Lietuviai pasaulio jaunimo čempionate nugalėjo ispanus, tačiau grupėje liko antri

Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) krepšinio rinktinė pasaulio čempionato E grupės batalijas baigė pergale prieš lyderius ispanus. Pirmąją rungtynių pusę puikiai sužaidę Tomo Masiulio auklėtiniai 61:59 (17:11, 19:15, 11:17, 14:16) nugalėjo Ispanijos rinktinę, tačiau norimos taškų persvaros nepasiekė ir grupėje liko antroje vietoje. Norint užimti pirmąją grupės vietą Lietuvos krepšininkams reikėjo laimėti bent jau šešių taškų persvara.

Pergalę Lietuvos rinktinė iškovojo po paskutinėmis sekundėmis prasidėjusio baudavimo ir baudų metimo maratono.<br>G. Šiupario nuotrauka iš archyvo

Jul 3, 2013, 4:22 PM, atnaujinta Mar 4, 2018, 11:31 PM

Šiose rungtynėse lietuviai buvo pasiekę 18-os taškų pranašumą, tačiau ispanai ilgam pirmauti varžovams neleido ir skirtumą ištirpdė. Likus žaisti pusantros minutės Lietuvos rinktinė pirmavo tik 58:57.

Varžovas. Lietuvos krepšinio rinktinė ketvirtfinalyje kovos su Kinijos komanda.

Statistika.

Lietuva: M. Grigonis (7 atk. kam.) - 13, A. Jankaitis ir M. Gebenas – po 10, T. Dimša – 9, L. Lekavičius (7 atk. kam.) - 8, J. Gintvainis – 4, D. Krtestininas ( 8 atk. kam.) - 3, J. Tamulis ir M. Staselis – po 2.

Ispanija: G. Hernangomezas – 13, E. Vicedo – 11, D. Brizuela ir J. Marinas – po 9, J. Saizas – 8, J. Perezas – 6, J. Nogues – 2, O. Pauli – 1.

Lietuvos rinktinės starto penketas. T. Dimša, M. Gebenas, L. Lekavičius, M. Grigonis, D. Krestininas.

Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinė mačą pradėjo tvirtai – D. Krestininui atkovojus ginčo kamuolį M. Gebenas pelnė du taškus. Netrukus prie jo prisidėjo M. Grigonis – 4:0.

Sužaidus pusketvirtos minutės M. Grigonis privertė už galvų susiimti Ispanijos rinktinės gerbėjus – jis pataikė tritaškį ir išvedė lietuvius į priekį – 9:2. Netrukus M. Grigonis pridėjo du taškus – 11:2.

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei porą minučių iki kėlinio pabaigos lietuviai pirmavo 15:4.

Netrukus ispanai spurtavo ir skirtumą sušvelnino iki 11:17.

Antrasis kėlinys

Lietuviai antrajame kėlinyje užleisti savo pozicijų neketino ir padidino skirtumą iki 21:13, tačiau J. Perezo ir J. Marino pastangomis Ispanijos rinktinė priartėjo 18:21.

Sužaidus penkias minutes T. Masiulio auklėtiniai pirmavo 25:18.

Ir netrukus po T. Dimšos dvitaškio Lietuvos rinktinė jau turėjo 10 taškų pranašumą – 18:28.

Ispanijos bėdos tęsėsi ir toliau – A. Jankaitis mėtė baudos metimus, M. Staselis pridėjo dvitaškį ir Lietuva pirmavo 36:18.

Tačiau ispanai ir vėl kėlinio pabaigoje surengė spurtą – 26:36.

Trečiasis kėlinys

Trečiajame kėlinyje po M. Grigonio ir D. Krestinino metimų lietuviai įgijo keturiolikos taškų persvarą – 42:28. Ispanai ją sumažinti sugebėjo iki 31:42, tačiau žengti toliau nesugebėjo – trukdė klaidos gynyboje.

Sužaidus tris minutes lietuviai pirmavo 44:33, tačiau netrukus E. Vicedo pataikė svarbų tritaškį – 36:44.

Ispanijos rinktinė likus žaisti daugiau nei porai minučių ėmė sparčiau švelninti rezultatą ir netrukus atsilikinėjo tik keturiais taškais – 43:47.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtasis kėlinys nuo pat pradžių buvo įtemptas. Komandos minutę nesugebėjo pataikyti metimo. Pirmiesiems pasisekė lietuviams – L. Lekavičius taikliai atakavo iš dviejų taškų zonos – 49:43.

Sužaidus keturias minutes J. Marinas pelnė du taškus su pražanga ir taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos. Ispanai buvo priartėję labai arti – 46:49, tačiau J. Tamulis dvitaškiu metimu situaciją šiek tiek pataisė – 51:46.

Lietuvos rinktinė likus žaisti beveik dvejoms minutėms pirmavo 58:55.

Tačiau J. Perezas sugebėjo pataikyti dvitaškį ir skirtumą sumažino iki minimumo – 57:58.

Likus 8 sekundėms iki mačo pabaigos (61:57) M. Gebenas atkovojo kamuolį ir jį perdavė M. Grigoniui, kurį iškart baudavo ispanas A. Diazas. Pirmąjį metimą M. Grigonis prametė, o antrasis buvo taiklus – 61:57. Ispanai paprašė minutės pertraukėlės. Netrukus jau lietuviai baudavo D. Brizuela. Šis, kai buvo likę žaisti septynias sekundes, pataikė abu metimus – 59:61.

***

Pralaimėjimas. Lietuvos rinktinė antradienį po itin dramatiškų rungtynių 90:91 pralaimėjo Kroatijos komandai. Lietuvos ekipa panaikino 24 taškų deficitą, tačiau įveikti varžovų nesugebėjo.

Matematika. Lietuvos rinktinė E grupėje gali užimti pirmąją, antrąją arba trečiąją vietas. Pirmoji atiteks, jeigu lietuviai ispanus nugalės ne mažesniu nei 6 taškų skirtumu. Jeigu lietuviai pergalę švęs 1-5 taškų skirtumu, jie liks antroje vietoje, o pralaimėjimas T. Masiulio auklėtinius stumteltų į trečiąją poziciją.

Skaičiai. Lietuvos rinktinė yra laimėjusi keturias kovas ir kartą patyrė pralaimėjimą. Ispanai žingsniuoja pirmi – jie nėra patyrę pralaimėjimo.