LKL ketvirtfinalyje - įtikinamos „Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ pergalės

Antrosiose LKL ketvirtfinalio rungtynėse aikštės šeimininkai įtikinamai įrodė savo pranašumą svečiams. Vilniaus „Lietuvos rytas“ nuo pat pirmų minučių susikrovė solidžią persvarą mače su Utenos „Juventus“, jos neišbarstė ir visą laiką kontroliavo rungtynių eigą. Pirmojoje ketvirtfinalio kovoje sostinės klubas pasiekė triuškinančią pergalę rezultatu 92:67. Klaipėdos „Neptūnas“ ketvirtfinalio rungtynėse su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa strigo tik pirmojoje rungtynių pusėje, po didžiosios pertraukos šovė į priekį ir įtikinamai 85:71 įveikė svečius.

LKL ketvirtfinalis: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Utenos „Juventus“ rungtynių akimirkos<br>M. Kulbis

Linas Jocius

Apr 17, 2013, 8:06 AM, atnaujinta Mar 8, 2018, 4:17 AM

Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Utenos „Juventus“ 92:67 (32:13, 26:26, 16:18, 18:10).

Statistika

„Lietuvos rytas“: M. Katelynas - 20, R. Seibutis - 16, S. Buterlevičius - 14, T. Zubčičius - 12, T. Lydeka - 11, S. Babrauskas ir M. Palacio - po 6, E. Bendžius - 5, J. Blūmas - 2. N. Nedovičius rungtynių pradžioje patyrė traumą ir aikštėje nebepasirodė.

„Juventus“: A. Čepulis - 15, D. Leonardas - 14, N. Varnelis - 11, L. Kisielius - 6, K. Petrukonis ir A. Viskontas - po 5, G. Matulis - 3, P. Morkeliūnas - 2.

Dvitaškiai: 27/47 (57,4 proc.) - 17/33 (51,5 proc.)

Tritaškiai: 9/24 (37,5 proc.) - 6/15 (40 proc.)

Baudų metimai: 11/16 (68,8 proc.) - 15/21 (71,4 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 - 34

Rezultatyvūs perdavimai: 22 - 12

Perimti kamuoliai: 16 - 4

Klaidos: 10 - 22

Startinės sudėtys

„Lietuvos rytas“: T. Lydeka, R. Seibutis, S. Buterlevičius, M. Katelynas, N. Nedovičius.

„Juventus“: A. Viskontas, G. Matulis, L. Kisielius, K. Petrukonis, P. Morkeliūnas.

Rungtynių eiga

Sužaidus 5 min. Vilniaus kubas priekyje 22:6. Svečiai mačo pradžioje jau padarė 7 klaidas. Sostinės klubo krepšininkai pataikė 5 tritaškius. Vienu metu persvara siekė net 23 taškus.

Po pirmojo kėlinio 32:13 priekyje „Lietuvos rytas“.

Svečiai antrajame kėlinyje laimėjo atkarpą 8:0, antrame kėlinyje sužaidus 2 min. 34:17 pirmavo Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Sostinės klubas nė minutės neatsipalaidavo bei neleido svečiams sumažinti skirtumo. 54:32 priekyje „Lietuvos rytas“, iki antrojo kėlinio pabaigos liko 2 min.

Antrąjį kėlinį užbaigė du taiklūs S. Babrausko baudos metimai, sostinės klubo krepšininkai išėjo ilsėtis pirmaudami 19 taškų persvara - 58:39.

Trečiajame kėlinyje situacija aikštėje iš esmės nesikeitė. Sužaidus pusę trečiojo kėlinio 66:46 priekyje sostinės klubas.

Tiksint paskutinėms trečiojo kėlinio sekundėms Vilniaus ekipa po M. Katelyno dvitaškio pirmavo 74:57.

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje neleido bent jau didinti sostinės komandai persvaros. Likus žaisti kiek daugiau nei 6 minutes, 81:62 pirmavo Vilniaus ekipa.

Mačą sostinės klubas laimėjo 92:67.

***

Klaipėdos „Neptūnas" - Pasvalio „Pieno žvaigždės" 85:71 (23:21, 21:18, 24:13, 17:19).

Statistika

„Neptūnas": V. Sarakauskas - 19, R. Broadusas ir V. Vasylius - po 15, D. Gailius - 12, E. Dainys - 6, M. Mažeika - 5, S. Galdikas - 4.

„Pieno žvaigždės“: T. Hughesas - 19, Y. Gatesas - 15, J. Sinica - 9, S. Vasiliauskas S. Muldrowas ir E. Kairys - po 6, T. Biggsas ir G. Maceina - po 4,  M. Ruikis - 2.

Dvitaškiai: 28/47 (59,6 proc.) - 21/42 (50 proc.)

Tritaškiai: 6/21 (28,6 proc.) - 5/15 (33,3 proc.)

Baudų metimai: 11/15 (73,3 proc.) - 14/19 (73,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 - 35

Rezultatyvūs perdavimai: 21 - 13

Perimti kamuoliai: 13 - 4

Klaidos: 11 - 28

Startinės sudėtys:

„Neptūnas": M. Mažeika, D. Gailius, V. Šarakauskas, R. Broadusas S. Galdikas.

„Pieno žvaigždės“: T. Hughesas, T. Biggsas, J. Sinica, Š. Vasiliauskas, Y. Gatesas.

Mačą drąsiai pradėjo svečiai ir neleido aikštės šeimininkams įsibėgėti bei rungtynių pradžioje pirmavo 1-3 taškų skirtumu. Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus 3 min. 38 sek., 16:15 priekyje Klaipėdos ekipa.

Po pirmojo kėlinio - 23:21 priekyje aikštės šeimininkai.

Antrajame kėlinyje svečiai neleido pabėgti „Neptūno" krepšininkams, sužaidus pusę antrojo kėlinio 32:27 pirmavo Pasvalio komanda.

„Neptūnas" po dviejų kėlinių 44:39 pirmavo prieš „Pieno žvaigždžių“ komandą.

Trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkai po truputį susikrovė kelių taškų persvarą. Likus žaisti 2 min. iki kėlinio pabaigos - 60:51 priekyje „Neptūnas".

Trečiojo kėlinio pabaigoje uostamiesčio ekipa spurtavo 12:1 ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo jau saugia 16 taškų persvara - 68:52.

Nors mačo pirmojoje pusėje vyko atkakli kova ir kartais svečiai net išsiverždavo į priekį, tačiau po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai susikrovė solidžią persvarą. Iki mačo pabaigos likus 7 minutėms, „Neptūno" krepšininkai pirmavo 79:62

Klaipėdos klubas laimėjo 85:71.

***

Pirmadienį vakare pirmuosiuose ketvirtfinalio susitikimuose pergales iškovojo Kauno „Žalgiris“ ir „Prienų“ komandos.

Kauno klubo krepšininkai 94:51 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“, „Prienai“ 92:82 namuose pranoko „Šiaulių“ komandą.