Ispanus po pratęsimo palaužę Italijos krepšininkai - lietuvių varžovai ketvirtfinalyje

Priešpaskutinės Europos čempionato antrojo etapo F grupės rungtynės visus taškus sudėliojo į savo vietas. 15 taškų persvarą iššvaisčiusi Ispanija po pratęsimo 81:86 (12:24, 25:13, 19:8, 14:25, 11:16) nusileido Italijos rinktinei, kuri F grupėje užėmė trečiąją vietą. Italai ketvirtfinalyje žais su Lietuvos rinktine, o ketvirti likę ispanai dėl vietos pusfinalyje kausis su Serbijos krepšininkais.

Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Sep 16, 2013, 7:19 PM, atnaujinta Feb 22, 2018, 3:40 AM

Šį vakarą dar bus žaidžiamos Suomijos ir Slovėnijos rinktinių rungtynės, tačiau jos turnyro lentelei įtakos nebeturės.

Pirmąją vietą grupėje jau užsitikrino Kroatijos rinktinė, 92:88 nugalėjusi Graikijos krepšininkus. Pastariesiems čempionatas baigtas.

Todėl jau aišku, kad ketvirtfinalyje kroatai susitiks su ukrainiečiais, o pirmenybių šeimininkai Slovėnijos krepšininkai - su prancūzais.

Jeigu Lietuvos rinktinė peržengtų ketvirtfinalio barjerą, pusfinalyje jie susitiktų su Ukrainos-Kroatijos poros nugalėtoju.

Galutinė F grupės turnyro lentelės rikiuotė: 1. Kroatija, 2. Slovėnija, 3.Italija, 4. Ispanija.

Rungtynės

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai. Sužaidus beveik keturias minutes Ispanijos rinktinei nebuvo pavykę pelnyti nė taško, tuo tarpu italai sukrapštė 5. Ispanijos rinktinė pirmajame kėlinyje atrodė pasyvi. Besibaigiant ketvirčiui italai turėjo jau dviženklę persvarą (19:7). Po pirmojo kėlinio italai pirmavo 24:12.

Antrąjį kėlinį 9 taškais be atsako pradėję ispanai sumažino skirtumą iki 3 taškų (21:24). Tritaškį smeigęs S.Rodriguezas išlygino rezultatą, o italai daugiau nei 5 minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Antrąį kėlinį Ispanijos krepšininkai laimėjo 25:13. Prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo lygus 37:37.

Įpusėjus trečiajam kėliniui Ispanijos rinktinė po truputį susikrovė 8 taškų persvarą (51:43). Italams toliau nesisekė atakuoti, o atsibudę ispanai šį kėlinį laimėjo 17:8. Prieš lemiamą ketvirtį jie turėjo dviženklę persvarą 56:45.

Dviženklę persvarą susiktovę ispanai važovams neleido priartėti nė per žingsnį (66:55). Vis dėlto, Italijos rinktinės krepšininkai neprarado vilties ir besibaigiant kėliniui sumažino skirtumą iki 4 taškų (62:66). Iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 sekundėms L.Datome pelnė 2 taškus ir išlygino rezultatą 70:70. Komandos ruošėsi pratęsimui.

Pratęsimo metu Ispanijos rinktinė atleido vadeles. Tuo pasinaudoję italai išsiveržė į priekį 8 taškais (80:72). Italijos rinktinė pratęsimą laimėjo 16:11 ir iškovojo pergalę 86:81.

Italija: A.Gentile – 25, P.Aradori – 17, M.Belinelli – 16, L.Datome – 11, A.Cinciarini – 8, M.Cusinas (11 atk. kam.) – 4, L.Vitali – 3, N.Melli – 2.

Ispanija: M.Gasolis (10 atk. kam.) - 32, S.Rodriguezas – 18, J.Calderonas, V.Vlaveras ir S.Llullas – po 5, R.Fernandezas, F.San Emeterio, A.Mumbru – po 4, X.Rey ir R.Rubio – po 2.