„Žalgiris“ - antroji ekipa, patekusi į LKL pusfinalį

Ketvirtadienio vakare Kauno „Žalgiris“ iškovojo kelialapį į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį, antrojoje dvikovoje Kėdainiuose 91:71 (26:18, 21:19, 24:21, 20:13) įveikė LKL reguliariajame sezone 8 vietą užėmusią Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.

Kauno „Žalgiris" ketvirtadienį laimėjo antrąsias LKL ketvirtfinalio rungtynes prieš Kėdainių „Nevėžį".<br>M. Kulbis

Apr 19, 2013, 4:14 AM, atnaujinta Mar 8, 2018, 1:13 AM

Statistika

Kėdainių

„Nevėžis“ - Kauno „Žalgiris“ 71:91 (18:26, 19:21, 21:24, 13:20).

„Nevėžis“: G. Žylė -15, V. Jasikevičius - 14, A. Aleksandrovas - 13, M. Girdžiūnas - 12, T. Bishopas - 6, Š. Kulevičius - 5, G. Butkus, R. Jakštas ir P. Semaška - po 2.

„Žalgiris“: D. Lavrinovičius - 20, R. Javtokas ir K. Lavrinovičius - po 14, M. Kuzminskas - 12, V. Lipkevičius - 8, O. Lafayette`as ir M. Popovičius - po 6, D. McGrathas, R. Kaukėnas ir M. Delašas - po 3, A. Juškevičius - 2.

Dvitaškiai: 14/26 (53,8 proc.) - 29/46 (63 proc.)

Tritaškiai: 11/29 (37,9 proc.) - 7/13 (53,8 proc.)

Baudų metimai: 10/14 (71,4 proc.) - 12/19 (63,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 26 - 33

Rezultatyvūs perdavimai: 13 - 20

Perimti kamuoliai: 7 - 12

Klaidos: 19 - 10

Startinės sudėtys

„Nevėžis“: M. Girdžiūnas, G. Žylė, V. Jasikevičius, Š. Kulevičius, R. Jakštas.

„Žalgiris“: D. Lavrinovičius, V. Lipkevičius, M. Delašas, O. Lafayette`as, R. Kaukėnas.

Pirmasis kėlinys

3 min. 7:6 priekyje „Žalgirio“ ekipa.

Rungtynių pradžioje pirmavo Kėdainių ekipa, tačiau tai truko neilgai: įpusėjus ketvirčiui šalies čempionai susikrovė 10 taškų persvarą - 16:6.

„Nevėžio" spurtas 5:0, tačiau M. Popovičius atsakė tritaškiu. Likus žaisti 2 minutes iki pirmojo kėlinio pabaigos aikštės šeimininkai atsiliko 9-iais taškais - 12:21.

Kėlinį taikliu dvitaškiu užbaigė K. Lavrinovičius. Per pirmąjį kėlinį Kėdainių ekipa puikiai mėtė iš trijų taškų zonos - 6 taiklūs šūviai iš 8 bandymų, visi per pirmą ketvirtį taškai pelnyti iš trijų taškų zonos.

Antrasis kėlinys

Kėdainių „Nevėžio" krepšininkai tęsė tritaškių seriją, pelnytas dar vienas tritaškis, 7-asis iš 9-ių bandymų. Ko gero, tai unikalus lygos pasiekimas.

Sužaidus 4 min. antrame ketvirtyje - 35:29 priekyje Kauno „Žalgiris“.

Skirtumą iki 3 taškų buvo pavykę sumažinti aikštės šeimininkams, tačiau po K. ir D. Lavrinovičių taiklių metimų vėl skirtumas šoktelėjo iki 9 taškų - 40:31. Iki didžiosios pertraukos liko 3 min.

Po dviejų kėlinių Kėdainių „Nevėžio" deficitas siekė 10 taškų - 37:47.

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos Kauno „Žalgiris“ pirmavo keliolikos taškų skirtumu. Kėdanių komanda neleido nutolti svečiams ir nuolat „kvėpavo" į nugarą.

Iki kėlinio pabaigos likus 2 min. 67:52 pirmavo Kauno „Žalgiris". Po trijų ketvirčių - 71:58 priekyje Kauno ekipa.

Ketvirtasis kėlinys

Sužaidus 5 min., po M. Girdžiūno tritaškio aikštės šeimininkų deficitas siekė 12 taškų - 65:77.

M. Kuzminsko dėjimas iš viršaus žalgiriečių pranašumą padidino iki 18 taškų - 83:65. Iki mačo pabaigos - 3 minutės.

***

Kitose LKL ketvirtfinalio porose favoritai įrodė savo statusą. Užtikrintai seriją iki dviejų pergalių pradėjo Vilniaus „Lietuvos rytas", kuris namuoe 92:67 sutriuškino „Juventus" krepšininkus. Penktadienį vakare bus žaidžiama antroji kova.

Klaipėdos „Neptūnas" 85:71 įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes" ir serijoje pirmauja 1-0.

Trečiadienį antrąją pergalę iškovojo ir į LKL pusfinalį pateko „Prienų: komanda, kuri ir antrojoje dvikovoje 93:76 įveikė „Šiaulių" krepšininkus.

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!