Pergalę iš rankų paleidęs „Žalgiris“ „Real“ komandai ir vėl pralaimėjo vienu tašku

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti penkioms sekundėms trimis taškais pirmavęs Kauno „Žalgiris“ nesugebėjo savo sirgalių akivaizdoje iškovoti itin svarbios pergalės. Per pratęsimą strigę ir pasitikėjimo pritrūkę Joano Plazos auklėtiniai Eurolygos „Top 16“ etapo E grupės rungtynėse su Madrido „Real“ ekipa pralaimėjo 104:105 (29:19, 15:21, 17:23, 23:21, 20:21). Pralaimėjimas grupės lyderiams itin sumaišė į kitą etapą patekti norinčių „Žalgirio“ krepšininkų kortas. Dabar šansai – labai migloti.

Rungtynių akimirkos.<br>M. Kulbis

Martynas Suslavičius

Mar 8, 2013, 1:27 PM, atnaujinta Mar 10, 2018, 8:39 AM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Rungtynių komentarus rasite čia.

Vienas iš brolių Macių po „Žalgirio“ rungtynių smogė į veidą R. Fernandezui

Sūpuoklės. Rungtynes „Žalgirio“ komanda pradėjo netikėtu tempu. Jeigu anksčiau žalgiriečiai būdavo antrajame plane ir greitą žaidimą demonstruodavo šiek tiek vėliau, tai šįkart jie kibo „Real“ ekipai į atlapus iškart. Sužaidus beveik šešias minutes žalgiriečiai pirmavo 17:12, o kėlinį užbaigė turėdami dviženklį pranašumą – 29:19.

Antrajame kėlinyje „Real“ komanda jau buvo prisitaikiusi prie šeimininkų žaidimo tempo, nebedarė tiek klaidų ir mėtė užtikrinčiau. „Žalgiris“ dar buvo padidinęs atotrūkį 43:32, tačiau nuo to momento „Real“ surengė tikrą šturmą ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami nedidelį deficitą – 40:44.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ krepšininkai atrodė atsigavę ir galingais šuoliais pabėgo į priekį – 51:40. Tačiau „Real“ ekipa ir vėl atrado vaistą ir R. Fernandezo padedami svečiai skirtumą sumažino iki 50:54. Pajutę, kad varžovai lipa ant kulnų, žalgiriečiai vėl šiek tiek pasimetė ir „Real“ išsiveržė į priekį – 63:61.

Ketvirtajame kėlinyje komandos pradėjo žaisti taškas į tašką, tačiau „Žalgiris“ greitai šovė į priekį – tritaškį pataikė M. Popovičius, į krepšį įdėjo M. Kuzminskas – 72:67. „Real“ komandai niekaip nepavyko prispausti šeimininkų, kurie po M. Kuzminsko tritaškio pirmavo 77:70.

„Žalgirio“ rebusas buvo per sudėtingas „Real“ komandai iki pat paskutiniųjų sekundžių, kuomet Madrido komanda gavo progą išlygini rezultatą ir tai padarė. Per pratęsimą „Žalgiris“ tik pradžioje kovojo su ugnele, vėliau „Real“ šovė į priekį ir nutilusioje „Žalgirio“ arenoje šventė pergalę.

Statistika.

„Žalgiris“: T. Dardenas – 20, M. Kuzminskas – 16, K. Lavrinovičius – 14, O. Lafayette'as – 13, D. McGrathas – 9, M. Popovičius – 8, D. Lavrinovičius ir M. Delašas – po 7, R. Javtokas – 6, R. Kaukėnas – 4.

„Real“: N. Mirotičius – 31 (dvitaškiai: 2/6, tritaškiai: 3/9, baudų metimai: 18/18, atkovojo 11 kamuolių, triskart suklydo, atliko 2 baudos metimus, triskart prasižengė, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 37 reitingo taškus), J. Carrollas – 21, S. Llullas – 14, R. Fernandezas – 11, S. Rodriguezas – 10 (8 rez. perd.), M. Slaughteris – 5, F. Reyesas ir D. Draperis – po 4, C. Suarezas – 3, M. Begičius – 2.

„Žalgiris“ - „Real“

Dvitaškiai: 22/36 (61 proc.) - 15/30 (50 proc.)

Tritaškiai: 14/27 (51 proc.) - 16/37 (43 proc.)

Baudų metimai: 18/23 (78 proc.) - 27/35 (77 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 - 36

Perimti kamuoliai: 6 - 8

Klaidos: 16 - 13

Rezultatyvūs perdavimai: 18 - 20

Žinutė. Kauno „Žalgirio“ aistruoliai nepamiršo Madride lietuvius provokavusio Rudy Fernandezo, kuris namų rungtynėse apsistumdė su Pauliumi Jankūnu bei metė kamuolį Kšyštofui Lavrinovičiui į veidą. „Žalgirio“ sirgaliai R. Fernadnezui buvo parengę žinutę – plakatą su užrašu: „Rudy, gimę šliaužioti, niekada nepakyla.“ Viso mačo metu R. Fernandezą lydėjo švilpimas ir įžeidžiantys šūksniai.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje R. Fernandezas susižeidė - sirgaliai jį palydėjo švilpimu.

Nesustabdomas. Kauno „Žalgirio“ komandai šiose rungtynėse neįkandamas buvo Nikola Mirotičius, kuris 18 baudos metimų metė šimto procentų taiklumu. N. Mirotičius – 31 taškas (dvitaškiai: 2/6, tritaškiai: 3/9, baudų metimai: 18/18), atkovojo 11 kamuolių, triskart suklydo, atliko 2 baudos metimus, triskart prasižengė, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 37 reitingo taškus.

Starto penketai.

„Žalgiris“: T. Dardenas, M. Popovičius, D. Lavrinovičius, M. Delašas, O. Lafayette'as.

„Real“: R. Fernandezas, S. Rodriguezas, M. Begičius, S. Llullas, M. Slaughteris.

Pirmasis kėlinys

Mačą tritaškiu pradėjo „Žalgirio“ sirgalių nušvilptas R. Fernandezas, tačiau jam tuo pačiu atsakė D. Lavrinovičius. Netrukus M. Delašas pataikė du baudos metimus – 5:3.

„Real“ apsukų nemažino – tritaškį pataikė S. Lulllas – 6:5.

Sužaidus porą minučių T. Dardenas ataką užbaigė dėjimu – 7:6.

Kauno „Žalgirio“ sirgalius sužaidus tris minutes užvedė O. Lafayette'as, pataikęs tritaškį. Netrukus varžovams nepavyko atakos užbaigti taškais ir žalgiriečiai susirengė į dar vieną ataką, kurią šįkart dvitaškiu užbaigė O. Lafayette'as – 12:6.

O. Lafayette'as dirbo ne tik puolime – jis privertė puolime prasižengti M. Begičių, tačiau žalgiriečiai nieko nepešė – suklydo M. Popovičius.

Netrukus svečiai nesėkmių seriją nutraukė metimu nuo tritaškių linijos - 9:12. Į priekį nubėgę žalgiriečiai skolingi neliko - T. Dardenas pridėjo du taškus - 14:9.

Sužaidus beveik šešias minutes „Žalgiris“ pirmavo 17:12, tačiau skirtumą sumažino N. Mirotičius, pataikęs du baudos metimus – 14:17.

„Žalgiris“ apsukų nemažino ir T. Dardenas į savo sąskaitą įsirašė dar du taškus - 19:14. Netrukus varžovams nepavyko surengti vaisingos atakos ir O. Lafayette'as juos baudė tritaškiu, privertusiu Madrido komandos trenerį paprašyti minutės pertraukėlės - 22:14.

Po minutės pertraukėlės, sužaidus septynias minutes, varžovai pasižymėti nesugebėjo ir T. Dardenas atsakomojoje atakoje pelnė dvitaškį - 24:14.

„Real“ nesėkmių serija nesibaigė – svečiams pritrūko laiko, baigiant ataką, o netrukus R. Javtokas pelnė du taškus su pražanga ir taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos – 27:14.

Pirmąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 29:19.

Antrasis kėlinys

Madrido komandai pradėti sėkmingai antrojo ketvirčio nepavyko - K. Lavrinovičius blokavo N. Mirotičiaus metimą. Netrukus dvitaškį pataikė R. Kaukėnas - 31:19.

Ilgai laukti nereikėjo ir svečiai pelnė du taškus - 21:31.

Sužaidus porą minučių N. Mirotičius „Žalgirio“ sirgalius nutildė tritaškiu – 24:31.

J. Plazos auklėtiniai aprimo ir netrukus „Real“ skirtumą sumažino iki 26:31. Tačiau Kauno areną greitai prižadino D. McGrathas, kuris pašokdino varžovą ir pelnė du taškus – 33:26. Netrukus varžovai nesugebėjo pasižymėti ir šeimininkai išsiveržė 35:26.

Sužaidus beveik keturias minutes R. Javtokas blokavo C. Suarezo metimą.

Įpusėjus kėliniui M. Popovičius pataikė tritaškį, įaudrinusį visą areną – 40:28.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei tris minutes „Žalgiris“ pirmavo 40:32. Netrukus M. Delašas pataikė tritaškį ir įsirašė penktąjį tašką – 43:32. Netrukus J. Carollas pataikė tritaškį – 35:43.

„Žalgirio“ sirgaliai likus žaisti porai minučių susiėmė už galvų – O. Lafayette'as suklydo ir J. Carrolas pataikė dar vieną tritaškį – 38:45.

Per paskutinę minutę skirtumas aptirpo dar labiau ir „Žalgiris“ į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 44:40.

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos skirtumą sumažinti pirmasis mėgino R. Fernandezas, tačiau jo metimas skriejo pro šalį ir netrukus T. Dardenas „Žalgirio“ sirgalius pradžiugino tritaškiu – 47:40.

O. Lafayette'as mėgino atlikti perdavimą greitos atakos metu ir jam sutrukdyti mėgino S. Llullas, kuriam buvo skirta nesportinė pražanga. „Žalgirio“ legionierius pataikė abu baudos metimus, o ataką dvitaškiu užbaigė T. Dardenas – 51:40.

Sužaidus beveik porą minučių K. Lavrinovičius po krepšiu pergudravo N. Mirotičių ir pelnė du taškus – 53:42.

Po greito žalgiriečių išpuolio M. Begičius užsidirbo ketvirtąją pražangą. T. Dardenas pataikė vieną baudos metimą – 54:44. Jam atsakė R. Fernandezas, įsmeigęs tritaškį – 47:54.

Po R. Fernandezo taškų žalgiriečiai suklydo ir „Real“ gavo progą sumažinti skirtumą, tačiau nesugebėjo pataikyti. Netrukus šeimininkai ir vėl suklydo, tačiau Madrido komanda ir vėl tuo nepasinaudojo. „Žalgirio“ sirgalius nutildė R. Fernandezas, kuris įpusėjus kėliniui pataikė tritaškį – 50:54.

„Žalgirio“ krepšininkams nepavyko surengti staigaus šuolio į priekį, o N. Mirotičius dviem baudos metimais skirtumą ištirpdė iki 52:54.

Likus žaisti tris minutes K. Lavrinovičius pataikė du baudos metimus – 56:52. „Real“ metė tritaškį, tačiau N. Mirotičius buvo netaiklus. Šeimininkai taip pat nesugebėjo atsakyti taškais ir šįkart Madrido komanda džiaugėsi tritaškiu – 55:56.

Likus žaisti pusantros minutės S. Rodriguezas pataikė tritaškį – 58:56. Netrukus kauniečiai vėl sužaidė nesėkmingai ir „Real“ išsiveržė 60:56.

Likus žaisti mažiau nei 20 sekundžių N. Mirotičius privertė nutilti visus kauniečius, tačiau D. McGrathas jam taip pat atsakė tolimu metimu – 61:63.

Madrido komanda po trečiojo kėlinio pirmavo 63:61.

Ketvirtasis kėlinys

R. Kaukėnas jau pirmojoje atakoje išlygino rezultatą - 63:63. Netrukus komandos apsikeitė dvitaškiais - 65:65. Užvirė rimta kova, tačiau komandos kurį laiką tylėjo. Tylą nutraukė M. Kuzminskas, kuris sužaidė užtikrintai - 67:65. Kauno komanda parengė rimtas žabangas svečiams, tačiau D. Draperis du taškus pelnyti sugebėjo ir paskutinėmis atakos sekundėmis - 67:67.

Sužaidus keturias minutes sirgalius pašokti privertė M. Popovičius, pataikęs tritaškį, o visai netrukus M. Kuzminskas galingai įkrovė į krepšį. „Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai šėlo, o Kauno komanda pirmavo 72:67.

Įpusėjus kėliniui rezultatas nebuvo pasikeitęs - 72:67. Kauniečiai nesugebėjo laiku užbaigti atakos ir J. Carrollas pataikė tritaškį - 70:72.

Netrukus D. Lavrinovičius išprovokavo varžovo pražangą ir dukart taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos - 74:70.

Atsakomojoje atakoje sužingsniavo N. Mirotičius, tačiau atakos metu M. Kuzminskui nepavyko perduoti kamuolio D. Lavrinovičiui. Varžovai tuo pasinaudoti nesugebėjo.

Kauno „Žalgirio“ komandos atsarginių suolelis ir visi sirgaliai likus žaisti pustrečios minutės šėlo - M. Kuzminskas pataikė tritaškį - 77:70.

Likus žaisti porai minučių prasižengė M. Kuzminskas, kuris suteikė progą N. Mirotičiui mesti du baudos metimus. Madrido komandos krepšininkas atakavo taikliai ir svečiai atsilikinėjo 74:77. Tačiau ir vėl sužibėjo M. Kuzminskas - 79:74.

Likus žaisti 32 sekundėms „Žalgiris“ pirmavo 81:77. Netrukus prie baudos metimų linijos stojęs N. Mirotičius pataikė du metimus – 79:81.

Varžovai priverstinai prasižengė prieš M. Delašą, kuris metė taikliai – 83:79.

Likus žaisti 12 sekundžių prasižengė M. Delašas – 79:83. Prie baudų metimo linijos stojęs N. Mirotičius dukart atakavo taikliai – 81:83.

Madrido komanda iškart baudavo D. McGrathą, kuris pataikė tik vieną metimą – 84:81. M. Popovičius pasitiko varžovą prie aikštės vidurio ir prasižengė.

M. Delašas likus žaisti trims su puse sekundės padarė klaidą – prasižengė ir N. Mirotičius dviem baudos metimais išlygino rezultatą – 84:84.

Žalgiriečiams pelnyti taškų nepavyko.

Pirmasis pratęsimas

Pratęsimą tritaškiu pradėjo J. Carrollas - 87:84. Tačiau tai neišgąsdino šeimininkų. T. Dardenas pelnė penkis taškus iš eilės ir Kauno komanda pirmavo 91:89.

Tačiau „Real“ komanda skirtumą išlygino – 91:91. Netrukus varžovai išsiveržė 93:91.

Laisvas stovėjęs R. Javtokas pataikė tritaškį – 94:93, tačiau J. Carrollas netylėjo – 96:94. O. Lafayette'ui nepavyko pataikyti. Likus žaisti minutę „Real“ turėjo progą nutolti, tačiau „Žalgiris“ apsigynė.

Kauno komandos nelaimei, O. Lafayette'o metimas skriejo pro šalį. O N. Mirotičius smeigė tritaškį – 99:94.

Likus žaisti 8 sekundėms svečiai pirmavo 105:99. Kauniečiai dar sugebėjo sumažinti skirtumą iki 104:105.

„Žalgiris“ pralaimėjo 104:105.

***

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Stambulo „Bešiktaš JK“ (Turkija) 0 9 549:691

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Bambergo „Brose Basket“ (Vokietija) 0 10 727:819

Į atkrintamąsias ULEB Eurolygos varžybas pateks keturios geriausios abiejų grupių komandos.

***

Susitikimas. Kauno „Žalgirio“ komandai Madride iki pergalės trūko labai nedaug – tik vieno taiklaus metimo. Tuomet pergalę „Real“ šventė 75:74.

Priešas. „Žalgirio“ sirgaliams didžiausias priešas šiame mače – Rudy Fernandezas. Aistruolius įsiutino šio krepšininko elgesys Madride. Jis metė nusisukusiam Kšyštofui Lavrinovičiui kamuolį į galvą, o po finalinės sirenos įžeidė kapitoną Paulių Jankūną. Ramiu būdu pasižymintis P. Jankūnas nejuokais supyko ir užvirė grumtynės. Vėliau R. Fernandezas atsiprašė P. Jankūno. Tiesa, šių krepšininkų akistatos aikštėje nebus – žalgirietis nežaidžia dėl traumos.

Gynė. Sirgalių pykčio sulaukė ir M. Pocius, kuris po mačo pareiškė: „Žinau, kaip viskas vyko iš tiesų. Niekas nematė Pauliaus veiksmų ir nežino, kodėl tai virto susistumdymu. Visa ši situacija yra dėl lietuvių, kurie išpūtė situaciją savo pykčiu ir vaizdo įrašais. Iš musės jie padarė dramblį“, - kalbėjo lietuvis.

Padėtis. Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ komandų situacijos – visiškai skirtingos. Madrido komanda E grupėje yra patyrusi tik vieną pralaimėjimą ir žengia pirmoje vietoje. Žalgiriečiai su keturiomis pergalėmis ir penkiais pralaimėjimas užima penktąją vietą, kurios nepakanka, norint žengti į kitą etapą.