Antrojo etapo finiše - Lietuvos rinktinės pergalė prieš ukrainiečius

Priešpaskutinėse Europos čempionato E grupės rungtynėse susitiko dvi kelialapį į kitą etapą užsitikrinusios komandos. Tiek Lietuvos, tiek Ukrainos rinktinėms šis mačas nebuvo žūtbūtinis, tačiau ryžto ir kovingumo netrūko. Į lietuvių dvitaškį ukrainiečiai atsakydavo tuo pačiu, o švystelėjus tolimą metimą – varžovų ataka vėl būdavo sėkminga. Vis dėlto, rungtynių pabaigoje Fortūna šypsojosi lietuviams, kurie 70:63 nugalėjo Ukrainos krepšininkus.

Rungtynių akimirka.<br>A.Laurinavičiaus nuotr.

Lina Motužytė, Tautvydas Mikalajūnas

Sep 15, 2013, 7:01 PM, atnaujinta Feb 22, 2018, 4:33 AM

Po šios pergalės tapo aišku, kad žemiau antrosios vietos lietuviai nenukris. Jie galėjo pakilti ir į pirmąją vietą, tačiau joje liko Serbijos krepšininkai, kurie paskutiniajame sekmadienio mače 77:65 nugalėjo trečioje vietoje likusius prancūzus.

Tai reiškia, kad Lietuvos rinktinė susitiks su antrąja F grupės komanda. Ketvirtfinalis Jono Kazlausko treniruojamai rinktinei vyks ketvirtadienį.

Ukraina: S.Gladyras – 18, E.Jeteris – 10, M.Kornijenko ir I.Zaicevas – po 9, M.Pustozvonovas – 6, K.Natiažko – 5, O.Mišula, O.Lypovijus ir V.Kravcovas – po 2.

Lietuva: L.Kleiza – 15, D.Motiejūnas – 10, D.Lavrinovičius – 8, R.Seibutis – 7, M.Kuzminskas, J.Mačiulis, T.Delininkaitis ir M.Pocius – po 6, M.Kalnietis – 4, J.Valančiūnas – 2.

Lietuva – Ukraina

Pataikymas: 36,4 proc. (24/66) – 37,1 proc. (23/62)

Baudų metimai: 65 proc. (13/20) – 72,7 proc. (8/11)

Dvitaškiai: 34,1 proc. (15/44) – 41,2 proc. (14/34)

Tritaškiai: 40,9 proc. (9/22) – 32,1 proc. (9/28)

Atkovoti kamuoliai: 44 – 38Klaidos: 9 – 11

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 18

Perimti kamuoliai: 5 - 5

Blokai: 1 - 6

Kova. Trečiojo kėlinio pabaigoje į baudos aikštelę subėgo visi Ukrainos rinktinės krepšininkai. Jie suskubo padėti po grumtynių su J.Valančiūnu ant parketo kritusiam ir už galvos susiėmusiam V.Kravtsovui. Po minutės aukštaūgis, padedamas komandos draugų, atsistojo ir buvo nuvestas iki atsarginių žaidėjų suolelio.

Džiaugsmas. Ukrainos rinktinės krepšininkai dar prieš rungtynes su lietuviais apšilinėti į aikštę ėjo plačiai šypsodamiesi. Juos pradžiugino netikėta belgų pergalė prieš Latvijos rinktinę - pirmojo sekmadienio mačo baigtis (60:56) atvėrė ukrainiečiams kelią į ketvirtfinalį.

Galutinė E grupės rikiuotė: 1. Serbija, 2 . Lietuva, 3. Prancūzija, 4. Ukraina.

Lietuva: M.Kalnietis, J.Mačiulis, R.Seibutis, L.Kleiza, D.Lavrinovičius.

Ukraina: E.Jeteris, S.Gladyras, O.Lypovijus, K.Natiažko, M.Kornijenko.

Rungtynės

Ukrainos rinktinė rungtynes pradėjo laimėdama atkarpą 8:3. 7 taškus ukrainiečiams pelnė S.Gladyras, jau rungtynių pradžioje švystelėjęs ir du tritaškius. Netrukus lietuviai atsakė 6 taškais be atsako ir persvėrė rezultatą (9:8). Iki kėlinio pabaigos Lietuvos rinktinė įgijo 5 taškų pranašumą (18:13).

Antrajame kėlinyje lietuviai toliau didino savo pranašumą. Įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė pirmavo 9 taškais (28:19). Vis dėlto, lietuvių puolimas pradėjo strigti. Ukrainiečiai laimėjo atkarpą 8:2 ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (27:30). Besibaigiant kėliniui T.Delininkaitis švystelėjo tritaškį, tačiau tai padarė jau pasibaigus atakai skirtam laikui. Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo vos 2 taškais (32:30).

Per du kėlinius Lietuvos rinktinei R.Seibutis pelnė 7 taškus, L.Kleiza - 6, M.Pocius - 4, D.Motiejūnas, J.Mačiulis ir T.Delininkaitis - po 3,  M.Kalnietis, M.Kuzminskas ir J.Valančiūnas - po 2.

Ukrainiečiams S.Gladyras įmetė 10 taškų, M.Kornijenka - 6.

Trečiąjį ketvirtį ukrainiečiai pradėjo taikliu dvitaškiu ir išlygino rezultatą (32:32). Pirmoje kėlinio pusėje pirmaujanti komanda keitėsi kiekvienos atakos metu. Galingu dėjimu lietuviams minimalų pranašumą sugrąžinęs D.Motiejūnas skaudžiai krito. Puolėjas reikalavo skirti varžovui pražangą, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo (42:41). Po dar vieno lygaus kėlinio lietuviai vėl turėjo nedidelę 2 taškų persvarą (48:46).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje rungtynių scenarijus nesikeitė. Įpusėjus kėliniui kelis tritaškius iš eilės įmetę lietuviai padidino savo persvarą iki 6 taškų (59:53). Vis dėlto, 5 taškus be atsako pelnę ukrainiečiai vėl sumažino skirtumą iki 2 taškų (62:60). Ukrainos rinktinės žaidėjas nubaustas nesportine pražanga. Iš šios situacijos Lietuvos rinktinei pavyko išpešti tik 2 taškus. Abu L.Kleizos baudos metimai krito pro šalį, dvitaškį iš po krepšio pelnė M.Kalnietis (64:60). Iki kėlinio pabaigos likus mažiau nei minutei L.Kleiza švystelėjo tritaškį, padidinusį skirtumą iki 4 taškų (67:63). Likus mažiau nei pusei minutės ukrainiečiai nesugebėjo išsimesti kamuolio ir jis atiteko lietuviams. Kėlinio pabaigoje S.Gladyro tritaškis buvo netaiklus, o abu baudos metimus realizavęs D.Motiejūnas padėjo tašką šiose rungtynėse (70:63).