T. Pačėso auklėtiniai pademonstravo geležinį charakterį ir palaužė Juodkalniją

Du kėlinius varžovų mušti Tomo Pačėso auklėtiniai sugebėjo atsitiesti. Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato antrojo etapo E grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė panaikino 14-os taškų deficitą ir po itin įtemptos kovos ketvirtajame kėlinyje 63:56 (5:17, 16:17, 20:14, 22:8) palaužė Juodkalnijos krepšininkus. Paskutinę minutę užtikrintai sužaidusi Lietuvos rinktinė Estijoje vykstančiose pirmenybėse kol kas yra pralaimėjusi tik vieną kartą.

Lietuvos rinktinė yra pralaimėjusi tik vieną mačą.<br>fibaeurope.com archyvas

Jul 15, 2013, 4:26 PM, atnaujinta Mar 3, 2018, 1:02 AM

Sūpuoklės. Pirmoji rungtynių pusė Lietuvos krepšinio rinktinei buvo tragiška, o ypač pirmasis kėlinys. Juodkalnijos komanda jau nuo pat pradžių užspaudė T. Pačėso auklėtinius ir spurtavo 14:1. Kėlinį juodkalniečiai laimėjo 17:5 ir antrajame neleido lietuviams pilnai atsitiesti. Juodkalnijos komanda aiškiai demonstravo madas ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudama 34:21.

Panašu, kad T. Pačėsas sugebėjo įkvėpti savo auklėtinius, nes po pertraukos lietuviai žaidė gerokai labiau užsidegę ir pradėjo traukyti varžovų gynybos pančius. Priartėję iki 38:45 Lietuvos krepšininkai šiek tiek atsipalaidavo, tačiau paskutinę trečiojo kėlinio sekundę pataikytas V. Kariniausko tritaškis buvo šviesos spindulys, suteikęs vilties – 41:48.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai atidavė visas jėgas ir išlygino rezultatą (56:56), o netrukus ir jį persvėrė. Netrukus lietuviai šventė pergalę.

Statistika.

Lietuva: M. Kacinas – 15, V. Kariniauskas – 11, M. Paliukėnas – 10, S. Lekys ir T. Jogėla – po 8, L. Chatkevičius (7 atk. kam.) - 6, Ž. Riauka – 5.

Juodkalnija: M. Mugosa (9 atk. kam.) - 16, D. Nikoličius – 12, M. Latkovičius – 11, V. Pavičius (9 atk. kam.) - 10, V. Vrbica – 7.

Juodkalnija – Lietuva

Dvitaškiai: 11/35 (31,4 proc.) - 13/32 (40,6 proc.)

Tritaškiai: 10/33 (30,3 proc.) - 8/19 (42,1 proc.)

Baudų metimai: 4/6 (66,7 proc.) - 13/18 (72,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 42

Perimti kamuoliai: 7 – 4

Klaidos: 14 – 20

Rezultatyvūs perdavimai: 7 - 14

Pirmasis kėlinys

Mačas lietuviams susiklostė itin nepalankiai. Tik gavę kamuolį Juodkalnijos krepšininkai ėmė dominuoti ir netrukus spurtavo 7:1. Tačiau tai buvo tik ledkalnio viršūnė – likus žaisti šiek tiek daugiau nei dvi minutes D. Nikoličius pataikė tritaškį ir savo ekipą išvedė 14:1. Netrukus Ž. Riauka atsakė dviem taškais, tačiau už tai lietuviai buvo nubausti dar vienu tolimu metimu – 17:3.

Itin nesėkmingą pirmąjį kėlinį dvitaškiu iš vidutinio nuotolio užbaigė S. Lekys, tačiau praraja tarp ekipų buvo didelė. Lietuvos rinktinė pralaiminėjo 5:17.

Antrasis kėlinys

T. Pačėso riksmą išgirdę lietuviai antrąjį ketvirtį pradėjo užtikrinčiau – jie iškart pelnė keturis taškus be atsako – 9:17. Tačiau juodkalniečiai neleido šauti tolyn ir atsakė dviem taškais – 19:9.

Įpusėjus kėliniui T. Pačėso auklėtiniai dar nebuvo pakeitę situacijos – Juodkalnijos rinktinė pirmavo užtikrintai – 26:12.

Į didžiąją pertrauką lietuviai galėjo išeiti turėdami dešimties taškų deficitą, tačiau nesugebėjo apsiginti ir leido M. Mogosai pataikyti tritaškį – 34:21.

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinei iškart pateikti kažko ypatingo varžovams nepavyko. Sužaidus tris minutes Juodkalnija vis dar užtikrintai pirmavo - 40:29.

T. Pačėsui ir jo komandai niekaip nepavykdavo atrasti kelių varžovų krepšio link. Kad ir kaip stengėsi lietuviai, Juodkalnijos ekipa išlaikydavo atstumą. Sužaidus šiek tiek daugiau nei penkias minutes V. Kariniausias padėjo savo ekipai priartėti - jis pataikė tritaškį. Netrukus prie jo prisidėjo T. Jogėla, dvitaškiu atsakęs į nesėkmingą V. Pavičiaus tolimą metimą – 37:45.

Prie lietuvių spurto prisidėjo ir M. Paliukėnas, kuris pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 38:45.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes Lietuvos rinktinės spurtą nutraukė M. Mugosa – jis pelnė du taškus su pražangą. Stojęs prie baudų metimo linijos krepšininkas buvo taiklus – 38:48.

Paskutinę sekundę pataikytas V. Kariniausko tritaškis suteikė nemažai vilties – 41:48.

Ketvirtasis kėlinys Lemiamame ketvirtyje lietuviai pakilo į žūtbūtinę kovą. Po L. Chatkevičiaus taiklių baudos metimų ir M. Kačino tritaškio Lietuvos rinktinė priartėjo 48:52.

M. Latkovičius į lietuvių reidą atsakė dvitaškiu, tačiau sužaidus beveik keturias minutes V. Kačinas smeigė dar vieną tolimą metimą – 51:54.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei tris minutes rezultatas buvo lygus – 56:56.

Likus žaisti 53 sekundėms M. Paliukėnas dvitaškiu išvedė savo komandą į priekį - 58:56. Juodkalnijos komandos reikalus itin pablogino S. Lekys, kuris likus žaisti 25 sekundėms pataikė tritaškį – 61:56.

***

Pralaimėjimai. Abi ekipos savo nesėkmes patyrė paskutiniuose mačuose – lietuviai 74:77 pralaimėjo Graikijos artilerijai, o juodkalniečiai 71:84 pripažino Turkijos komandos pranašumą.