Auksinio čempionato jubiliejuje – Š.Jasikevičiaus daina ir solidi pergalė

„Auksiniai berniukai vėl susirinko pažaisti“, - nugriaudėjo rungtynių pranešėjo balsas, pristatantis 2003 metų Europos čempionus. Kol Lietuvos rinktinė sėkmingai žygiuoja Europos čempionate Slovėnijoje, 2003-iųjų žemyno čempionai švenčia dešimtmečio jubiliejų. Minėdami sukaktį čempionai vėl susibūrė į vieną komandą ir 85:68 nugalėjo jiems iššūkį metusius „EuroStars“ krepšininkus.

Sep 14, 2013, 7:23 PM, atnaujinta Feb 22, 2018, 4:59 AM

Pasibaigus rungtynės įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius pademonstravo vokalinius sugebėjimus. Jis kartu su Marijonu Mikutavičiumi užtraukė Lietuvos sporto himnu vadinamą dainą „Trys milijonai“.

13 taškų nugalėtojams pelnė Saulius Štombergas, 12 - Arvydas Macijauskas, 11 - Eurelijus Žukauskas. 9 taškus į varžovų krepšį įmetė Dainius Šalenga, po 8 - Virginijus Praškevičius, Darius Songaila ir Ramūnas Šiškauskas, 6 - Donatas Slanina, po 5 - Mindaugas Žukauskas ir Šarūnas Jasikevičius.

Dar dviejų „Auksinės rinktinės“ narių nebuvo - tai Giedriaus Gusto ir Europos pirmenybėse Slovėnijoje šalies garbę ginančio Kšištofo Lavrinovičiaus.

Vyriausiojo trenerio vaidmuo atiteko Valdemarui Chomičiui, kadangi buvęs 2003 metų Lietuvos rinktinės treneris Antanas Sireika dirba klube Japonijoje, o treneris Gintaras Krapikas ir rinktinės administratorius Juozas Petkevičius taip pat dalyvauja 2013 metų Europos čempionate Slovėnijoje.

Ruso Jevgenijaus Pašutino vadovaujamoje „EuroStars“ rinktinės sudėtyje žaidė praeityje garsūs krepšininkai Zacharas Pašutinas, Dmitrijus Domani (abu Rusija), Moustapha Sonko (Prancūzija), Leonidas Jailo, Grigorijus Chižniakas (abu Ukraina) ir Mate Škelinas (Kroatija).

Rungtynės

Rungtynes dvitaškiu pradėjo Lietuvos rinktinės kapitonas S.Štombergas. Pirmajame kėlinyje komandos rungtyniavo taškas į tašką. Greitos atakos metu dvitaškį pelnęs D.Songaila padidino lietuvių pranašumą iki 5 taškų (15:10). Atkarpą 10:0 laimėjusi Lietuvos rinktinė po pirmojo kėlinio turėjo jau dvigubą persvarą (20:10).

Antrajame ketvirtyje "auksinės rinktinės" nariai neleido varžovams priartėti nė per žingsnį. Laimėję kėlinį 19:16 lietuviai prieš ilgąją pertrauką padidino pranašumą iki 13 taškų (39:26).

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė toliau laikė turėtą pranašumą. Komandos žaidė atsipalaidavusios, šaudė iš toli ir nepersistengė besigindamos. Lietuvius palaikė pilnutėlė Kauno "Žalgirio" arena.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviams beliko įtvirtinti savo pergalę. 2003 metų čempionai padidino savo pranašumą ir iškovojo pergalę 85:68.

***

Finalas. Lemiamose rungtynėse Stokholme Lietuvos rinktinė nė akimirkai neleido abejoti jų galybe. Finalo mače įžaidėjas pelnė 10 taškų, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir padėjo mūsų šalies rinktinei 93:84 palaužti Pau Gasolio, Juano Carloso Navarro ir Jorge Garbajosos vedamą Ispaniją. Po teisėjo finalo švilpuko Š.Jasikevičius pasikišo kamuolį po rinktinės marškinėliais, apsijuosė Lietuvos trispalve ir nuskriejo džiaugtis kartu su nacionalinę komandą palaikiusiais aistruoliais.