Žalgiriečiai draugišką turnyrą Turkijoje pradėjo pralaimėjimu

Kauno „Žalgiris“ nesėkmingai pradėjo pasirodymą Stambule vykstančiame „Rixos Cup“ turnyre. Trečiadienį žalgiriečiai turėjo pripažinti Stambulo „Bešiktaš“ pranašumą 62:78 (12:22, 16:20, 13:20, 21:16), rašo zalgiris.lt.

Žalgiriečiai ketvirtadienį susitiks su L.Kleizos klubu.<br>P.Mantauto nuotr.

Sep 25, 2013, 11:05 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 7:23 PM

Pirmąją turnyro dieną „Besiktas“ krepšininkai spėjo įveikti ir Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komandą 56:49. Su šia ekipa „Žalgiris“ susitiks ketvirtadienį.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiams sunkiai sekėsi tvarkytis su jauduliu. Kelios mūsiškių klaidos lygioje vietoje ir pramesti metimai iš po krepšio leido varžovams iškart atitrūkti. Per daugiau nei 6 minutes vienintelis Vytenis Lipkevičius sumetė baudas, todėl „Žalgiris“ atsiliko 2:11. Pauliaus Jankūno dvitaškis ir V.Lipkevičiaus bei Kasparo Vecvagaro baudų metimai kiek švelnino rezultatą (8:14), tačiau „Besiktas“ įgijo dviženklį pranašumą. Jis išliko ir po pirmojo kėlinio, nepaisant Mindaugo Kupšo dvitaškio po gražaus K.Vecvagaro perdavimo bei Justino Dentmono taškų – 12:22.

Antrąjį kėlinį pradėjo taiklus J.Dentmono tritaškis ir Tado Klimavičiaus metimas iš kelių metrų, bet „Besiktas“ įžaidėjas Chrisas Loftonas į tai atsakė 8 taškais iš eilės (17:30). Kauniečiai ir toliau strigo turkų gynybos pinklėse, kuri išaugino Stambulo komandos persvarą iki 20 taškų (39:19). Prieš didžiąją pertrauką T.Klimavičius pasižymėjo iš po krepšio, P.Jankūnas pelnė 5 taškus bei atkovotą kamuolį taškais pavertė Tauras Jogėla. Tai leido „Žalgiriui“ šiek tiek sušvelninti skirtumą – 28:42.

Trečiojo kėlinio pradžioje J.Dentmonas surado po krepšiu kertantį T.Klimavičių, bet C.Loftonas ir vėl buvo sunkiai sustabdomas – 30:49. V.Lipkevičiaus dvitaškis ir J.Dentmono 4 taškai negelbėjo situacijos, nes C.Loftonas smeigė savo penktąjį tritaškį – 36:54. Į aikštelę žengęs Tomas Dimša pelnė 5 taškus iš eilės, tačiau du turkų tritaškiai nubraukė visą mūsiškių triūsą – 41:62.

Žalgiriečiams įžiebti intrigos nepavyko ir ketvirtajame kėlinyje. P.Jankūno ir Artūro Milaknio tritaškiai mažino atsilikimą (51:68). Ryžtingą prasiveržimą dvitaškiu su pražanga užbaigė Vytenis Čižauskas, 3 baudų metimus pridėjo T.Jogėla (57:71), bet „Besiktas“ vėl truktelėjo į priekį – 57:76. Rungtynes užbaigė K.Vecvagaro 3 taiklios baudos ir T.Klimavičiaus dvitaškis – 62:78.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 12, J.Dentmonas 9, T.Klimavičius 8, T.Jogėla 7, V.Lipkevičius 6, K.Vecvagaras 5, T.Dimša 5, A.Milaknis 4, V.Čižauskas 4 (5 atk. kam.), M.Kupšas 2, V.Kariniauskas 0. „Besiktas“: C.Loftonas 24 (5/8 trit.), B.Buckmanas 13 (3 per.kam.), K.Fosteris 13 (4 per. kam.), C.Iversonas 8 (6 atk. kam.).