Graikams čempionatas baigtas, lietuvių varžovai aiškūs (komentarai)

Lrytas.lt spec. korespondentas, Liubliana

Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Tautvydas Mikalajūnas

Sep 16, 2013, 4:22 PM, atnaujinta Feb 22, 2018, 3:46 AM

Graikijos vyrų krepšinio rinktinė kraunasi lagaminus nepasiekusi Europos čempionato ketvirtfinalio. Paskutinėse F grupės rungtynėse graikai po dviejų pratęsimų 88:92 (16:17, 20:17, 15:16, 19:20, 7:7, 15:11) nusileido Kroatijos rinktinei, kuri pirmenybėse laimėjo septintą kartą iš eilės.

Kroatijos rinktinė užsitikrino pirmąją vietą grupėje ir kovos su Ukrainos krepšininkais. Lietuvos rinktinė ketvirtfinalyje žais su ispanus nugalėjusiais italais.

Slovėnijos rinktinė kausis su prancūzais, o ispanai su serbais.

Jei Lietuvos rinktinė peržengtų ketvirtfinalio barjerą, pusfinalyje jos lauktų Ukrainos ir Kroatijos poros nugalėtojas.

Graikams - apmaudas ir nežinia dėl pasaulio čempionato

„Pritrūko vieno metimo", - po rungtynių apgailestavo Graikijos rinktinės aukštaūgis I.Bourousis.

„Labai skaudus pralaimėjimas, - nusivylimo neslėpė ir Graikijos rinktinės treneris Andrea Trinchieri. - Reikia kalbėti faktais. Pirmas faktas - mes nežaidėme Europos krepšinio čempionato verto krepšinio. Tačiau kitas faktas - žaidėjų traumos. Ne visose rungtynėse galėjome remtis ekipos lyderiais. Ko gero, lūžis buvo pralaimėjimas Suomijai. Nors vėliau atsigavome, nugalėjome ispanus, tačiau buvome išeikvoję daug energijos".

Praėjusiame Europos čempionate 6 vietą užėmė graikai, kuriuos tąkart treniravo I.Zourosas, prarado galimybes kovoti dėl vietos pasaulio čempionate. Vienintelė viltis - vardinis kvietimas, kurių „FIBA" išdalins keturioms komandoms.

Tačiau pirmą vasarą Graikijos rinktinei vadovaujantis italas A.Trinchieri kol kas neskuba. "Ne to vaikino klausiate, - atsakė specialistas, paklaustas, ar Graikijos rinktinė gali gauti vardinį kvietimą į pasaulio čempionatą. Žinoma, tikiuosi, bet dabar reikia analizuoti, kas buvo. Kalbėti apie kvietimą - ne laikas ir ne vieta."

Kroatams teko Ukraina

Kroatijos rinktinės strategas Jasminas Repeša po rungtynių nepagailėjo kritikos ir sau.

„Jeigu būtume pralaimėję, tai dėl mano kaltės. Per paskutinę minutės pertraukėlę liepiau vyrams taip gintis, o N.Zisisas pataikė tritaškį. Pabaigoje darėme daug kvailų klaidų, patys sau prisidarėme klaidų ir išeikvojome daug energijos. Dabar turime pailsėti prieš ketvirtfinalį, kuriame Kroatija jau senokai nežaidė", - kalbėjo J.Repeša.

Pastarąjį kartą kroatai Europos čempionato ketvirtfinalyje žaidė 2009-ųjų metų pirmenybėse Lenkijoje, tačiau jame suklupo, o pirmenybes baigė šeštojoje vietoje.

Dabar J.Repešos komandos lauks Ukrainos krepšininkai. „Tai labai atletiška, agresyvi komanda, turinti pajėgius aukštaūgius ir du puikius metikus - S.Gladyrą ir E.Jeterą. Bus sunku", - kalbėjo Kroatijos rinktinės treneris.

Savo ruožtu, Kroatijos rinktinės ir buvęs Kauno "Žalgirio" rinktinės aukštaūgis D.Markota "Turime galvoti apie save, savo žaidimą. Rungtyniaujame energingai, išlaikome žaidimo braižą. Mums svarbiausia pailsėti ir patiems gerai pasiruošti mačui", - kalbėjo kroatas.

Antrosiose šios dienos rungtynėse žais Italijos ir Ispanijos rinktinės, trečiosiose - Suomijos ir Slovėnijos.

Likę F grupės rikiuotės variantai

Jei laimės Italija (trečios rungtynės nesvarbios), keturios pirmosios komandos išsirikiuos taip: 1. Kroatija, 2. Slovėnija, 3. Italija, 4. Ispanija.

Jei laimės Ispanija (trečios rungtynės nesvarbios), keturios pirmosios komandos išsirikiuos taip: 1. Kroatija, 2. Slovėnija, 3. Ispanija, 4. Italija.

Rungtynės

Visų rungtynių metu komandos kovėsi taškas į tašką, tačiau nedidelę persvarą pavykdavo išlaikyti kroatams. Besibaigiant trečiajam kėliniui technine pražanga buvo nubaustas B.Bogdanovičius, tačiau graikams tuo pasinaudoti nepavyko. Tik vienas N.Zisio baudos metimas buvo taiklus, o R.Ukičiaus dvitaškis paskutinėmis sekundėmis vėl persvėrė rezultatą kroatų naudai (51:50).

Ketvirtajame kėlinyje Graikijos rinktinės viltį išsaugojo N.Zisio tritaškis, išlyginęs rezultatą (70:70) ir išplėšęs pratęsimą. Tiksint paskutinei pratęsimo minutei N.Zisis pataikė dvitaškį ir padidino graikų pranašumą iki 3 taškų (74:77). Tačiau po minutės pertraukėlės B.Bogdanovičius švystelėjo tritaškį ir rezultatą išlygino (77:77). N.Zisis galėjo išplėšti pergalę Graikijos rinktinei, tačiau nesugebėjo pataikyti iš po krepšio. Komandos ruošėsi antrajam pratęsimui.

Antrojo pratęsimo pradžioje 4 taškus iš eilės pelnęs B.Bogdanovičius persvėrė rezultatą kroatų naudai (81:77). D.Rudezo tritaškis padidino kroatų persvarą iki 7 taškų, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė N.Zisis (86:82). Jis realizavo ir du baudos metimus bei sumažino skirtumą iki 2 taškų, o Y.Bourousis išlygino rezultatą (86:86). Tačiau tuomet Kroatijos rinktinė pelnė 4 taškus be atsako ir palaidojo graikų viltis. 2 baudos metimais pelnyti taškai graikų neišgelbėjo. Tašką rungtynėse padėjo abu baudos metimus realizavęs D.Rudezas. Kroatijos rinktinė iškovojo pergalę 92:88.

Kroatija: B.Bogdanovičius – 22, A.Tomičius – 15, R.Ukičius – 14, D.Draperis – 13, D.Rudezas – 8, L.Zoričius ir L.Andričius – 6, K.Simonas – 5, D.Šaričius – 3.

Graikija: Y.Bourousis – 21, V.Spanoulis – 18, N.Zisis ir K.Kaimakoglou – po 14, V.Kavvadas – 8, M.Bramosas – 7, K.Sloukas – 5, S.Perperoglou – 1.

Gyvai: nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai 2024