T.Parkeris sudaužė čempionato šeimininkus: Slovėnija – Prancūzija 62:72 (komentarai)

Slovėnija verkia. Dideles ambicijas puoselėjusi Europos čempionato šeimininkė Slovėnijos nacionalinė komanda ketvirtfinalyje atsimušė į prancūzų gynybines užtvaras – 62:72 (12:10, 12:16, 21:24, 17:22).

Prancūzai triumfavo slovėnų teritorijoje.<br>AP nuotr.

Sep 18, 2013, 10:30 PM, atnaujinta Feb 22, 2018, 1:37 AM

Pusfinalyje prancūzai susitiks su Ispanijos rinktine, o slovėnams beliko kovoti dėl kelialapio į pasaulio čempionatą.

Nugalėtojų gretose reikiamu metu savo potencialą pademonstravo lyderis Tony Parkeris, į slovėnų krepšį įmetęs 27 taškus (8/18 dvit., 1/2 trit., 8/9 baudų).

Prancūzijos rinktinės lyderis po mačo gyrė ir savo komandą, ir žiūrovus.

„Sirgaliai buvo nuostabūs, atmosfera čia - puiki“, - sakė T.Parkeris, pabrėžęs, kad pergalę lėmė puiki Prancūzijos rinktinės gynyba.

Jam geriausiai talkino 14 taškų pridėjęs Nicolas Batumas, 10 taškų – Boriso Diaw, 7 – Mickaelio Gelabale‘io sąskaitose.

Slovėnams Goranas Dragičius (6 rez. perd.) surinko 18, Zoranas Dragičius – 12, Boštjanas Nachbaras – 10, Domenas Lorbekas ir Jaka Blažičius – po 8 taškus.

Slovėnija – Prancūzija

Taiklumas: 34,3 proc. (23/67) – 41,3 proc.

(23/53)   Dvitaškiai: 40,5 proc. (17/42) – 43,4 proc. (23/53)

Tritaškiai: 24 proc. (6/25) – 30 proc. (3/10)

Baudos: 83,3 proc. (10/12) – 73,9 proc. (17/23)

Rungtynės

Pirmasis kėlinys buvo itin klampus. Slovėnams taškus rinko praktiškai tik broliai Zoranas ir Goranas Dragičiai – atitinkamai 6 ir 4. Prancūzų puolimas buvo šiek tiek įvairesnis, tačiau per 10 pramestų metimų kalbėjo už save. Pirmasis kėlinys baigėsi Slovėnijai pirmaujant nežymia dviejų taškų persvarą (12:10).

Antrajame ketvirtyje atkuto T.Parkeris ir tai iškart davė vaisių. Septynis taškus pelnęs gynėjas prieš ilgąją pertrauką išvedė svečius į priekį – 26:24.

Po pertraukos ėmė ryškėti Prancūzijos pranašumas. Alexis Ajinca dvitaškiu padidino skirtumą iki dviženklio – 36:26. Tiesa, slovėnus iš bedugnės ėmė traukti prabilęs Boštjanas Nachbaras. Jam į pagalbą atėjus ilgai tylėjusiam G.Dragičiui, deficitas ėmė mažėti – 41:44.  Prieš lemiamą mačo dalį Prancūzija pirmavo 50:45.

Ketvirto kėlinuko pradžioje slovėnų stovykloje kilo gaisras. Prancūzai spurtavo ir likus 6 min. atitrūko dviženkliu skirtumu – 59:49. Visgi broliai Dragičiai ėmė tempti Slovėniją į priekį ir likus 3 min. situacija aikštėje buvo kiek geresnė – 57:63. Laikas greitai seko, o slovėnai priartėti nebesugebėjo. Tribūnose ėmė tvyroti nerami nuotaika. Lemiama mačo sirena skelbė prancūzų pergalę 72:62.

Mintys po rungtynių:

B.Maljkovičius (Slovėnijos rinktinės treneris): "Prancūzijos rinktinės žaidėjai - labiau patyrę nei mūsų komandos. Be to, varžovai turėjo ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį. Jie žaidė agresyviau, dominavo rungtynės ir - kas labai svarbu - laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. Dabar sunku, bet neturime laiko apie tai galvoti - jau ketvirtadienį laukia svarbios rungtynės dėl vietos pasaulio čempionate. Nors mes pralaimėjome, turiu pasakyti, kad teisėjai dirbo nuostabiai."

G.Dragičius (Slovėnijos rinktinės lyderis): "Sunku kalbėti po tokių rungtynių. Varžovai žaidė agresyviau, dominavo rungtynėse ir kovoje dėl atšokusių kamuolių. Labai sunku, kai giniesi beveik 24 sek. o po netaiklaus varžovų metimo neatsikovoti kamuolio ir vėl gintis. Tai atima labai daug jėgų."

V.Collet (Prancūzijos rinktinės treneris): "Mūsų žaidėjai pranoko varžovus patirtimi - šis aspektas buvo labai svarbus. Bet ne vien tai lėmė pergalę - puikiai gynėmės, kovojome dėl kamuolių, o ilgą laiką mums problemų kėlęs G.Dragičius pavargo."