D. Gailiaus vedamas „Neptūnas“ pirmą kartą iškovojo LKL bronzą

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo penktosiose rungtynėse nuaidėjus finaliniam švilpukui Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai puolė vienas kitam į glėbį. Jie perrašė klubo istoriją – pirmą kartą pasidabino LKL bronzos medaliais. Įtemptoje serijoje iki trijų pergalių prireikė maksimalaus rungtynių skaičiaus. Penktajame mače išvykoje „Neptūnas“ 86:72 (23:23, 29:19, 19:19, 15:11) nugalėjo „Prienų“ krepšininkus ir laimėjo seriją 3:2.

„Neptūnas“ iškovojo LKL bronzos medalius.<br>M. Patašius

May 14, 2013, 7:12 AM, atnaujinta Mar 6, 2018, 8:07 PM

Rezultatyviausiai klaipėdiečių komandoje rungtyniavo Deividas Gailius. Jis pelnė 18 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Prienai“: G. Orelikas – 15, A. Valeika ir G. Kadziulis – po 12, P. Ivanauskas ir S. Vene – po 10, A. Milaknis – 7, A. Labuckas – 6. „Neptūnas“: D. Gailius – 18, R. Broadusas - 17, M. Runkauskas – 12, D. McClure'as – 11, M. Mažeika – 7, A. Butkevičius ir V. Šarakauskas – po 6, L. Mikalauskas – 4, V. Vasylius – 3, G. Gustas – 2.

Pirmasis kėlinys

Rungtynės prasidėjo aktyviai ir rezultatyviai. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau nedidelę persvarą išlaikė aikštės šeimininkai.

Po "Prienų" krepšininko dėjimo šeimininkai įgijo didžiausią iki šiol turėtą 6 taškų persvarą (14:8).

Vis dėlto, klaipėdiečiai pasiduoti neketino. Laimėję atkarpą 7:0 jie persvėrė rezultatą 15:14.

P. Ivanausko tritaškis išlygino rezultatą, tačiau netrukus dvitaškiu "Neptūną" vėl į priekį išvedė R. Broadusas (19:17).

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 23:23.

Antrasis kėlinys

Antrąjį ketvirtį "Neptūnas" pradėjo galingai. Klaipėdiečiai laimėjo atkarpą 8:0 išsiveržė į priekį 31:23. Vis dėlto, "Prienai" netruko pasivyti varžovų (29:33).

G. Kadziulio tritaškis nubraukė klaipėdiečių persvarą iki 2 taškų (34:36).

Vis dėlto, stipriau kėlinio pabaigą sužaidę klaipėdiečiai po dviejų kėlinių turėjo dviženklę persvarą 52:42.

Trečiasis kėlinys

Dvitaškiu kėlinį pradėję klaipėdiečiai toliau didino savo pranašumą (54:42). Trečiąjį kėlinį "Neptūnas" pradėjo laimėjęs atkarpą 6:2 (58:44).

Įpusėjus trečiajam kėliniui klaipėdiečiai susikrovė rekordinę 17 taškų persvarą (62:45).

Prieniškiams pavyko šiek tiek aptirpdyti skirtumą. Besibaigiant kėliniui jie atsiliko 14 taškų (52:66).

Į A. Butkevičiaus tritaškį tolimu metimu atsakė A. Valeika (58:71). Trečiojo kėlinio pradžioje "Prienams" pavyko sumažinti skirtumą iki 10 taškų (61:71).

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai sumažino skirtumą iki vienženklio (65:73).

Įpusėjus kėliniui nesportine pražanga nubaustas L. Mikalauskas, tačiau "Prienams" šios situacijos išnaudoti nepavyko. A. Valeika prametė abu baudos metimus (65:75).

Kamuolį perėmęs D. McClure'as iki kėlinio pabaigos likus 2 minutėms didino "Neptūno" persvarą iki 13 taškų (83:70).

Įgytos persvaros klaipėdiečiai sumažinti neleido ir iškovojo pergalę 86:72.

***

Klaipėdiečiai bronzos medalius galėjo užsitikrinti jau ketvirtadienį. Tačiau serijoje iki trijų pergalių pirmaudami 2:1 savo aikštėje pralaimėjo 81:90 ir leido prieniškiams išlyginti rezultatą.