Jaunimo rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą pasaulio čempionate

Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinei pasaulio čempionate Kroatijos rinktinės barjeras buvo per didelis. Atkakliai kovoję lietuviai sugebėjo panaikinti 24 taškų deficitą ir persverti rezultatą, tačiau iki pergalės pritrūko sėkmės. M. Junakovičiaus tritaškis ketvirtojo kėlinio pabaigoje išplėšė kroatams pergalę. Lietuvos rinktinė 90:91 (20:25, 19:34, 21:17, 30:15) pralaimėjo varžovams.

D. Krestininas (dešinėje) prieš D. Šaričių.<br>G. Šiupario nuotr. iš archyvo

2013-07-02 21:53, atnaujinta 2018-03-05 00:00

Lietuva: M. Grigonis – 31, A. Jankaitis – 14, T. Dimša – 12, M. Staselis – 8, L. Lekavičius – 7, D. Krestininas – 6, M. Gebenas – 4, J. Tamulis – 3, R. Gustys ir J. Gintvainis – po 2.

Kroatija: M. Junakovičius – 27, M. Brzoja – 17, D. Šaričius (12 atk. kam.) ir T. Gabričius – po 14, J. Mustapičius – 11, M. Maričius – 6, D. Mavra – 2.

Jau anksčiau vietą ketvirtfinalyje užsitikrinę lietuviai trečiadienį paskutiniąsias aštuntfinalio etapo rungtynes žais su visus penkis susitikimus laimėjusia grupės lydere Ispanijos rinktine, kuri antradienį 74:58 (12:16, 18:17, 26:12, 18:13) nugalėjo argentiniečius.

Kad Lietuvos rinktinė užimtų pirmąją vietą grupėje, jei reikalinga pergalė ne mažesniu nei 6 taškų skirtumu. Laimėję prieš ispanus 1-5 taškų skirtumu, lietuviai liks antroje vietoje, o nusileidę varžovams - smuktels į trečiąją poziciją.

Rungtynės

Lietuva: M. Grigonis, T. Dimša, J. Gintvainis, A. Jankaitis, R. Gustys.

Pirmasis kėlinys

Lietuviai kėlinį pradėjo pralaimėdami atkarpą 6:2. Kroatijos rinktinės krepšininkai pirmajame kėlinyje vis didino savo pranašumą ir neleido lietuviams priartėti. Sužaidus septynias minutes lietuviai turėjo 8 taškų deficitą (12:20). Kėlinio pabaigoje lietuviai sumažino skirtumą iki 5 taškų (20:25).

Antrasis kėlinys

Per kiek daugiau nei minutę kroatai pelnė 5 taškus ir padidino savo persvarą iki dviženklės (30:20). Kroatai toliau didino savo persvarą ir besibaigiant kėliniui pirmavo jau 19 taškų (33:52). Po dviejų kėlinių lietuviai atsiliko 20 taškų (39:59).

Trečiasis kėlinys

Trečiajame kėlinyje lietuviams pavyko sumažinti skirtumą iki 14 taškų (58:72), tačiau greiti Kroatijos rinktinės krepšininkai ir vėl nutolo (76:60).

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai atsigavo ir sumažino skirtumą iki 13 taškų (65:78). Įpusėjus kėliniui komandas skyrė vos 4 taškai (78:82). Iki kėlinio pabaigos likus 3 minutėms lietuviai atsiliko vos 1 tašku (83:84). M. Grigonio dvitaškis išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (85:84). T. Dimša pataikė tritaškį ir išvedė lietuvius į priekį 90:88. Tačiau tiksint paskutiniosioms sekundėms tritaškiu atsakė ir M. Junakovičius bei išplėšė kroatams pergalę 91:90.