„Žalgirio“ treneris J. Plaza žengė į pirmąjį savo LKL finalą

Ispanas Joanas Plaza pajus, ką reiškia karštas LKL finalas. Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pusfinalyje 90:73 (15:15, 32:21, 17:21, 26:16) nugalėjo pasispardyti mėginusią, tačiau meistriškumo pritrūkusią Klaipėdos „Neptūno“ komandą. Seriją 2:0 laimėję Lietuvos čempionai savo varžovus finale sužinoti gali penktadienį.

J. Plazos auklėtiniai užtikrintai sužaidė Klaipėdoje ir treneris pirmą kartą žengė į LKL finalą.<br>M. Kulbis

Martynas Suslavičius

Apr 26, 2013, 9:34 AM, atnaujinta Mar 7, 2018, 5:21 PM

Tuomet pirmąjį mačą laimėję Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai kovos su „Prienų“ ekipa.

Rungtynės. Klaidomis mačą pradėję „Žalgirio“ krepšininkai žaidė šiek tiek sumišę. Tuo pasinaudojęs „Neptūnas“ įgijo pranašumą, tačiau jis buvo nežymus – 10:9. Nedidelę persvarą šeimininkai išsaugojo iki pat paskutinių kėlinio sekundžių, kuomet A. Juškevičius taikliu metimu skirtumą išlygino – 15:15. Antrajame ketvirtyje A. Juškevičius pratęsė savo šou, netrukus prie jo prisidėjo M. Kuzminskas ir „Žalgiris“ pirmavo 22:15. Vėliau vėl sužibėjo A. Juškevičiaus žvaigždė – jis pataikė du tritaškius iš eilės – 38:24. Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 47:36.

Į trečiąjį kėlinį klaipėdiečiai sugrįžo ryžtingai – 45:55. Kėlinį „Žalgiris“ baigė pirmaudamas pirmavo 64:57.

Ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ sugebėjo priartėti iki 65:72, tačiau tada „Žalgiris“ šovė į priekį ir vilčių šeimininkams nepaliko.

Statistika.

„Neptūnas“: R. Broadusas – 17, D. Gailius (10 atk. kam.) - 13, V. Vasylius – 10, S. Galdikas (7 atk. kam.) - 9, A. Butkevičius – 8, D. McClure – 5, M. Mažeika, V. Šarakauskas ir E. Dainys – po 3, L. Mikalauskas – 2.

„Žalgiris“: A. Juškevičius – 27, O. Lafayette'as – 14, D. Lavrinovičius ir R. Javtokas - po 9, M. Delašas ir M. Kuzminskas – po 7, K. Lavrinovičius – 6, R. Kaukėnas – 5, D. McGrathas ir V. Lipkevičius bei J. Foote'as – po 2.

„Neptūnas“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 19/37 (51,4 proc.) - 20/39 (51,3 proc.)

Tritaškiai: 6/26 (23,1 proc.) - 12/21 (57,1 proc.)

Baudų metimai: 17/26 (65,4 proc.) - 14/16 (87,5 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 - 30

Rezultatyvūs perdavimai: 13 - 22

Klaidos: 14 - 14

Perimti kamuoliai: 4 - 9

Žvaigždė. Rungtynių žvaigžde vieningai galima rinkti Adą Juškevičių. 27 minutes rungtyniavęs žalgirietis pelnė 27 taškus (dvitaškiai: 4/5, tritaškiai: 5/6, baudų metimai: 4/6), atkovojo tris kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo. Jo naudingumas vertinamas 29 balais.

Starto penketai. „Žalgiris“: V. Lipkevičius, R. Javtokas, O. Lafayette'as, R. Kaukėnas, K. Lavrinovičius.

„Neptūnas“: M. Mažeika, D. Gailius, V. Šarakauskas, R. Broadusas, S. Galdikas.

Pirmasis kėlinys

Ginčo kamuolį laimėję žalgiriečiai atakos užbaigti sėkmingai nesugebėjo. „Neptūnas“ savo šansą išnaudojo ir išsiveržė – 2:0. Netrukus R. Kaukėnas prametė iš po krepšio. Padidinti pranašumo šeimininkams nepavyko - Kauno komanda gynėsi užtikrintai.

„Žalgirio“ komanda klydo priekyje, tačiau gynyboje žaidė užtikrinčiau. Sužaidus porą minučių rezultatas nebuvo pasikeitęs. Sužaidus pustrečios minutės K. Lavrinovičius švystelėjo tritaškį ir išvedė „Žalgirį“ į priekį – 6:4. Tačiau R. Broadusas perskrodė svečių gynybą. Žalgiriečiai vėl mėgino pataikyti tritaškį, tačiau jiems nepavyko.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti trims minutėms „Neptūnas“ pirmavo 11:9. Kėlinys baigėsi 15:15.

Antrasis kėlinys

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo kur kas tvirčiau nei pirmąjį. A. Juškevičius surengė asmeninį šou – pataikė tritaškį, tuomet dvitaškį iš po krepšio ir „Žalgiris“ išsiveržė 20:15. M. Kuzminskas skirtumą padidino dviem taškais nuo baudų metimo linijos. Netrukus šeimininkai atsakė taškais, tačiau žalgiriečiai šovė į priekį - 26:17.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 38:24.  Žalgiriečiai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 47:36.

Trečiasis kėlinys

Klaipėdiečiai sugrįžo su trenksmu - vienas po kito skriejo taiklūs metimai ir šeimininkai skirtumą sumažino iki 45:55.

Netrukus „Žalgiris“ suklydo ir V. Vasylius pelnė dar vieną dvitaškį – 48:55. Klaipėdos klubo sirgalių riksmus apramino R. Kaukėnas, atakavęs taikliai – 57:48.

Netrukus kauniečiai šovė dar toliau - 62:48. Likus žaisti trims minutėms „Neptūnas“ atsilikinėjo 53:62. Netrukus šeimininkai skitumą sumažino iki 55:62. Kėlinys baigėsi kauniečiams pirmaujant 64:57.

Ketvirtasis kėlinys

Pirmoji ketvirtojo kėlinio minutė praėjo tyliai – be taškų. Pirmieji pasižymėjo „Žalgirio“ krepšininkai, tačiau jau tada prabilo ir „Neptūnas“ - 66:59. Netrukus R. Javtokas pelnė du taškus su pražanga. Aukštaūgis taikliai atakavo ir nuo baudų metimo linijos – 69:59.

Sužaidus tris minutes „Žalgiris“ pirmavo 69:58. „Neptūno“ komanda įpusėjus kėliniui atsilikinėjo 65:72, tačiau gintis šeimininkams buvo sunku ir netrukus „Žalgiris“ atotrūkį padidino iki 78:65.

***

Dvikova.  Pirmosios komandų rungtynės Kaune baigėsi šeimininkų pergale 99:83.

Lyderiai. Pirmosiose pusfinalio rungtynėse „Žalgirį“ į priekį vedę broliai Lavrinovičiai. Kšyštofas pelnė 22, o Darjušas – 17 taškų. „Neptūno“ komandoje išsiskyrė Deividas Gailius, kurio sąskaitoje – 21 taškas.

Pozicija. LKL reguliariajame sezone „Žalgiris“ užėmė pirmąją vietą, o „Neptūno“ komanda – ketvirtąją.

Ketvirtfinalis. Ketvirtfinalyje „Neptūnas“ įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą, o žalgiriečiai nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“.

Prošvaistė. Reguliariajame sezone Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai namuose yra pateikę sensaciją – jie 78:77 nugalėjo „Žalgirio“ komandą.