Po dramatiškos pergalės „Žalgiris“ žengė į Jungtinės lygos pusfinalį

Lyg sunkus garvežys iš lėto įsibėgėję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo kelialapį į Jungtines lygos pusfinalį. Joano Plazos auklėtiniai iš antro karto Rusijoje 66:59 (10:19, 18:12, 19:13, 19:15) nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komandą, kuri dar šeštadienį džiaugėsi pergale prieš Lietuvos čempionus. „Žalgiris“ seriją laimėjo 3:1. Pusfinalyje „Žalgirio“ krepšininkų jau laukia Manto Kalniečio bei Simo Jasaičio atstovaujama Krasnodaro „Lokomotiv“ komanda.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namuose laimėjo abu mačus.<br>M. Patašiaus nuotrauka iš archyvo

May 19, 2013, 2:36 PM, atnaujinta Mar 6, 2018, 1:28 PM

Statistika.

„Žalgiris“: O. Lafayette'as -19, M. Kuzminskas (7 atk. kam.) - 15, K. Lavrinovičius – 12, V. Lipkevičius – 7, D. Lavrinovičius – 6, R. Kaukėnas – 5, R. Javtokas – 2.

„Nižnij Novgorod“: S. Antonovas – 18, E. Baburinas – 12, S. Šaškovas – 9, A. Jakovenko – 7, V. Ivlevas – 6, D. Golovinas – 3, I. Saveljevas – 2.

„Nižnij Novgorod“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 14/30 (47 proc.) - 9/20 (45 proc.)

Tritaškiai: 9/29 (31 proc.) - 9/24 (38 proc.)

Baudų metimai: 4/8 (50 proc.) - 21/27 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 9

Perimti kamuoliai: 6 – 4

Klaidos: 11 - 13

Sūpuoklės. Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ žaidė tragiškai – komanda taškus ilgą laiko rinko tik nuo baudų metimo linijos, leido varžovams karaliauti po savuoju krepšiu. „Nižnij Novgorod“ ekipa buvo įgijusi dviženklį pranašumą 15:4, tačiau vėliau pajudėję žalgiriečiai padidino savo taškų kraitį, nors skirtumo labai nesumažino – 10:19. J. Plazos taktikos antrajame kėlinyje ėmė veikti – žalgiriečiai buvo priartėję 16:21, tačiau „Nižnij Novgorod“ ekipa nenusileido ir pabėgo – 29:18. Tačiau šeimininkų sirgaliai palaužti „Žalgirio“ dvasios nesugebėjo – Lietuvos čempionai skirtumą aptirpdė 28:31.

Po didžiosios pertraukos „Nižnij Novgorod“ komanda vėl pabėgo į priekį (37:30), tačiau „Žalgirio“ krepšininkai surado jėgų kovoti ir po fantastiško Oliverio Lafayette'o tritaškio paskutinę sekundę Lietuvos čempionai į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudami 47:44. Ketvirtajame kėlinyje intriga buvo didžiulė. Įpusėjus kėliniui „Nižnij Novgorod“ pirmavo 55:54, tačiau likus žaisti 21 sekundei pirmavo žalgiriečiai – 62:59. J. Plazos auklėtiniai jau jautė pusfinalio kvapą ir nepaleido pergalės iš rankų.

„Žalgirio“ starto penketas: R. Javtokas, M. Kuzminskas, O. Lafayette'as, R. Kaukėnas, K. Lavrinovičius.

Pirmasis kėlinys

„Nižnij Novgorod“ komanda mačą pradėjo tritaškiu, o „Žalgiris“ - netaikliu metimu. Varžovai netrukus vėl mėgino pataikyti tolimą metimą, tačiau kamuolys skriejo pro šalį. Praėjus beveik trims minutėms „Žalgiris“ pelnė pirmuosius taškus – R. Kaukėnas pataikė du baudos metimus – 2:3. J. Plaza iškart nurodė auklėtiniams spausti varžovus, tačiau apsiginti žalgiriečiai nesugebėjo – 5:2.

Sužaidus puspenkos minutės „Nižnij Novgorod“ pirmavo 8:2, tačiau skirtumą nuo baudų metimo linijos sušvelnino M. Kuzminskas – 3:8.

Įpusėjus kėliniui šeimininkai pirmavo 10:3.

„Žalgirio“ problemos ir toliau gilėjo – likus žaisti tris minutes varžovai jau pirmavo 15:4 ir netrukus svečiai nesėkmingai baigė ataką. Žalgiriečiai nebuvo pelnę nė vieno taško iš žaidimo.

„Žalgiris“ po ilgos pertraukos atsigavo ir ėmė pelnyti taškus ir iš žaidimo, tačiau visas žalgiriečių pastangas užgožė šeimininkų metimas paskutinėmis sekundėmis – 19:10.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkai ėmė žaisti agresyviai, tiek puolime, tiek gynyboje. Netrukus varžovų treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes žalgiriečiai skirtumą sumažino iki 16:21.

Tačiau mažas blykstelėjimas nepadėjo užsivesti J. Plazos auklėtiniams. „Nižnij Novgorod“ komanda žvėriškai kovojo dėl pergalės ir sužaidus keturias minutes pirmavo 27:18. Skirtumą šeimininkai padidino puikiai sužaidė „Žalgirio“ baudos aikštelėje ir ataką baigdami dėjimu – 29:18.

Likus žaisti tris minutes „Žalgirio“ situacija nebuvo pasitaisiusi – 22:31. Varžovai savo ataką baigė netaikliai, tačiau žalgiriečiai ir toliau tragiškai žaidė po savo krepšiu. Savo ekipą gelbėjo R. Javtokas, sugebėjęs nutraukti ataką.

Netrukus tritaškį pataikė O. Lafayette'as – 25:31.

Antrąjį kėlinį efektingai užbaigė M. Kuzminskas, skirtumą sušvelninęs iki 28:31.

Trečiasis kėlinys

Trečiąjį kėlinį „Nižnij Novgorod“ pradėjo sėkmingai – S. Antonovas pelnė tris taškus – 34:28.

J. Plazos auklėtiniams nepavyko atlaikyti įtampos ir „Nižnij Novgorod“ komanda nutolo 37:30. Sužaidus šiek tiek daugiau nei keturias minutes šeimininkai skirtumą padidino iki 39:30.

Likus žaisti porą minučių V. Lipkevičius pataisė metimą ir skirtumą sumažino iki 36:40. Netrukus žalgiriečiai ėmė spausto varžovus ir O. Lafayette'as perėmė kamuolį. „Nižnij Novgorod“ ekipa kaipmat subaudavo Kauno ekipos legionierių. Jis pataikė abu metimus – 38:40.

Likus žaisti porą minučių M. Kuzminskas pataikė itin svarbų tritaškį – 41:42. Netrukus „Žalgiris“ apsigynė ir O. Lafayette'as, nusprendęs imtis iniciatyvos smeigė tolimą metimą – 44:42. Trečiąjį kėlinį „bomba“ užbaigė O. Lafayette'as – 47:44.

Ketvirtasis kėlinys J. Plaza ir toliau sėkmingai savo auklėtiniams dėstė taktines vingrybes - „Žalgiris“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo taškais ir išsiveržė 50:44.

Sužaidus porą minučių skirtumą buvo labai menkas - „Žalgiris“ pirmavo tik 50:49. Netrukus D. Lavrinovičius suklydo ir „Nižnij Novgorod“ komanda tuo pasinaudojo – 52:51. Tačiau žalgiriečiai skirtumą susigrąžino – 53:52.

Įpusėjus kėliniui šeimininkai išsiveržė 55:54. Netrukus M. Kuzminskui nepavyko užbaigti atakos. Į gynybą suskubę žalgiriečiai tinkamai pasirodyti nesugebėjo – Žemutinio Naugardo komanda ir vėl atkovojo kamuolį puolime ir privertė prasižengti M. Kuzminską. „Žalgirio“ laimei varžovams nepavyko pasinaudoti antruoju šansu.

Tačiau „Žalgirio“ ekipa nesusitvarkė su emocijomis – kamuolį prarado O. Lafayette'as, tačiau jį netrukus varžovai perduoda tiesiai K. Lavrinovičiui į rankas, tačiau ir šis klysta.

Tačiau po klaidų „Žalgiris“ pabudo ir sėkmingai surengė dvi atakas iš eilės – 57:55. Tačiau „Nižnij Novgorod“ smeigė tritaškį – 56:57.

Likus žaisti pusantros minutės „Žalgiris“ vis dar pirmavo 57:56.

Netrukus V. Ivlevas išlygino rezultatą – 59:59. Kauno komandai atsakyti taškais nepavyko – D. Lavrinovičius sužingsniavo.

Tačiau „Žalgiris“ greitai išsiveržė – likus 21-ai sekundei R. Kaukėnas įsmeigė tris taškus – 62:59.

Netrukus E. Babuinas krito ant žemės ir prarado kamuolį. Jį sugavo O. Lafayette'as, kurį varžovai iškart baudavo. Jis dukart metė taikliai – 64:59. Netrukus D. Lavrinovičius stojo prie baudų metimo linijos - 66:59.

***

Mačai. „Žalgiris“ kelialapį gauti galėjo jau šeštadienį, tačiau pirmasis išvykos mačas susiklostė nesėkmingai - pergalę 60:59 šventė šeimininkai. Namuose „Žalgiris“ laimėjo dukart - 66:62, 75:63.

Pirmieji. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Jungtinės lygos reguliarųjį sezoną baigė būdami B grupės viršūnėje ir automatiškai pateko į ketvirtfinalį. Žalgiriečiai per aštuoniolika mačų pralaimėjimus patyrė tik dukart. „Nižnij Novgorod“ krepšininkai patyrė aštuonis pralaimėjimus, iškovojo dešimt pergalių bei užėmė penktąją B grupės vietą. Ši ekipa aštuntfinalyje kovojo su Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkais. Seriją iki dviejų pergalių jie laimėjo 2:1. Susitikimas. Reguliariajame sezone „Žalgiris“ varžovus nugalėjo dukart. Išvykoje žalgiriečiai laimėjo 76:58, o namuose - 69:62.