Lietuvos rinktinė – Europos čempionato pusfinalyje

„Stožice“ arena Liublianoje griaudėjo nuo laimingų Lietuvos rinktinės aistruolių skanduočių. Būrys žaliai pasidabinusių krepšinio sirgalių turėjo kuo džiaugtis. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė peržengė Europos čempionato ketvirtfinalio barjerą ir tęs kovą dėl žemyno pirmenybių aukso. Lietuviai vėlų ketvirtadienį 81:77 (22:15, 18:24, 17:19, 24:19) nugalėjo Italijos rinktinę. Penktadienį pusfinalyje lietuviai susikaus su Kroatijos krepšininkais.

M.Pociaus komentaras

Gynyba. Ketvirtajame kėlinyje italai susidūrė su kieta Jono Kazlausko komandos gynyba. Italijos rinktinės krepšininkams pirmuosius taškus pavyko pelnyti tik prasidėjus septintajai minutei. Per tą laiką lietuviai spurtavo 15:0 ir susikrovė 14 taškų persvarą (72:58).

„Trys milijonai“. Rungtynių pertraukėlių metu skambėjo ir lietuviams girdėti akordai. Merginų šokių grupė iš Kroatijos atliko trumpą pasirodymą pagal M.Mikutavičiaus „Tris milijonus“.

Ketvirtfinaliai. Šis ketvirtfinalio mačas – paskutinis šiame čempionate. Kituose mačuose Ispanijos rinktinė sutriuškino serbus ir pusfinalyje žais su Prancūzijos krepšininkais, kurie ketvirtfinalyje nugalėjo turnyro šeimininkus slovėnus. Kroatijos rinktinė ketvirtadienį nugalėjo ukrainiečius ir pusfinalyje žais su lietuviais.

Lietuva: M.Kalnietis (7 atk. kam.) ir R.Seibutis – po 17, J.Mačiulis – 13, M.Pocius – 11, D.Lavrinovičius – 9, D.Motiejūnas – 7, L.Kleiza – 5, J.Valančiūnas – 2.

Italija: M.Belinelli – 22, A.Gentile – 15, A.Cinciarini – 11, L.Datome – 10, T.Dieneris – 7, P.Aradori – 6, M.Cusinas – 4, N.Melli – 2.

Lietuva – Italija

Pataikymas: 53,6 proc, (30/56) – 44,6 proc. (29/65) Baudų metimai: 80 proc. (16/20) – 76,5 proc. (13/17) Dvitaškiai: 59,5 proc. (25/42) – 48,9 proc. (23/47) Tritaškiai: 35,7 proc. (5/14) – 33,3 proc. (6/18) Atkovoti kamuoliai: 38 – 25 Klaidos: 19 – 12 Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 9 Pražangos: 23 – 23 Perimti kamuoliai: 4 – 7 Blokai: 2 - 3

Lietuva: M.Kalnietis, J.Mačiulis, R.Seibutis, L.Kleiza, D.Lavrinovičius.

Italija. P.Aradori, M.Belinelli, M.Cusinas, L.Datome, A.Cinciarini.

Rungtynės

Po trijų tikslių atakų iš eilės Lietuvos rinktinės krepšininkai rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 9:2. Įpusėjus kėliniui 2 taškus su pražanga pelnęs J.Mačiulis padidino lietuvių pranašumą iki 8 taškų (14:6). Besibaigiant kėliniui L.Kleiza pataisė komandos draugo metimą, o lietuvių persvara pirmą kartą tapo dviženkė (22:12). Po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė pirmavo 22:15.

Po L.Datome tritaškio antrojo kėlinio pradžioje lietuvių pranašumas sumažėjo iki 5 taškų (25:20). Įpusėjus kėliniui lietuviai pelnė 4 taškus be atsako ir sugrąžino 8 taškų persvarą (34:26). Vis dėlto, Italijos rinktinė lietuviams susikrauti įtikinamos persvaros neleido. Besibaigiant kėliniui 2 taškus su pražanga pelnęs A.Cinciarini sumažino lietuvių pranašumą iki minimumo (38:37). Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo vos 1 tašku (40:39).

Lietuvai per du kėlinius M.Kalnietis pelnė 10 taškų, M.Pocius – 8, R.Seibutis – 6, D.Lavrinovičius ir J.Mačiulis – po 5, L.Kleiza (4 atk. kam.) – 4, J.Valančiūnas – 2.

Italams M.Belinelli įmetė 10, T.Dieneris – 7, A.Gentile – 6.

Po ilgosios pertraukos L.Datome dvitaškiu pirmą kartą išvedė Italijos rinktinę į priekį (41:40), tačiau netrukus dvitaškiu atsakęs J.Mačiulis frąžino minimalų pranašumą lietuviams. D.Motiejūnui perėmus kamuolį ir atlikus perdavimą M.Kalniečiui, įžaidėjas ataką baigė galingu dėjimu. Vis dėlto, į gražią lietuvių ataką italai atsakė tritaškiu (45:44). 5 taškus iš eilės pelnę italai padidino savo persvarą iki 3 taškų (53:50). Prieš ketvirtąjį kėlinį italai turėjo minimalią persvarą (58:57).

Lemiamą ketvirtį lietuviai pradėjo laimėdami atkarpą 6:0 ir susigrąžino 5 taškų persvarą (63:58). Italijos rinktinei pusę ketvirtojo kėlinio nepavyko pelnyti taškų. Per tą laiką lietuviai susigrąžino dviženklę persvarą (69:58). Po puikios Lietuvos rinktinės atakos 2 taškus su pražanga pelnė R.Seibutis ir toliau didino skirtumą (72:58). Italijos rinktinė nesirengė pasiduoti. A.Gentilei pelnius dvitaškį skirtumas vėl tapo vienženklis (72:64). Persvarą lietuviai išlaikė iki kėlinio pabaigos ir šventė pergalę 81:77.