nymburko ČEZ ekipą.<br>P. Mantautas

Mar 4, 2013, 1:02 AM, atnaujinta Mar 10, 2018, 4:36 PM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Ši pergalė garantavo „Žalgiriui“ B grupės nugalėtojo vardą ir tiesioginį bilietą į turnyro ketvirtfinalį.

Nuo pat rungtynių pradžios priekyje buvę žalgiriečiai neleido aikštės šeimininkams perimti iniciatyvos ir persverti rezultato ir bei nuolat pirmavo kelių taškų persvara.

Statistika

Nymburko ČEŽ - Kauno „Žalgiris“ 84:90 (17:23, 22:21, 23:27, 22:19).

Nymburko ČEŽ: R. Rančikas – 20, D. Carteris – 15, V. Hrubanas ir P. Houska – 12, J.Welschas – 11, M. Efevberha – 8, P. Benda – 4, D. Naymickas – 2.

Kauno „Žalgiris“: D. McGrathas, M. Popovičius, M. Kuzminskas, D. Lavrinovičius, K.Lavrinovičius ir R. Kaukėnas – po 10, T. Dardenas – 6, R. Javtokas – 5, J. Foote – 4.

Dvitaškiai: 23/40 (57 proc.) - 22/37 (59 proc.)

Tritaškiai: 10/23 (43 proc.) - 8/23 (35 proc.) Baudų metimai: 8/15 (53 proc.) - 22/27 (81 proc.) Atkovoti kamuoliai: 27 - 40 Rezultatyvūs perdavimai: 15 - 8 Klaidos: 7 - 11 Perimti kamuoliai: 9 - 4

Startiniai penketai

Nymburko ČEŽ: V. Hrubanas, J. Welschas, P. Benda, R. Rančikas, T. Pomikalekas.

Kauno „Žalgiris“: R. Kaukėnas, M. Kuzminskas, M. Delašas, D. McGrathas, D. Lavrinovičius.

Pirmasis kėlinys

Tiksliau mačą pradėjo Kauno „Žalgiris“, kuris įpusėjus pirmam ketvirčiui pirmavo 15:10. Besibaigiant kėlinukui Lietuvos ekipa pirmavo 9 taškais – 23:14.

Aikštės šeimininkams per paskutines ketvirčio 35 sekundes pavyko skirtumą sumažinti 3 taškais. Ketvirtis baigėsi 17:23 čekų deficitu.

Antrasis kėlinys

Antrajame ketvirtyje sužaidus 3 min. aikštės šeimininkams pavyko sumažinti skirtumą iki minimumo – 27:28.

Čia Kauno „Žalgiris“ spurtavo 6:0 ir vėl atitrūko 34:27.

R. Javtoko ir M. Popovičiaus taškai leido pirmauti rekordine 8 taškų persvara – 38:30.

Svečių atsakas – 7 taškai iš eilės ir vėl rungtynėse ekipas skyrė tik taškas.

M. Kuzminsko ir T. Dardeno taškai leido kėlinį pabaigti pirmaujant 5 taškais – 44:39.

Trečiasis kėlinys

Sužaidus 3 minutes švieslentė rodė lygų rezultatą - 46:46. Žalgiriečiai neleido aikštės šeimininkams persverti rezultatą savo naudai.

Nymburko ČEZ neketino nuleisti rankų ir neleido pabėgti į priekį žalgiriečiams. Likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes ekipas skyrė du taškai - 56:58.

R. Javtoko ir D. McGratho taškai leido Kauno ekipai įgyti trapų 5 taškų pranašumą - 63:58. Varžovai atsakė taikliu baudos metimu, M. Kuzminsko taškai leido pirmauti 6 taškais.

Netrukus R. Kaukėno taiklus tritaškis skirtumą padidino iki 9 taškų - 59:68 „Žalgirio“ naudai.

Po trečiojo kėlinio - 62:71 priekyje Kauno ekipa.

Ketvirtasis kėlinys

Kauno „Žalgiris“ neįgijo įtikinamos persvaros, tačiau ir neleido varžovams perimti iniciatyvos bei persverti rezultatą. Tik varžovams priartėjus prie Lietuvos ekipos, Kauno ekipos krepšininkai vėl pabėgdavo keliais taškais į priekį.

Likus žaisti pusę minutės 88:82 priekyje „Žalgiris“. Galutinis rezultatas - 90:84 Kauno ekipos naudai.

***

Sekmadienį taip pat sužaisti du Jungtinės lygos A grupės mačai: Kazanės „Uniks“ namuose 74:66 (21:20, 12:15, 19:13, 22:18) įveikė Samaros „Krasnyje krylja“, Sankt Peterburgo „Spartak“ savo aikštėje 74:57 (18:13, 20:15, 15:13, 21:16) įveikė „Astana“ krepšininkus.

„B" grupėje Krasnojarsko „Jenisej“ namuose 74:78 (15:18, 26:23, 22:21, 11:16) nusileido Liubercų „Triumf“ ekipai. Krasnodaro „Lokomotiv" net 84:48 (24:15, 27:7, 12:18, 21:8) sutriuškino Klaipėdos „Neptūną".

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

9. Klaipėdos „Neptūnas“ 16 2 14 13

10.Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) 16 1 15 6

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):