„Prienai“ antrąkart įveikė „Šiaulius“ ir pateko į LKL pusfinalį

Trečiadienį Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalyje antrojoje dvikovoje „Šiauliai“ neprilygo „Prienams“ ir nusileido 76:93 (21:21, 16:25, 18:19, 21:28), seriją iki dviejų pergalių laimėjo 3 vietą reguliariajame sezone užėmusi Prienų ekipa. Ji pirmadienį pirmojoje kovoje 92:82 taip pat įveikė savo varžovus.

„Šiauliai“ - „Prienai“ rungtynių akimirkos.<br>G. Šiuparys

Apr 18, 2013, 12:41 AM, atnaujinta Mar 8, 2018, 2:51 AM

Statistika

„Šiauliai“ - „Prienai“ 76:93 (21:21, 16:25, 18:19, 21:28)

„Šiauliai": L. Samėnas - 19, A. Kieža - 16, R. Alijevas - 14, D. Burke - 13, V. Liutyčius - 8, V. Šulskis - 4, S. Kuzminskas - 2.

„Prienai“: G. Orelikas - 25, A. Labuckas - 18, A. Milaknis ir A. Valeika - po 16, G. Kadžiulis - 10, P. Ivanauskas - 10, E. Ežerskis - 2.

Dvitaškiai: 22/45 (48,9 proc.) - 22/29 (75,9 proc.)

Tritaškiai: 6/17 (35,3 proc.) - 13/26 (50 proc.)

Baudų metimai: 14/21 (66,7 proc.) - 10/10 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 27 - 30

Rezultatyvūs perdavimai: 14 - 20

Perimti kamuoliai: 8 - 5

Klaidos: 11 - 18

Rungtynių eiga

Startinės sudėtys

„Šiauliai“: L. Samėnas, S. Kuzminskas, V. Liutyčius, A. Kieža, R. Alijevas.

„Prienai“: A. Labuckas, A. Valeika, G. Orelikas, G. Kadžiulis, A. Milaknis.

Pirmasis kėlinys

Sužaidus pusę pirmojo kėlinio, 10:5  priekyje svečiai iš Prienų.

6 rungtynių minutę po L. Samėno taiklaus tritaškio rezultatas tapo lygus - 12:12. R. Alijevo dvitaškis su pražanga išlygino rezultatą ir po pirmųjų 10 minučių švieslentė fiksavo lygų rezultatą - 21:21.

Antrasis kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje „Prienai“ spurtavo 13:2 ir atitrūko - 34:23. Iki didžiosios pertraukos - 5 min.

Aikštės šeimininkams sunkiai sekėsi stabdyti svečius, kurie vienu metu pirmavo 16 taškų persvara - 43:27.

Paskutinę kėlinio minutę 46:36 pirmavo „Prienai“.

Trečiasis kėlinys

Po A. Milaknio tritaškio, 56:43 priekyje Prienų komanda. Trečiajame kėlinyje sužaistos 3 minutės.

C. Simonas sumažino skirtumą, tačiau tritaškį smeigė „Prienų“ puolėjas G. Kadžiulis.

Panašu, kad Šiaulių klubui tai gali būti paskutinės sezono rungtynės. Trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkams nesisekė priartėti prie svečių, po 3-iojo kėlinio - 65:55, „Prienų" naudai.

Ketvirtasis kėlinys

Svečiai kontroliavo žaidimą ir paskutiniame ketvirtyje. Likus mažiau nei penkias minutes jie pirmavo saugia 14 taškų persvara - 79:65.

Likus kiek daugiau nei 2 min. 86:70 pirmavo Prienų ekipa.

Stebuklas neįvyko ir „Prienų" krepšininkai neiššvaistė turėtos persvaros ir laimėjo susitikimą 76:93.

***

„Šiauliai“ LKL reguliariajame sezone liko 6-oje vietoje. Tai, kad Saulės miesto ekipa gali įveikti varžovus ji įrodė kovo mėnesį, šiauliečiai įveikė „Prienus“ rezultatu 87:84.

Trečiadienį „Šiauliams“ būtina pergalė, antraip jau po šių rungtynių komandai baigtųsi sezonas.

Po pirmųjų LKL ketvirtfinalio rungtynių „Prienai“ neteko gynėjo Dariaus Pakamanio. 31 metų 192 cm ūgio krepšininkui lūžo riešas. Krepšininkas negalės rungtyniauti 2-3 savaites.

Likusiose LKL ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse favoritai iškovojo užtikrintas pergales. Kauno „Žalgiris“ namuose 94:51 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“, Klaipėdos „Neptūnas“ 85:71 nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“, Vilniaus „Lietuvos rytas“ neturėjo vargo su Utenos „Juventus“, kurią sutriuškino 92:67.

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!