Tradicija išsaugota: finale kovos „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ (video)

Tris kėlinius ekipos kovojo taškas į tašką. Antrajame kėlinyje netgi aikštės šeimininkai pirmavo 10 taškų, tačiau intriga rungtynių pabaigoje dingo, kai „Lietuvos rytas“ susikrovė dviženklę persvarą ir ją išsaugojo iki mačo pabaigos.

„Prienai“ - „Lietuvos rytas“ rungtynių akimirkos.<br>M. Kulbis

2013-04-27 14:33, atnaujinta 2018-03-07 15:35

Statistika

„Prienai" - „Lietuvos rytas" 74:86 (25:18, 18:27, 17:21, 14:20).

„Prienai": A. Valeika - 22, S. Vene - 17, G. Orelikas - 15, A. Labuckas - 9, G. Kadžiulis - 5, A. Milaknis - 3, E. Ežerskis - 1.

„Lietuvos rytas": R. Seibutis - 17, E. Bendžius ir N. Nedovičius - po 13, M. Katelynas - 12, T. Lydeka - 10, J.Blūmas - 9, T. Zubčičius - 7, S. Babrauskas - 3, M. Palacio - 2.

Dvitaškiai: 18/28 (64,3 proc.) - 30/47 (63,8 proc.)

Tritaškiai: 7/21 (33,3 proc.) - 5/20 (25 proc.)

Baudų metimai: 17/22 (77,3 proc.) - 11/17 (64,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 28 - 31

Rezultatyvūs perdavimai: 17 - 20

Perimti kamuoliai: 5 - 13

Klaidos: 18 - 13

Startiniai penketai

„Prienai": A. Labuckas, A. Valeika, G. Orelikas, G. Kadžiulis, A. Milaknis.

„Lietuvos rytas": T. Lydeka, R. Seibutis, S. Buterlevičius, M. Katelynas, N. Nedovičius.

Pirmasis kėlinys

Sužaidus dvi minutes pirmasis taškus pelnė M. Katelynas. Netrukus rezultatą išlygino A. Labuckas, į priekį Prienų ekipą išvedė A. Valeika - 4:2, sužaidus 3 min. G. Orelikas persvarą padidino iki 5 taškų.

Netrukus skirtumą sumažino N. Nedovičius. Sužaidus pusę kėlinio - 9:6, priekyje aikštės šeimininkai.

Po minutės pertraukėlės ekipos keitėsi taškais: baudos metimus pataikė A. Valeika, dvitaškiu atsakė R. Seibutis, vėliau sekė A. Milaknio tritaškis, pirmuosius taškus pelnė E. Bendžius, baudą pataikė S. Babrauskas.

Po G. Oreliko tritaškio likus minutei ekipas skyrė jau 8 taškai - 21:13.

Pirmąjį kėlinį užbaigė taiklus N. Nedovičiaus taiklus dvitaškis, po pirmųjų 10 minučių - 25:18.

Antrasis kėlinys

Sužaidus dvi minutes - 30:20 pirmavo aikštės šeimininkai.

Po M. Palacio metimo ir M. Katelyno dvitaškio su bauda skirtumas sumažėjo iki 5 taškų - 32:27.

S. Vene pataikė abu baudos metimus, T. Lydeka atsakė dvitaškiu - 34:29, sužaidus antrajame kėlinyje 4 minutes.

Bet aikštės šeimininkai neleido jų pavyti. G. Kadžiulio ir A. Valeikos metimai vėl atitolino „Prienų“ ekipą.

T. Lydeka baudos metimu sumažino skirtumą iki 8 taškų - 38:30, Prienų ekipos naudai. Iki kėlinio pabaigos kiek daugiau nei 4 minutės.

Likus minutei iki kėlinio pabaigos po R. Seibučio taškų skirtumas sumažėjo iki taško - 43:42.

Tuo „Prienų“ komandos nemalonumai nesibaigė, savo atakos metu P. Ivanauskas prametė pro šalį, netrukus prasižengė  A. Labuckas.

Prie baudų metimo linijos stojo J. Blūmas, pataikė tik vieną metimą, kamuolį atkovojo E. Bendžius ir paskutinę sekundę pelnė dvitaškį. Po pirmųjų dviejų kėlinių - 45:43, Vilniaus ekipos naudai. Rezultatyviausiai sostinės klube rungtyniavo R. Seibutis, pelnęs 9 taškus.

Prienų ekipoje išsiskyrė A. Valeika ir S. Vene - po 11 taškų.

Trečiasis kėlinys

A. Valeika pelnė tritaškį ir išvedė ekipą į priekį - 51:48, pirmavo aikštės šeimininkai.

Vilniaus „Lietuvos rytas" įsiveržė į priekį, tačiau tritaškiu rezultatą išlygino G. Orelikas. Sužaidus pusę trečiojo kėlinio - 56:56.

Taškas į tašką trečiasis kėlinys klostėsi iki pat paskutinės minutės.

Paskutines atakas sėkmingiau užbaigė svečiai iš sostinės, J. Blūmo tritaškis padidino „Lietuvos ryto" persvarą iki 6 taškų - 66:60.

Ketvirtasis kėlinys

Puikiai paskutinį ketvirtį pradėjo „Lietuvos ryto“ ekipa, N. Nedovičius ir E. Bendžius pelnė po tritaškį ir įgijo rekordinę 12-os taškų persvarą 74:62.

Nesėkminga atkarpa tęsėsi aikštės šeimininkams, o sostinės klubas toliau didino persvarą, taškus pelnė N. Nedovičius ir T. Zubčičius, ekipas skyrė jau 16-a taškų - 78:62. Iki kėlinio pabaigos - kiek daugiau nei 6 minutės.

Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, 84:71 priekyje sostinės klubas.

Mačas baigėsi 86:74 (18:25, 27:18, 21:17, 20:14) sostinės ekipos naudai.

Galimybės. Tai, kad „Prienai” gali savo aikštėje įveikti Vilniaus ekipą, jie įrodė reguliaraus sezono dvikovoje, gruodžio antroje pusėje „Prienai“ 82:76 įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Mačas. Trečiadienį pirmasis pusfinalio mačas Vilniuje baigėsi sostinės ekipos pergale 75:67 (8:12, 34:17, 18:16, 15:22).

Lyderiai. Pirmosiose rungtynėse sostinės ekipą į priekį vedė Nemanja Nedovičius ir Renaldas Seibutis, atitinkamai pelnę 20 ir 19 taškų. „Prienų“ ekipoje išsiskyrė Artūras Valeika, pelnęs 19 taškų.

Ketvirtfinalis. Tiek „Lietuvos rytas”, tiek „Prienai” ketvirtfinalio barjerą įveikė be didesnių kliūčių. Serijoje iki 2 pergalių vilniečiai įveikė „Juventus” ekipą, o „Prienai” šiauliečius nugalėjo 2:0.

Finalas. Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ 90:73 antrąkart įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir tapo pirmuoju LKL finalo dalyviu.