Jubiliejiniame Eurolygos mače Š. Jasikevičius džiaugėsi pergale prieš „Panathinaikos“

Jubiliejinis Šarūno Jasikevičiaus mačas Eurolygoje pažymėtas pergale. Antradienį Eurolygos ketvirtfinalyje „Barcelona“ komanda po pratęsimo namuose 72:70 (11:21, 23:11, 11:19, 19:13, 8:6) nugalėjo Jono Mačiulio atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“ komandą.

Š. Jasikevičius pelnė 11 taškų.<br>M. Kulbis

Apr 10, 2013, 10:21 AM, atnaujinta Mar 8, 2018, 1:34 PM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Š. Jasikevičius per 27 minutes pelnė 11 taškų (dvitaškiai: 1/3, tritaškiai: 3/4), atkovojo tris ir perėmė vieną kamuolį, dukart suklydo, atliko penkis rezultatyvius perdavimus.

J. Mačiulis per 26 minutes pelnė 6 taškus (dvitaškiai: 1/5, tritaškiai: 1/ 2, baudų metimai: 1/3), atkovojo penkis ir perėmė du kamuolius, kartą suklydo ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Statistika.

„Barcelona“: J. C. Navarro – 14, V. Sada ir A. Tomičius – po 13, Š. Jasikevičius – 11, N. Jawai (7 atk. kam.) - 9, M. Huertas – 8, J. Inglesas – 4.

„Panathinaikos“: S. Lasme ir J. Gistas – po 14, D. Diamantidis (7 atk. kam.) -10, R. Ukičius (7 rez. perd.) - 9, K. Tsartsaris (7 atk. kam.) - 7, J. Mačiulis – 6, M. Bramosas ir S. Schortsanitis – po 5.

Jubiliejus. Š. Jasikevičius šiose rungtynėse sužaidė 200-ąjį Eurolygos mačą ir pagal šį rodiklį pakilo į dešimtąją vietą.

Pažįstamas. Š. Jasikevičiui „Panathinaikos“ komanda – pažįstama. Įžaidėjas joje rungtyniavo dukart. Lietuvis Atėnų ekipos marškinėlius vilkėjo 2007-2010 metų sezonuose bei 2011-2012 metų sezone.

Mačas. Atėnų „Panathinaikos“ rungtynes pradėjo galingai ir spurtavo 14:2. Tačiau toks varžovų šuolis į priekį neišgąsdino „Barcelona“ krepšininkų, kurie ėmė mažinti skirtumą ir kovoti dėl pranašumo. Antrojo kėlinio pirmojoje pusėje katalonai išsiveržė 23:22 ir po dviejų kėlinių pirmavo 34:32.

Trečiajame kėlinyje „Panathinaikos“ pirmaujant 38:36, graikai surengė galingą spurtą – po J. Mačiulio, S. Lasme ir R. Ukičiaus metimų „Panathinaikos“ išsiveržė 44:36. Graikų traukinys buvo įsivažiavęs pakankamai greitai, kad katalonai nesugebėtų jo tinkamai sulaikyti – trečiasis kėlinys baigėsi „Panathinaikos“ komandai pirmaujant 51:45. Skirtumą dar paskutinėmis sekundėmis galėjo sumažinti Š. Jasikevičius, tačiau jis nepataikė tritaškio.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 5 minutes Š. Jasikevičius smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą – 60:60.

Likus žaisti vienai minutei rezultatas buvo 64:64. Abi ekipos apsikeitė netaikliais tritaškiais – prametė J. C. Navarro ir R. Ukičius. „Barcelona“ strategas likus žaisti trims sekundėms paprašė minutės pertraukėlės, tačiau iš to nieko nepavyko pešti – prireikė pratęsimo, per kurį geriau sužaidė katalonai.