Lietuvos rinktinė Europos jaunimo čempionate krepšinio pamokė ir vokiečius

Tomo Pačėso auklėtiniai Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate ir toliau žygiuoja sėkmingai. Antradienį susitvarkę su serbais trečiadienį lietuviai krepšinio pamokė Vokietijos komandą. Lietuvos jaunimo rinktinė pergalę A grupės rungtynėse šventė 74:62 (11:14, 23:9, 16:18, 24:21).

Lietuviai laimėjo du pirmuosius Europos jaunimo čempionato mačus.<br>fibaeurope.com

Jul 10, 2013, 4:13 PM, atnaujinta Mar 3, 2018, 4:10 AM

Pirmajame kėlinyje vokiečiai buvo tvirti ir neketino nusileisti lietuviams. Jie trukdė rengtis atakas ir neišsigando T. Pačėso ekipos gynybos pančių. Pirmasis kėlinys baigėsi vokiečių naudai 14:11, tačiau vėliau Lietuvos rinktinė nusprendė nesipurvinti rankų ir šovė į priekį. Ketvirtajame kėlinyje vokiečiai vėl buvo priartėję 46:52, tačiau po T. Pačėso kalbos Lietuvos ekipa varžovus nužudė serija taiklių metimų.

Lietuvių didžiausia mačo persvara – 18 taškų. Vokiečiai tesugebėjo kartą išsiveržti trijų taškų skirtumu. Lietuvos krepšinio rinktinė pirmavo 29 min. 11 sek. laiko.

Statistika.

Lietuva: V. Kariniauskas – 16, M. Kačinas – 11, L. Chatkevičius – 9, S. Lekys – 8, O. Oliševičius – 7, Ž. Riauka ir R. Juknevičius – po 6, M. Mockevičius – 4, M. Paliukėnas – 3, I. Vaitkus ir T. Jogėla – po 2.

Vokietija: B. Radošavljevičius – 19, K. Ogbe – 9, M. Merzas ir L. Tolsdorfas (12 atk. kam.) - po 8, D. Brembly – 6, A. Blessigas – 5, J. Richteris – 4, F. Bleckas – 2, H. Brase – 1.

Lietuva – Vokietija

Dvitaškiai: 20/41 (48,8 proc.) - 13/27 (48,1 proc.) Tritaškiai: 9/25 (36 proc.) - 9/25 (36 proc.) Baudų metimai: 7/11 (63,6 proc.) - 9/24 (37,5 proc.) Atkovoti kamuoliai: 36 – 39 Rezultatyvūs perdavimai: 10 – 10 Klaidos: 9 – 15 Perimti kamuoliai: 7 - 4

Pirmasis kėlinys

Rungtynes pirmieji taškais pradėjo vokiečiai – A. Blessigas sumetė du baudos metimus, tačiau greitai savo klaidą – pražangą – ištaisė L. Chatkevičius – jis pataikė dvitaškį ir netrukus pridėjo dar du taškus – 4:2.

Sužaidus beveik keturias minutes po V. Kariniausko tritaškio Lietuvos rinktinė išsiveržė 7:4, tačiau varžovai greitai skirtumą sumažino – 6:7.

Išlyginę rezultatą (9:9) vokiečiai sustoti neketino ir netrukus po K. Ogbe metimo pirmavo 12:9. T. Pačėsas atliko keitimų ir skirtumas sumažėjo iki 11:12, tačiau lietuviams gintis nesisekė. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti šiek tiek daugiau nei porai minučių vokiečiai pirmavo 14:11.

Antrasis kėlinys

Lietuvos rinktinei prireikė trijų minučių, kad persvertų rezultatą. Po M. Paliukėno tritaškio lietuviai išsiveržė 16:14, o netrukus M. Kačinas pridėjo du taškus – 18:14.

Tokia įvykių eiga privertė Vokietijos rinktinės strategą prašyti minutės pertraukėlės.

Įsibėgėję T. Pačėso auklėtiniai apsukų nemažino –dvitaškį pataikė Z. Riauka, netrukus tritaškį įmetė R. Juknevičius ir lietuviai pirmavo 23:16. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti keturiasdešimt sekundžių Lietuva buvo priekyje – 30:23.

Kėlinys baigėsi lietuviams pirmaujant 34:23.

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė pirmuosius taškus pelnė dėjimu – jį atliko L. Chatkevičius. Netrukus B. Radošavljevičius atsakė dvitaškiu, o prie jo prisidėjo ir F. Bleckas – 27:36.

Už tokį varžovų akibrokštą juos baudė M. Kačinas – pelnęs tris taškus. O netrukus po jo perdavimo dar tris pridėjo R. Juknevičius – 42:27.

Sužaidus šešias minutes B. Radošavljevičius smeigė tritaškį ir skirtumą sumažino iki 35:46.

Trečiasis kėlinys baigėsi lietuviams pirmaujant 50:41.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai iškart susigrąžino dviženklį pranašumą, tačiau vokiečiai greitai jį sumažino – 46:52.

Nors Vokietijos rinktinė buvo priartėjusi, T. Pačėso auklėtiniai po minutės pertraukėlės atsitiesė – S. Lekys pataikė tritaškį, netrukus O. Olisevičius pridėjo du taškus. Po poros atakų šis krepšininkas įsmeigė tritaškį, kurį papildė ir V. Kariniausko dvitaškis – 62:46.

Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 62:46.

Kai L. Chatkevičius iki mačo pabaigos likus minutei įdėjo į krepšį (72:55), Vokietijos rinktinė paprašė minutės pertraukėlės.

Rungtynes lietuviai laimėjo 74:62.

***

Lyderis. Rungtynėse su Serbijos komanda lietuviai pergalę šventė 68:64. T. Pačėso auklėtinius į priekį vedė V. Karinauskas, pelnęs 23 taškus.

Kova. Vokietijos komanda savo pirmajame susitikime gruzinus nugalėjo 89:75.

Grupė. A grupėje kovoja Vokietijos, Lietuvos, Serbijos, Gruzijos ir Graikijos rinktinės.