„Lietuvos rytas“ Jungtinės lygos turnyrą baigė pergale

Vilniaus „Lietuvos rytas“ užtikrintai 75:56 (24:15, 17:13, 19:8, 15:20) įveikė Mariupolio „Azovmaš“ komandą bei sirgaliams padovanojo puikią pergalę paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse. Tačiau Vilniaus ekipa nepateko į kitą Jungtinės lygos etapą, nes Estijoje Talino „Kalev“ atkakliose rungtynėse 81:85 nusileido „Astana“ krepšininkams.

Vilniaus „Lietuvos rytas“- Mariupolio „Azovmaš“ rungtynių akimirkos.<br>M. Kulbis

Linas Jocius

Mar 25, 2013, 11:09 AM, atnaujinta Mar 9, 2018, 9:20 AM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

„Astana“ krepšininkai iškovojo viena pergale daugiau nei Vilniaus „Lietuvos rytas“, o Lietuvos ekipa užėmė 7 vietą B grupėje. Į kitą etapą pateko pirmos šešios komandos.

Statistika

„Lietuvos rytas“ - Mariupolio „Azovmaš" 75:56 (24:15, 17:13, 19:8, 15:20).

„Lietuvos rytas“:J. Blumas – 18, N. Nedovičius – 14, T. Lydeka – 10, S. Babrauskas – 8, R. Seibutis – 8, P. O`Bryantas – 8, M. Palacio ir S. Buterlevičius – po 2. Mariupolio „Azovmaš“: M. Raduljica – 18, L. Greeras – 11, O. Kolchenko – 7, S. Serapinas – 7, K. Natyažko – 6, B. Bayda ir I. Zaitsevas - po 2.

Dvitaškiai: 17/42 (40,5 proc.) - 20/41 (48,8 proc.)

Tritaškiai: 12/22 (54,5 proc.) - 1/17 (5,9 proc.)

Baudų metimai: 5/13 (38,5 proc.) - 13/19 (68,4 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 42 - 33

Rezultatyvūs perdavimai: 18 - 15

Perimti kamuoliai: 6 - 5

Klaidos: 15 - 13

Startinės sudėtys

Mariupolio „Azovmaš“: L. Greeras, O. Kolšenko, I. Zaitsevas, T. Dragicevičius, D. Zabiršenko.

„Lietuvos rytas“: T. Lydeka, R. Seibutis, S. Buterlevičius, N. Nedovičius, D. Ivanovas.

Pirmasis kėlinys

Per pirmąją minutę ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiais, 2:2, sužaidus pusantros minutės. Mačą kur kas sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie besibaigiant pirmajam kėliniui pirmavo 18:8.

Po J. Blumo taiklaus tritaškio - 23:13. Po pirmojo kėlinio 24:15 priekyje sostinės ekipa.

Antrasis kėlinys

Sužaidus daugiau  nei dvi minutes 27:17 priekyje sostinės ekipa. Tuo tarpu Estijoje įpusėjus antrajam kėliniui Talino „Kalev“ ekipa namuose 25:26 atsilieka rungtyniaudama su „Astana“ krepšininkais.

J. Blumas smeigė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ priekyje 30:17.

Sėkminga atkarpa tęsėsi, sostinės ekipa neleido varžovams priartėti ir nuolat didino persvarą. Artėjant antram kėliniui į pabaigą, 41:25 pirmavo „Lietuvos rytas“.

Pasibaigus antrajam kėliniui Vilniaus ekipa priekyje 41:28.

Trečiasis kėlinys

Prasidėjus antrajai mačo pusei po T. Lydekos dvitaškio 47:30 priekyje sostinės ekipa. Varžovai atsakė dviem taškais. Po J. Blumo taiklaus tritaškio 52:34.

Mariupolio „Azovmaš“ negalėjo įveikti Vilniaus komandos gynybos. Sostinės ekipa žaidė kaip sparnų. Po dar vieno J. Blumo tritaškio ekipas skyrė jau 22 taškai - 56:34.

Taiklų dvitaškį pridėjo ir P. O`Bryantas. Kiek vėliau jo dėjimas užbaigė trečiąjį kėlinį. Prieš prasidedant paskutiniam ketvirčiui 60:36 priekyje „Lietuvos rytas“.

Ketvirtasis kėlinys

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiais - 62:40. Varžovams pavyko šiek teik sumažinti skirtumą - 64:48, žaisti liko kiek daugiau nei 5 minutes.

„Lietuvos rytas“ po truputį artėjo link savo pergalės, o Estijoje, panašu, nugalėtojas paaiškės paskutinėmis rungtynių akimirkomis. Įpusėjus ketvirtam kėliniui Talino „Kalev" ekipa namuose 63:64 atsiliko žaisdama prieš „Astana" ekipą.

J. Blumas smeigė dar vieną tritaškį ir Vilniaus ekipa priekyje 67:51.

Varžovai atsakė taikliu dvitaškiu, tačiau dar vienas „Lietuvos ryto” tritaškis privertė varžovų trenerį paprašyti minutės pertraukėlės. Rezultatas 70:53, žaisti liko 3 min. 14 sek.

„Lietuvos rytas” rungtynes laimėjo 75:56.