Čempionai nukarūnuoti: Lietuva finale turės stabdyti ispanų žudiką T.Parkerį

Europa turės naujus čempionus. Nors visų rungtynių metų ispanai atrodė pranašesni už varžovus, pernelyg anksti atsipalaidavę jie turėjo brangiai sumokėti – Prancūzijos krepšininkai pusfinalyje juos po pratęsimo patiesė 75:72 (14:18, 6:16, 21:15, 22:16, 10:7) ir pateko į finalą.

T.Parkeris pusfinalyje sužaidė rezultatyviausią mačą šiame čempionate.<br>AP nuotr.

2013-09-20 22:41, atnaujinta 2018-02-21 23:25

Finale prancūzų lauks Lietuvos rinktinė. Mačas dėl aukso įvyks sekmadienį 22 valandą. Dėl bronzos kovos Ispanijos ir Kroatijos krepšininkai.

Prancūzų pergalės kalviu tapo Tony Parkeris. Įžaidėjas pelnė net 32 taškus ir atkovojo 6 kamuolius. Kol pirmoje mačo dalyje jo komanda atrodė beviltiškai, T.Parkeris stengėsi neleisti ispanams atitrūkti nebepavejamai. O po pertraukos sulaukęs deramos pagalbos, NBA vicečempionas lemiamu metu vedė komandą į priekį.

„Tai buvo gražiausia pergalė per visą Prancūzijos krepšinio istoriją. Mes įveikėme geriausią Europos komandą. Mes norime titulo“, - po pergalės džiūgavo T.Parkeris.

Pusfinalyje įmetęs 32 taškus, T.Parkeris aplenkė Dirką Nowitzki ir tapo antru pagal rezultatyvumą žaidėju per visą Europos čempionatų istoriją, nusileisdamas tik graikui Nickui Galiui.

Statistika

Prancūzija: T.Parkeris 32 (9/17 dvit., 2/2 trit., 8/9 baud.), A.Diotas 10, B.Diaw 8 (8 atk. kam.), M.Gelabale‘is 7, G.Pietrusas 5 (8 atk. kam.).

Ispanija: M.Gasolis 19 (9 atk. kam., 6 kl.), R.Fernandezas 17, S.Rodriguezas 11 (6 atk. kam., 9 rez. perd.), S.Llullas 6.

Ispanija – Prancūzija 72:75

Dvitaškiai: 44,4 proc. (16/36) – 39,5 proc. (17/43)

Tritaškiai: 31,8 proc. (7/22) – 42,9 proc. (9/21)

Baudų metimai: 79,2 proc. (19/24) – 82,4 proc. (14/17)

Rungtynės

Ispanai mačą pradėjo per pusę minutės žaibiškai sumesdami keturis taškus ir atrodė, kad pusfinalis primins ketvirtfinalį su serbais, kuriuos nokautavo pačioje susitikimo pradžioje. Tačiau prancūzai pasimokė iš Serbijos klaidos ir greitai išlygino žaidimą. Tiesa, po pirmo ketvirčio vis tiek priekyje buvo ispanai – 18:14. Įspūdingai žaidė T.Parkeris, pelnęs 10 iš 14 komandos taškų.

T.Parkeriui atsisėdus ant suolo, prancūzai gerokai įklimpo. Tuo metu Ispanija neturėjo išskirtinio žaidėjo, bet puikiai veikė visas komandos mechanizmas. Jis padėjo susikrauti dviženklį pranašumą – 29:18. T.Parkeris per du kėlinius pataikė 7 metimus iš 9, kai visa likusi komanda – vos 3 iš 20. Ispanams tai buvo paranku ir jie užtikrintai pirmavo 34:20.

Per pertrauką ispanai užmigo ant laurų. Tuo metu prancūzai rado rezervų. Prie T.Parkerio pajungę kitus žaidėjus, Europos vicečempionai ėmė vytis varžovus – 29:35. Ispanai akivaizdžiai demonstravo atsipalaidavimo ženklus, o Prancūzijos rinktinei užteko savigarbos nubausti varžovus. T.Parkeris tritaškiu nukirpo ispanų pranašumą iki trijų taškų – 44:41. Prancūzai pagaliau pataikė tolimus metimus. Vien per trečią kėlinį ispanų krepšį Prancūzija užbombardavo penkiais tritaškiais. Tiesa, ispanams prieš lemiamą mačo dalį pavyko nežymiai padidinti persvarą (49:43).

Prancūzus į priekį tempė ne tik T.Parkeris, bet ir M.Gelebale'is. Po jo dvitaškio komandas skyrė jau tik vienas taškas (48:49). V.Collet auklėtiniai lyg ir kvėpavo Ispanijos komandai į nugarą (51:52), bet du S.Rodriguezo ir R.Fernandezo tritaškiai leido ispanams gerokai atsikvėpti – 58:51. Vis dėlto Ispanijos rinktinė vėl per anksti sudėjo ginklus. Likus žaisti 3 min. T.Parkeris jau lygino rezultatą (61:61).  Dar po minutės tas pats T.Parkeris tritaškiu išvedė Prancūziją į priekį – 64:63. Tiesa, M.Gasolis greitai sugrąžino ispanams minimalų pranašumą ir prancūzams paliko tik minutę (65:64). A.Ajinca turėjo gerą progą pelnyti du taškus su pražanga, bet kamuolys į krepšį neįkrito. Neįkrito ir vienas baudos metimas iš dviejų (65:65). Išplėšti pergalę galėjo abi komandos. Tačiau skubotas T.Parkerio metimas buvo blokuotas, o R.Fernandezas iš gan patogios padėties tritaškį sviedė pro šalį. Komandos turėjo žaisti pratęsimą (65:65).

Pratęsimas labiau priminė futbolo mačą, bet tai tik dar labiau padidino intrigą. Pirmieji taškus pratęsime pelnė ispanai, o prancūzai savo kraitį atidarė tik 4-ąją minutę. Tačiau tai nebuvo per vėlu – likus kiek daugiau nei 1 min. Prancūzija išsiveržė į priekį 69:67.  V.Clavero tritaškis net nelietė lanko, o T.Parkeris dviem baudomis pavojingai nutolino prancūzus nuo ispanų keturiais taškais – 71:67. Paskutinėmis sekundėmis prancūzai vos apmaudžiai neišleido pergalės iš savo rankų. Tai klysdavo, tai nesugriebdavo kamuolio po krepšiu. Ispanija turėjo keletą dovanėlių, bet jų taip ir neišpakavo. Prancūzai švenčia - 75:72.