Kauno „Žalgiris“ ir antrą kartą pranoko „Nižnij Novgorod“ komandą

Joano Plazos treniruojama Kauno „Žalgirio“ komanda atsigavo po smūgio ir atlaikė varžovų atakų bangą. „Žalgirio“ komanda ketvirtadienio vakarą Jungtinės lygos ketvirtfinalio rungtynėse po įtemptos kovos 66:62 (17:19, 15:19, 24:9, 10:15) nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė 2:0. Trečiasis mačas vyks Žemutiniame Naugarde.

Rungtynių akimirkos.<br>M. Patašius

2013-05-16 16:26, atnaujinta 2018-03-06 16:11

Statistika.

„Žalgiris“: D. Lavrinovičius – 19, O. Lafayette'as ir R. Kaukėnas – po 14, A. Juškevičius ir M. Kuzminskas – po 5, M. Delašas ir K. Lavrinovičius -po 4, R. Javtokas – 1.

„Nižnij Novgorod“: D. Golovinas (8 atk. kam. 7 rez. perd.) - 12, D. Thompsonas ir A. Jakovenko – po 9, S. Šaškovas ir S. Antonovas – po 8, P. Korobkovas – 6, E. Baburinas – 5, V. Paninas – 3, I. Saveljevas – 2.

„Žalgiris“ - „Nižnij Novgorod“

Dvitaškiai: 13/34 (38 proc.) - 17/31 (55 proc.) Tritaškiai: 4/9 (44 proc.) - 7/29 (24 proc.) Baudų metimai: 28/35 (80 proc.) - 7/10 (70 proc.) Atkovoti kamuoliai: 33 – 28 Rezultatyvūs perdavimai: 10 – 20 Klaidos: 23 – 20 Perimti kamuoliai: 11 - 13

Sūpuoklės. Kauno „Žalgirio“ gerbėjų startas pirmajame kėlinyje nenudžiugino – antrasis žalgiriečių taiklus metimas buvo pataikytas sužaidus penkias minutes – 4:12. J. Plazos planus griovė ir padarytos septynios klaidos per devynias minutes. Tuo pasinaudojusi „Nižnij Novgorod“ ekipa pirmavo 17:10, tačiau „Žalgiris“ spurtavo ir kėlinį pralaimėjo tik 17:19.

Antrajame ketvirtyje Zoranas Lukičius vieną po kito kvietė savo auklėtinius ir jiems detaliai nurodinėjo, ką šie turi daryti. Tai padėjo svečiams atsikratyti „Žalgirio“ spaudimo – 33:28. Nors žalgiriečiai mėgino atrasti būdus, kaip užkirsti Žemutinio Naugardo ekipai kelią – svečiai kėlinį laimėjo 38:32.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ parodė kitą veidą – ekipa žaidė tvirtai, kovingai ir energingai. Pradėję mažinti skirtumą žalgiriečiai jau beveik įpusėjus kėliniui pirmavo 40:38 ir į lemiamą ketvirtį išėjo turėdami ryškesnį pranašumą – 56:47. Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ neleido varžovams per daug įsijausti, tačiau šie likus žaisti dvidešimt sekundžių priartėjo 59:64, o netrukus skirtumą sumažino iki 62:64, tačiau „Žalgiris“ atlaikė atakų bangą ir geriau pasirodė baudų metimo atkarpoje.

Starto penketai.

„Žalgiris“: V. Lipkevičius, R. Javtokas, O. Lafayette'as, R. Kaukėnas, K. Lavrinovičius.

“Nižnij Novgorod“: S. Antonovas, A. Jakovenko, D. Thompsonas, I. Saveljevas, D. Golovinas.

Pirmasis kėlinys

Svečiai ataką pradėjo netaikliu metimu, tačiau gavo progą ataką pakartoti - ir antrasis bandymas buvo nesėkmingas. Netrukus žalgiriečiai pasileido į priekį, tačiau gerbėjų taškais nepradžiugino. „Nižnij Novgorod“ krepšininkai tuo nepasinaudojo, tačiau ėmė spausti žalgiriečius. Tai pasiteisino - ir Kauno eipa atakavo netaikliai.

Pirmieji taškus pelnė svečiai - sužaidus dvi minutes pataikė A. Jakovenko. Netrukus „Nižnij Novgorod“ padidino atotrūkį iki 4:0.

Žalgiriečių sąskaitą atidarė R. Kaukėnas - 2:4.

Įpusėjus kėliniui svečiai pirmavo 9:2. Netrukus R. Kaukėnas pataikė antrąjį savo ekipos metimą - 4:9. Tačiau varžovai atsakė tritaškiu - 12:4.

Likus žaisti pustrečios minutės svečiai pirmavo 17:10. Nors ir klydo, žalgiriečiai sugebėjo prispausti varžovus ir spurtavo 5:0 - 15:17. Netrukus šeimininkai skirtumą išlygino (17:17), tačiau kėlinį pralaimėjo 17:19.

Antrasis kėlinys

D. Lavrinovičius trečiuoju bandymu iš po krepšio išlygino rezultatą – 19:19. Po poros minučių svečiai rezultatą vėl persvėrė - 21:19. Nepaisant žalgiriečių pastangų - svečiai ir toliau atakavo taikliai - 27:21.

Artėjant kėliniui viduriui D. Lavrinovičius smeigė itin svarbų tritaškį – 26:27. Turėję progą persverti rezultatą žalgirieičia suklydo ir leido svečiams atitrūkti 29:26.

Kauno „Žalgirio“ komandos krepšininkai neleido varžovams toli nutolti. Puikią progą išlyginti rezultatą turėjo O. Lafayette'as, tačiau jis prametė vieną baudos metimą – 28:29. Netrukus “Nižnij Novgorod“ atsakė greitu dvitaškiu. Tuo problemos nesibaigė – kitas jų metimas skriejo pro šalį ir svečiai išsiveržė 33:28.

Po dar vienos žalgiriečių klaidos Žemutinio Naugardo komanda išsiveržė 35:28. J. Plaza iškart pareikalavo minutės pertraukėlės, kad galėtų nuraminti savo auklėtinius ir jiems pagelbėtų susikaupti.

Tačiau ir po minutės pertraukėlės „Žalgirio“ problemos nesibaigė – paskutinėmis sekundėmis po šeimininkų krepšiu karaliavę „Nižnij Novgorod“ krepšininkai kėlinį baigė pirmaudami 38:32.

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos prireikė daugiau nei poros minučių, kad žiūrovai išvystų pelnomus taškus. Pirmasis pataikė D. Lavrinovičius, realizavęs baudos metimus - 34:38. Netrukus kauniečiai skirtumą sumažino iki 36:38.

Sužaidus keturias su puse minutės „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 40:38. Netrukus I. Saveljevui buvo skirta techninė pražanga. Prie baudų metimo linijos stojęs R. Kaukėnas dukart atakavo taikliai - 42:38. Kamuolys atiteko Lietuvos klubui, tačiau žalgiriečiai skirtumo nepadidino.

Tuo J. Plazos auklėtiniai nepasisotino - netrukus kauniečiai skirtumą padidino iki 44:38.

Emocingose rungtynėse teisėjas skyrė jau trečiąją techninę pražangą – šįkart A. Juškevičiui. Tai „Nižnij Novgorod“ komandai leido skirtumą sumažinti iki 44:49. Tačiau netrukus šeimininkai išsiveržė 51:44.

Atsigavę J. Plazos auklėtiniai į ketvirtąjį kėlinį išėjo pirmaudami 56:47.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje sirgaliai laukė tris minutes, kol įkris pirmasis metimas. Tylą nutraukė R. Kaukėnas, pataikęs tritaškį – 59:47.

Netrukus pataikė ir varžovai - 49:59.

Iniciatyvą perėmę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ir toliau diktavo tempą, prie kurio turėjo taikytis varžovai. J. Plazos auklėtiniai nešvaistė pranašumo, tačiau „Nižnij Novgorod“ ekipa jautė, jog gali pridaryti daugiau bėdų. Sužaidus šešias minutes svečiai tritaškiu skirtumą sumažino iki 57:62.

Likus žaisti 15 sekundžių „Nižnij Novgorod“ komanda pasinaudojo tuo, kad žalgiriečiai užsižiopsojo po krepšiu ir skirtumą sumažino iki 62:64.

Netrukus svečiai subaudavo M. Kuzminską – šis sumetė abu metimus – 66:62.

***

Mačas. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmojoje kovoje daug vargo nepatyrė – pirmajame kėlinyje su varžovais pasistumdę žalgiriečiai vėliau dominavo ir šventė pergalę 75:63. Į pergalę Kauno klubą vedę Darjušas Lavrinovičius, pelnęs 20 taškų.

Pirmieji. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Jungtinės lygos reguliarųjį sezoną baigė būdami B grupės viršūnėje ir automatiškai pateko į ketvirtfinalį. Žalgiriečiai per aštuoniolika mačų pralaimėjimus patyrė tik dukart.

„Nižnij Novgorod“ krepšininkai patyrė aštuonis pralaimėjimus, iškovojo dešimt pergalių bei užėmė penktąją B grupės vietą. Ši ekipa aštuntfinalyje kovojo su Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkais. Seriją iki dviejų pergalių jie laimėjo 2:1.

Susitikimas. Reguliariajame sezone „Žalgiris“ varžovus nugalėjo dukart. Išvykoje žalgiriečiai laimėjo 76:58, o namuose - 69:62.