Iki šiol nepralaimėjusiems T. Pačėso auklėtiniams – Graikijos rinktinės dūris

Tomo Pačėso kalba Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio rinktinę užvedė tik vienam kėliniui. Būtent trečiąjį ketvirtį puikiai sužaidę lietuviai sugrąžino intrigą į mūšį tarp Europos čempionato A grupės lyderių, tačiau neatlaikė tempo ir patyrė itin skaudų pralaimėjimą. T. Pačėso auklėtiniai Graikijos komandai, kuriai tai buvo ketvirtoji pergalė iš eilės, pralaimėjo 74:77 (9:19, 18:20, 28:10, 19:28).

T. Pačėso auklėtiniai laimėjo pirmuosius tris mačus.<br>L. Brundzos nuotrauka iš archyvo

Jul 13, 2013, 1:42 PM, atnaujinta Mar 3, 2018, 2:07 AM

Graikijos rinktinė šiose rungtynėse į Lietuvos rinktinės krepšį įmetė 11 tritaškių

Mačas. Rungtynės Lietuvos rinktinei prasidėjo skausmingai – graikai iškart šovė į priekį ir nesuteikė progos varžovams išsiveržti. Pirmasis kėlinys buvo pralaimėtas dešimties taškų skirtumu (9:19). Antrajame reikalai taip pat klostėsi prastai – Graikijos rinktinė reikiamiausiais momentais mėtė tritaškius, o T. Pačėsas dažniausiai buvo priverstas skėsčioti rankomis. Graikai buvo išsiveržė 24:9. Lietuviai šiek tiek situaciją sugebėjo apraminti, tačiau į didžiąją pertrauką išėjo pralaiminėdami 27:39. Po pertraukos T. Pačėso auklėtiniai atrodė pakylesni ir tai davė vaisių – lietuviai ėmė tirpdyti deficitą, neleido varžovams patogiai atakuoti ir kėlinį baigė pirmaudami 55:49.

Tačiau paskutiniame ketvirtyje lietuvių laukė nesėkmės kartėlis – Graikijos ekipa greitai panaikino deficitą ir šovė į priekį. T. Pačėso auklėtiniai dar buvo išlyginę rezultatą (71:71), tačiau paskutinėmis akimirkomis pritrūko taiklumo nuo baudų metimo linijos.

Statistika.

Lietuva: M. Paliukėnas – 18, T. Jogėla (7 atk. kam.) - 15, V. Kariniauskas – 7, Ž. Riauka (13 atk. kam.) ir S. Lekys – po 6, O. Oliševičius ir R. Juknevičius – po 5, M. Mockevičius ir P. Semaška – po 3, L. Chatkevičius – 2.

Graikija: G. Larentzakis – 27, I. Papapetrou – 19, P. Melissaratos (10 atk. kam.) - 10, E. Bochoridis -9, D. Agravanis – 8, D. Slaftsakis – 3.

Lietuva – Graikija

Dvitaškiai: 18/38 (47,4 proc.) - 12/32 (37,5 proc.)

Tritaškiai: 6/24 (25 proc.) - 11/21 (52,4 proc.)

Baudų metimai: 20/26 (76,9 proc.) - 20/24 (83,3 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 39

Perimti kamuoliai: 9 – 10

Klaidos: 17 – 22

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 18

Pirmasis kėlinys

Mačo startas – itin nemalonus lietuviams. Du pirmieji graikų metimai krito į krepšį ir jie buvo atlikti nuo tritaškių linijos. Netrukus spurtą padidino D. Agravanis – 8:0.

Tokia rungtynių eiga ne juokais supykdė T. Pačėsą, kuris paprašė minutės pertraukėlės. Po jos lietuviai prametė dar porą metimų, tačiau graikai taip pat buvo netaiklūs. Sužaidus tris minutes M. Kačėnas pataisė ekipos draugo metimą ir pelnė pirmuosius Lietuvos komandos taškus – 2:8.

Sužaidus beveik šešias minutes lietuviai buvo pataikė tik du metimus, o graikai pirmavo 10:5. Netrukus R. Juknevičius pataikė vieną baudos metimą, tačiau už tai lietuvius I. Papapetrou baudė tritaškiu – 15:6.

Lietuvos rinktinei į priekį pasistūmėti nepavyko – pirmasis kėlinys baigėsi graikams pirmaujant 19:9. Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje žiūrovai vėl išvydo spurtą ir vėl į priekį bėgo graikai, kurie pelnė penkis taškus be atsako – 24:9. Šįkart Lietuvos rinktinė neleido varžovams staigiai susikrauti daugiau taškų – tritaškiu į varžovų seriją atsakė M. Paliukėnas. Tačiau T. Pačėso auklėtiniams dar reikėjo nuveikti daug – rezultatas sužaidus porą minučių buvo 12:24.

Sužaidus keturias minutes G. Larentzakis pataikė tritaškį, po kurio graikai išsiveržė 31:18.

Lietuvos rinktinei didžiosios pertraukos metu reikės rimtai pasikalbėti – graikai po dviejų kėlinių pirmavo 39:27.

Trečiasis kėlinys

Trečiąjį kėlinį tritaškiu pradėjęs M. Paliukėnas lietuvius priartino prie varžovų – 30:39. Tačiau į jo tolimą metimą atsakė E. Bochoridis bei I. Papapetrou – abu pataikė tritaškius – 45:31.

Sužaidus tris minutes po S. Lekio perdavimo tris taškus pelnė O. Oliševičius – 35:45.

Netrukus prie jo prisidėjo T. Jogėla, pelnęs du taškus. O. Oliševičiui įkrovus į krepšį rezultatas buvo 39:45.

Pajutę, kad graikai silpsta, Lietuvos krepšininkai nemažino apsukų. Sužaidus šešias minutes po Ž. Riaukos metimo lietuviai atsilikinėjo tik 43:45. Netrukus M. Paliukėnas išlygino rezultatą ir išvedė savo ekipą į priekį – 46:45.

T. Pačėsas per pertrauką tikrai įkvėpė savo auklėtinius, kurie trečiąjį kėlinį baigė pirmaudami 55:49.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtąjį kėlinį graikai pradėjo atsigavę – O. Papapetrou pataikė du baudos metimus, G. Larentzakis švystelėjo tritaškį. Sužaidus porą minučių rezultatas buvo 57:57. Per šį laiką graikai pelnė aštuonis taškus, o lietuviai – du.

Išlyginę rezultatą Graikijos krepšininkai sustoti neketino ir netrukus po tolimo metimo išsiveržė 60:57.

Sužaidus pustrečios minutės graikai jau pirmavo 57:65.

Įpusėjus kėliniui po L. Chatkevičiaus dvitaškio Lietuvos rinktinė atsilikinėjo 59:66. Vėliau sėkė abiejų ekipų netaiklių metimų serija, kurią likus žaisti 3 min. 38 sek. nutraukė S. Lekys – 62:66.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 25 sekundėms M. Paliukėnas išlygino rezultatą – 71:71. Graikai iškart paėmė minutės pertraukėlę. Netrukus Ž. Riauka prasižengė – P. Melissaratos pataikė abu baudos metimus – 73:71. T. Pačėsas paprašė minutės pertraukėlės.

Netrukus prie baudų metimo linijos stojo V. Kariniauskas, tačiau jis pataikė tik vieną metimą. Graikai vėl atsakė dviem taikliais baudos metimais – 75:72.

Likus žaisti penkioms sekundėms graikai pirmavo 77:74. Prie baudų metimo linijos stojo V. Kariniauskas – jis nepataikė nė vieno metimo ir lietuviai pralaimėjo.

***

Mačas. T. Pačėso auklėtiniai į šį mačą atvyksta po vienos poilsio dienos. Prieš tai lietuviai sutrypė savo varžovus – gruzinai buvo nugalėti 107:49.

Rezultatai. Lietuvos rinktinė taip pat yra nugalėjusi Vokietijos (74:62) ir Serbijos (68:64) komandas.

Varžovas. Graikai yra nugalėję Gruzijos (75:61), Vokietijos (65:56) ir Serbijos (79:73) rinktines.