Lietuvos rinktinei – Graikijos komandos antausis

Lietuvos krepšinio rinktinei reikia rimtai padirbėti žaidžiant pozicinį krepšinį. Tai trečiadienį įrodė Graikijos rinktinė. „Akropolio” taurės rungtynėse didžiąją dalį ramiai ir neskubėdama žaidusi Jono Kazlausko kariauna patyrė pirmąjį pralaimėjimą per visą pasirengimo Europos krepšinio čempionatui ciklą. Lietuvos rinktinė 62:80 (13:20, 18:19, 20:21, 11:20) buvo sutriuškinta šeimininkės Graikijos. J.Kazlauskas šioms rungtynėms neregistravo Tomo Delininkaičio ir Darjušo Lavrinovičiaus. Lietuvos rinktinė iki šiol buvo laimėjusi visus devynis mačus.

D.Lavrinovičius bando įveikti graikų gynybą.<br>EPA-ELTA nuotr.

Martynas Suslavičius

Aug 28, 2013, 4:50 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 4:55 PM

J.Kazlausko komentaras.

R.Javtoko komentaras.

M.Pociaus komentaras.

M.Kalniečio komentaras.

Statistika. Lietuva: M.Kalnietis – 13, M.Pocius – 11, J.Mačiulis – 9, L.Kleiza – 7, J.Valančiūnas ir D.Motiejūnas – po 6, R.Javtokas – 4, M.Kuzminskas – 3, R.Seibutis – 2, V.Čižauskas – 1.

Graikija: G.Printezis – 23, V.Spanoulis (7 rez. perd.) - 12, Y.Bourousis ir N.Zisis – po 9, K.Papanikolaou (7 atk. kam.) - 7, L.Mavrokefalidis ir I.Vougioukas – po 6, S.Perperoglou – 4, K.Kaimakoglou ir A.Fotsis – po 2.

Graikija – Lietuva

Dvitaškiai: 27/44 (61,4 proc.) - 17/30 (56,7 proc.)

Tritaškiai: 2/18 (11,1 proc.) - 5/15 (33,3 proc.)

Baudų metimai: 20/22 (90,9 proc.) - 13,24 (54,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 33 (8) – 29 (4)

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 14

Klaidos: 8 – 18

Perimti kamuoliai: 7 – 3

Sprendimas. Lietuvos rinktinės treneris nutarė į aikštę leisti tokį starto penketą: Martynas Pocius. Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Robertas Javtokas.

Stilius. Graikijos ir Lietuvos rinktinės pirmojoje mačo pusėje žaidė lėtą krepšinį. Daugiausia akcentavo derinių išpildymą, bandė įvairius taktinius išsidėstymus. Tačiau J.Kazlausko auklėtiniams žaidimo bangas kelti pavyko tik rungtyniaujant greitai. Būtent taip jie nuo deficito 16:33 perėjo iki 31:39.

Palaužė. Lietuvos rinktinė ketvirtajame kėlinyje buvo sugrąžinusi intrigą, kuomet po M.Kalniečio tritaškio priartėjo 60:64. Tačiau daugiau nieko nuveikti J.Kazlausko auklėtiniams nepavyko. Deriniai neveikė, žaidimas strigo, varžovai mėtė laisvi ir mačą užbaigė 80:62.

Ant suolo. Per pirmuosius du kėlinius ant suolo laiką leido du rinktinės krepšininkai – Adas Juškevičius ir Kšyštofas Lavrinovičius.

Tvarkaraštis. Ketvirtadienį Lietuvos krepšininkai susitiks su Bosnijos ir Hercegovinos rinktine.

Rungtynės.

Abi komandos rungtynes pradėjo nesėkmingai – lietuviai prametė du tritaškius, R.Javtokas prasižengė puolime. Graikai nepataikė tolimo metimo, padarė klaidą, tačiau pirmieji atidarė taškų sąskaitą – sužaidus pusantros minutės pasižymėjo Y.Bourousis. Jam atsakė J.Mačiulis. Per pusę kėlinio ekipos nesugebėjo sukaupti daug taškų, ar įgyti rimtą pranašumą. Po M.Pociaus tritaškio pirmavę lietuviai likus žaisti penkioms minutėms atsilikinėjo 7:8.

J.Kazlausko auklėtinių deriniai neveikė – dviejų minučių atkarpą Lietuvos rinktinė pralaimėjo 1:9. Švieslentėje rezultatas rodė šeimininkams palankų rezultatą 13:8. Po I.Bourousio ir S.Perpereglou reido graikai pirmavo 18:12. Nei Lietuvos rinktinė, nei graikai neskubėjo – ekipos stengėsi ramiai organizuoti atakas. Tai geriau sekėsi daryti Graikijos rinktinei, pirmąjį kėlinį laimėjusiai 20:13.

Antrojo kėlinio startas lietuvių džiuginti negalėjo – pasivyti varžovų, kaip ir išvengti klaidų, nepavyko. Per tris minutes lietuviai pelnė tris taškus. Graikijos rinktinė pirmavo 24:16 ir po J.Valančiūno klaidos puolime padidino atotrūkį – 26:16. Du taškus I.Vougioukas pelnė viena ranka atsikovojęs kamuolį po Lietuvos rinktinės krepšiu. Įpusėjus kėliniui graikų garvežys veikė su dar didesniu pajėgumu – 30:16.

Vieną po kito smūgius patyrę lietuviai sugebėjo atsigauti ir spurtavo. Krito M.Pociaus, R.Javtoko, L.Kleizos ir J.Mačiulio metimai, leidę spurtuoti 8:0. Lietuviai atsilikinėjo 24:33. Šiuos šūvius paskutinę minutę papildė dar viena Lietuvos rinktinės banga, po M.Kalniečio tritaškio skirtumą sumažinusi iki 30:39.

Tačiau šios bangos buvo per silpnos graikų sienai. Šeimininkai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 39:31.

Sunkiai įsibėgėjusi Lietuvos rinktinė skirtumą per pustrečios minutės sumažino iki 45:41, tačiau pratęsti savo reido svečiams nepavyko – įpusėjus kėlinius graikai pirmavo 49:41. Gynyboje tiksliau dirbti pradėję lietuviai skirtumą vėl sugebėjo pavojingai priartėti (47:51). M.Pocius skirtumą sumažinti pamėgino tritaškiu, tačiau metė netaikliai. Netrukus graikai padidino savo sąskaitą – 55:47. Graikai į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudami 60:51.

Kai M.Kalnietis ketvirtajame kėlinyje pataikė tritaškį, skirtumas aptirpo iki 60:64. Įpusėjus kėliniui J.Mačiuliui nepavyko pataikyti. Už tai L.Mavrokefalidis svečius baudė taškais – 67:60. Likus žaisti šiek tiek daugiau nei tris minutes grubią klaidą padarė J.Valančiūnas, kuriam buvo skirta nesportinė pražanga. Tuo pasinaudoję graikai išsiveržė 71:62.

Akimirkai sugrąžinę intrigą vėliau J.Kazlausko auklėtiniai atrodė beviltiškai – graikai atakavo užtikrintai, o Lietuvos rinktinė klydo, mėtė pro šalį ir leido varžovams atakuoti iš patogių pozicijų. Nuaidėjus finalinei sirenai švieslentėje atsispindėjo Graikijos pranašumas – 80:62.