A. Milaknio tritaškiai paskandino „Neptūno“ viltį LKL bronza pasidabinti Klaipėdoje

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ketvirtadienį uostamiestyje turėjo istorinę galimybę pasidabinti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medaliais. Tačiau ja nepasinaudojo. „Prienų“ krepšininkai 90:81 nugalėjo „Neptūną“ ir išlygino mažojo finalo serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:2.

„Neptūnas“ - „Prienai“.<br>A. Kubaitis

May 10, 2013, 8:59 AM, atnaujinta Mar 6, 2018, 11:36 PM

„Prienus“ į pergalę vedė Artūras Milaknis, surinkęs 23 taškus. Krepšininkas pataikė 5 tolimus metimus iš 6.

Trenerių komentarai.

Statistika.

„Neptūnas“ - „Prienai“ Dvitaškiai: 21/43 (48,8 proc.) - 23/37 (62,2 proc.) Tritaškiai: 11/28 (39,3 proc.) - 10/23 (43,5 proc.) Baudų metimai: 6/11 (54,5 proc.) - 14/16 (87,5 proc.) Atkovoti kamuoliai: 34 -33 Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 20 Perimti kamuoliai: 6 – 6 Klaidos: 12 - 13

„Neptūnas“: D. Gailius – 28, R. Broadusas – 17, V. Šarakauskas (8 atk. kam.) - 11, A. Butkevičius (7 atk. kam.) - 9, M. Mažeika ir G. Gustas – po 6, L. Mikalauskas- 4. „Prienai“: A. Milaknis – 23, G. Orelikas (9 atk. kam.) - 22, A. Valeika – 21, G. Kadžiulis – 11, S. Vene – 9, P. Ivanauskas – 4.

Starto penketai.

„Neptūnas“: M. Mažeika, D. Gailius, V. Vasylius, V. Šarakauskas, R. Broadusas.

„Prienai“: G. Orelikas, A. Valeika, G. Kadžiulis, S.S. Vene, A. Milaknis.

Pirmasis kėlinys

Vos prasidėjus pirmajam kėliniui aikštės šeimininkus į priekį išvedė D. Gailius (2:0). Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o R. Broaduso tritaškis padidino "Neptūno" persvarą iki 4 taškų (10:6). Vis dėlto, išlaikyti persvaros klaipėdiečiams nepavyko. Po A. Valeikos ir S.S. Vene dvitaškių "Prienai" išsiveržė į priekį 17:14. 10-ąjį savo tašką pelnęs A. Valeika dvitaškiu padidino svečių pranašumą iki 6 taškų (25:19). S.S. Vene dvitaškis kėlinio pabaigoje padidino "Prienų" pranašumą iki 8 taškų (29:21).

Antrasis kėlinys

4 taškais be atsako antrąjį kėlinį pradėję svečiai padidino savo persvarą iki 12 taškų (33:21). Sužaidus dvi minutes pirmuosius "Neptūno" taškus antrajame kėlinyje pelnė D. Gailius ir sušvelnino skirtumą iki 9 taškų (24:33).

Įpusėjus kėliniui, vos pasirodęs aikštėje kojos traumą patyrė E. Dainys.

R. Broaduso tritaškis sumažino "Neptūno" deficitą iki 5 taškų (34:39). Vis dėlto, baigiantis kėliniui "Prienai" vėl nutolo ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 51:41.

Trečiasis kėlinys

Dar vienas A. Milaknio tritaškis padidino "Prienų" pranašumą iki 14 taškų (60:46). A. Milaknis įpusėjus trečiajam kėliniui jau buvo pataikęs keturis tolimus metimus ir surinkęs 20 taškų. Įgiję dviženklę persvarą "Prienų" krepšininkai aikštės šeimininkams priartėti neleido. 4 taškus iš eilės pelnęs G. Gustas sumažino svečių persvarą iki 10 taškų (63:73).

Ketvirtasis kėlinys

A. Milaknis toliau skandino "Neptūną" klaipėdiečių aikštėje. Jo tritaškis padidino "Prienų" persvarą iki 15 taškų (86:71). Prieniškiai 90:81 nugalėjo "Neptūną". Bronzos medalininkai spręsis jų aikštėje.

***

Serija. Mažojo finalo seriją pergalingai pradėjo „Prienai“, savo aikštėje varžovus įveikę 78:67. Klaipėdoje „Neptūnas“ atsirevanšavo prieniškiams ir iškovojo sunkią pergalę 84:82. Klaipėdiečiai laimėjo ir trečiąsias rungtynes, varžovus 85:83 palaužę jų arenoje.

Šansas. „Neptūnas“ LKL čempionate dar nėra kopęs ant garbės pakylos. „Prienai“ pernai iškovojo bronzos medalius.