Serbai neleido belgams pateikti sensacijos

Belgijos krepšininkams nepavyko pateikti sensacijos. Trečiadienį Europos čempionato antrojo etapo E grupėje belgai iki pat paskutinių sekundžių kovojo su Serbijos komanda, tačiau patyrė pralaimėjimą. Serbijos komanda šventė pergalę 76:69 (19:18, 21:18, 14:15, 22:18).

Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Sep 11, 2013, 8:59 PM, atnaujinta Feb 22, 2018, 7:30 AM

Šiose rungtynėse belgai buvo įgiję 8 taškų pranašumą, tačiau jo išsaugoti nesugebėjo. Lyderiai dvikovoje keitėsi 9 kartus.

Likus minutei iki trečiojo kėlinio pabaigos belgai atsilikinėjo 51:52, tačiau turėjo progą persverti rezultatą. Tuo jie nepasinaudojo – suklydo – ir buvo nubausti – 54:51.

Nesėkminga belgams buvo ir pirmoji paskutiniojo kėlinio ataka. Po jos tritaškį pataikė N.Kaliničius – 57:51. Tuo Belgijos ekipos nesėkmės nesibaigė – teisėjas užfiksavo pražangą puolime G.Muya. Tai irgi kainavo taškus. Serbijos rinktinė sužaidus porą minučių pirmavo 59:51.

Belgijos krepšininkai per beveik šešias minutes skirtumą sumažino iki 59:63. Likus žaisti minutei belgai atsilikinėjo 65:70. Tačiau perėmė kamuolį ir skirtumą sumažino iki 67:70. Ilgai Belgijos rinktinės krepšininkai nesidžiaugė - B.Bogdanovičius atsakė tritaškiu - 73:67.

Po jo belgams atsigauti nepavyko - metimai skriejo pro šalį, nepadėjo ir baudavimas. Pergalės dainas dainavo Serbijos sirgaliai.

Statistika.

Belgija: W.Mukubu – 16, S.Van Rossomas ir C.Beghinas – po 12, A.Hervelle (9 atk. kam.) - 8, S.Massotas – 7, R.Moorsas – 5, M.De Zeeuw – 4, J.Tabu – 3, G.Muya – 2.

Serbija: N.Krstičius – 17, S.Markovičius – 15, B.Bogdanovičius – 12, N.Kaliničius – 9, R.Katičius ir N.Bjelica (8 atk. kam.) - po 7, V.Micičius – 5, N.Nedovičius ir G.Gagičius – po 2.

Belgija – Serbija

Dvitaškiai: 19/39 (48,7 proc.) - 20/36 (55,6 proc.)

Tritaškiai: 7/22 (31,8 proc.) - 7/18 (38,9 proc.)

Baudų metimai: 10/16 (62,5 proc.) - 15/22 (68,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 20 – 29

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 20

Klaidos: 9 – 16

Perimti kamuoliai: 5 – 3

BNS: E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Serbija       3 3 0 219:196 6

2. Lietuva       3 2 1 199:184 5

2. Prancūzija    3 2 1 221:212 5

3. Latvija       3 1 2 215:198 4

4. Ukraina       3 1 2 180:219 4

6. Belgija       3 0 3 191:216 3

Į Europos vyrų krepšinio čempionato Slovėnijoje ketvirtfinalį pateks keturios geriausios E grupės komandos.