Jungtinėje lygoje „Lietuvos rytas“ pralaimėjo „Chimki“ komandai – 79:88

Septyniolikos taškų deficitą turėję Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmadienį sugebėjo išlipti iš duobės, tačiau Dariaus Maskoliūno auklėtiniams nepavyko Jungtinės lygos A grupės rungtynėse įsirašyti pergalės. „Lietuvos ryto“ krepšininkai, palaikomi gausaus būrio sirgalių, „Siemens“ arenoje 79:88 (12:27, 27:16, 21:22, 19:23) pralaimėjo Rimo Kurtinaičio treniruojamai Maskvos srities „Chimki“ komandai, kuri vilniečius šiame turnyre nugalėjo antrąjį kartą. „Lietuvos ryto“ ekipa trečiajame kėlinyje suteikė sirgaliams vilties, tačiau lemiamame ketvirtyje neatlaikė rungtynių tempo.

Rungtynių akimirkos.<br>M. Kulbis

Martynas Suslavičius

Mar 5, 2013, 9:39 AM, atnaujinta Mar 10, 2018, 2:47 PM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Čia skaitykite komentarus.

Sūpuoklės. „Lietuvos ryto“ komanda pirmajame kėlinyje žaidė pakrikusi – puolimas strigo, o gynyba neveikė. Tuo pasinaudoję „Chimki“ krepšininkai sužaidus daugiau nei pusę kėlinio pirmavo 16:6. Netrukus R. Kurtinaičio auklėtiniai šovė dar toliau – 23:6. D. Maskoliūnas mėgino įkvėpti kovai savo auklėtinius, tačiau paskutines porą minučių 12:0 laimėjusi „Chimki“ ekipa kėlinį užbaigė 27:12. Antrajame kėlinyje vilniečiai įveikė psichologinį barjerą ir ėmė vytis svečius. Sužaidus keturias minutes „Chimki“ pirmavo 33:16, tačiau vilniečiai per vieną ataką pelnė 6 taškus – 22:33. O vėliau atotrūkį sumažino iki 28:35. „Chimki” komanda per anksti pradėjo galvoti apie didžiąją pertrauką ir tuo pasinaudoję vilniečiai kėlinį užbaigė efektingu tritaškiu – 39:43.

Po didžiosios pertraukos D. Maskoliūno auklėtiniai apsukų nemažino ir po dviejų taiklių N. Nedovičiaus baudos metimų išsiveržė į priekį 44:45. Antausį patyrę „Chimki“ krepšininkai atsibudo ir užvirė kova dėl menkiausio pranašumo. Šią kovą laimėjo „Chimki“ komanda – 65:60.

Paskutiniame ketvirtyje „Lietuvos ryto” komanda subyrėjo. „Chimki“ krepšininkai ir toliau vykdė R. Kurtinaičio planą, o vilniečiai visaip mėgino atstatyti demonstruotą žaidimą, tačiau jiems tai nepavyko.

Statistika.

Statistika. „Lietuvos rytas“: R. Seibutis – 14, M. Katelynas – 13, N. Nedovičius – 12, J. Blūmas – 11, S. Babrauskas – 9, D. Ivanovas – 8, T. Lydeka – 4, E. Bendžius ir D. Redikas – po 3, P. O'Bryantas – 2.

„Chimki“: P. Davisas – 20, K. Lončaras – 15, V. Fridzonas – 11, K. Riversas – 10, S. Monia ir Z. Planiničius – po 8, E. Vialcevas – 7, A. Žukanenko – 5, J. Augustine'as, D. Chvostovas – po 2.

„Lietuvos rytas” - „Chimki”

Dvitaškiai: 19/40 (47,5 proc.) - 21/32 (65,6 proc.)

Tritaškiai: 8/9 (42,1 proc.) - 8/21 (38 proc.)

Baudų metimai: 17/21 (80,9 proc.) - 22/24 (91,6 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 29 - 30

Perimti kamuoliai: 5 - 9

Rezultatyvūs perdavimai: 11 - 18

Klaidos: 15 - 12

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10.Talino „Kalev“ (Estija) 16 3 13 19

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10. „Minsk“ (Baltarusija) 16 1 15 6

Starto penketai. „Lietuvos rytas“: T. Lydeka, T. Zubčičius, R. Seibutis, M. Palacio, M. KAtelynas

„Chimki“: E. Vialcevas, K. Lončaras, K. Riversas, A. Žukanenko.

Pirmasis kėlinys

Mačą sėkmingai pradėjo svečiai, kurie savo sąskaitą atidarė trimis taškais - 3:0. Pirmosios trys minutės „Lietuvos ryto“ komandai buvo nenaudingos – ekipa pelnė tik du taškus, o „Chimki“ tuo metu pirmavo jau 9:2. R. Seibutis skirtumą buvo sumažinęs iki 4:9, tačiau R. Kurtinaičio auklėtiniai greitai atstatė pranašumą - 11:4.

Sužaidus beveik šešias minutes K. Riversas pataikė tritaškį ir „Chimki“ pirmą kartą įgijo dešimties taškų pranašumą – 16:6.

Šeimininkų komanda atrodė pasimetusi ir tuo pasinaudojusi Rusijos ekipa šovė į priekį – 21:6.

D. Maskoliūnui sunkiai sekėsi ieškant vaistų prieš „Chimki“ puolimą. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti porai minučių svečiai pirmavo 23:6. „Lietuvos ryto“ komandai šiek tiek atsigauti padėjo J. Blūmas, pataikęs tritaškį – 9:23. Netrukus vilniečiai apsigynė ir paplušėjęs kitoje atakoje J. Blūmas ataką baigė dviem taškais su pražanga. Latvis pataikė ir baudos metimą – 12:23.

Tačiau J. Blūmo žaidimas buvo nedidelis spindulys „Lietuvos ryto“ komandos pasirodyme pirmajame ketvirtyje. Per paskutinę minutę vilniečiai nesugebėjo žaisti užtikrintai ir pirmąjį kėlinį „Chimki“ laimėjo 27:12.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje pirmieji taškus pelnė svečiai, tačiau jiems atsakė P. O'Bryantas – 14:29. Netrukus varžovams nepavyko baigti atakos taškais. D. Redikas mėgino apžaisti varžovą, tačiau jam tai nepavyko ir „Chimki“ pasileido į priekį.

Vilniečių laimei, P. Davisas prasižengė puolime. Pražangą išprovokavo P. O'Bryantas. Netrukus J. Blūmas privertė prasižengti varžovą ir stojo prie baudų metimo linijos. Latvis pataikė abu metimus – 16:29.

Sužaidus beveik porą minučių klaidą padarė P. O'Bryantas, už kurią jam buvo skirta nesportinė pražanga.

Sužaidus keturias minutes „Chimki“ pirmavo 33:16.

Galingai po krepšiu prasiveržęs R. Seibutis padėjo „Lietuvos ryto“ komandai per vieną ataką pelnyti 6 taškus – 22:33. S. Monia atsakyti taškais nesugebėjo, tačiau vilniečių ataka irgi buvo nevaisinga.

R. Seibutis puikiu žaidimu „Lietuvos ryto“ deficitą ištirpdė iki 26:35

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes vilniečiai atsilikinėjo 28:35.

„Lietuvos ryto“ krepšininkams apsiginti nepavyko – 37:28. Netrukus vilniečiams nepavyko taikliai užbaigti atakos. Už tai šeimininkus Z. Planiničius baudė dvitaškiu, tačiau D. Redikas jam atsakė tuo pačiu – 31:39.

„Lietuvos ryto” komanda paskutines porą minučių sužaidė užtikrintai ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami keturių taškų deficitą – 39:43. Paskutiniame epizode sužibėjo E. Bendžius, kuris ataką užbaigė tritaškiu.

Trečiasis kėlinys

Pirmoji ataka „Chimki“ komandai buvo nesėkminga – prasižengė K. Lončaras. Tačiau ir „Lietuvos ryto“ ekipa sužaidė nesėkmingai.

„Chimki“ krepšininkai vėl prametė ir „Lietuvos ryto“ ekipa gavo progą sumažinti skirtumą ir tai padarė – M. Katelynas pataikė tritaškį – 42:43.

Netrukus dvitaškį pataikė V. Fridzonas, tačiau N. Nedovičius sužaidė sėkmingai - 44:45.

Netrukus varžovai užsidirbo nesportinę pražangą. Prie baudų metimo linijos stojęs M. Katelynas išvedė „Lietuvos ryto“ komanda į priekį – 46:45. Vilniečiams taip pat atiteko kamuolys ir N. Nedovičius ataką užbaigė sėkmingai – 48:45.

Sužaidus tris minutes K. Riversas sumažino skirtumą iki minimumo, tačiau M. Katelynas pelnė jau septintąjį tašką iš eilės – 50:47.

Vilniaus komandos sirgalius įaudrino N. Nedovičius, pataikęs tritaškį – 53:47.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti keturioms minutėms S. Monia išlygino skirtumą - 53:53.

Netrukus prie baudų metimo linijos stojo R. Seibutis – 55:53, tačiau „Chimki“ ekipa skirtumą išlygino – 55:55.

R. Kurtinaičio auklėtiniai išsiveržė 58:56, o likus žaisti pustrečios minutės jie pirmavo 59:56.

Likus žaisti minutę „Chimki“ pirmavo 63:58, tačiau M. Katelynas sumažino skirtumą – 60:63. Vilniečių gynybą strigo. Trečiasis kėlinys baigėsi „Chimki“ krepšininkams pirmaujant 65:60.

Ketvirtasis kėlinys

Paskutinįjį ketvirtą tritaškiu pradėjo J. Blūmas - 63:65. Netrukus varžovai puolime suklydo. Klaidos vos nepadarė M. Palacio, kuris suklupo, tačiau vilniečiai kamuolį išsaugojo. Nepaisant pastangų, taškų šeimininkai nepelnė.

„Siemens“ arenoje susirinkę sirgaliai su džiaugsmu sutiko D. Ivanovo taškus, išlyginusius rezultatą – 65:65. Tačiau apsiginti „Lietuvos ryto“ komandai nepavyko – 67:65. Atakos metu suklydo M. Palacio ir svečiai po S. Monios metimų išsiveržė 69:65.

Sužaidus beveik tris minutes S. Babrauskas pataikė svarbų tritaškį – 68:69. Netrukus jis užbaigė greitą ataką – 70:69.

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei penkias minutes „Chimki“ komanda pirmavo 75:70.

„Lietuvos ryto“ komanda vėl paniro į miegą ir tuo pasinaudojusi „Chimki“ komanda išsiveržė 78:70. Likus žaisti keturias minutes „Lietuvos ryto“ komanda mėgino skirtumą sumažinti, tačiau to padaryti nepavyko ir R. Kurtinaičio auklėtiniai išsiveržė 80:70.

Likus žaisti porai minučių „Chimki“ pirmavo 82:72.

Netrukus svečiai pasinaudojo R. Seibučio klaida - Vilniaus komandos krepšininkas prarado kamuolį - 84:72. Kitoje atakoje vilniečiai ir vėl nesužibėjo.

***

Trenerių dvikova. Sekmadienį „Siemens“ arenoje į dvikovą stojo D. Maskoliūnas ir R. Kurtinaitis. Strategai varžėsi tritaškių konkurse, kuriame geriau pasirodė užsienyje dirbantis R. Kurtinaitis, oponentą įveikęs 4:3.

Susitikimas. Pirmasis komandų susitikimas įvyko dar gruodžio mėnesį. Tuomet „Chimki“ komanda namuose pergalę šventė 80:69. Pamaskvio komandą į pergalę vedė Z. Planiničius, pelnęs 20 taškų.

Viršūnė. R. Kurtinaitis neslėpė, kad atvyko – pergalės. „Chimki“ komanda savo sąskaitoje turi vienuolika pergalių ir keturis pralaimėjimus. Lietuvio treniruojami krepšininkai užima antrąją vietą, tačiau pergalės Vilniuje atvejų, turi šansų pralenkti Kazanės „Uniks“ komandą.

Įtvirtinimai. „Lietuvos ryto“ komandai pergalė taip pat labai svarbi. Vilniečiai savo sąskaitoje turi aštuonias pergales ir septynis pralaimėjimus. D. Maskoliūno auklėtiniai užima šeštąją vietą. Sekmadienį vilniečių laukia susitikimas su „Doneck“ krepšininkais ir pergalė pirmadienį padėtų įtvirtinti savo pozicijas, prieš mačą su persekiotojais.