Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Eurolygoje

Kai žaisite su Vilniaus „Lietuvos rytu“ - būtinai saugokitės snaiperių - tokią žinią savo būsimiems varžovams nusiuntė Dirkas Bauermannas. Vokietijos stratego muštruojami „Lietuvos ryto“ krepšininkai penktadienį atsitiesė po krizės, sušaudė Ostendės „Telenet“ ekipą tolimais metimais ir iškovojo kelialapį į Eurolygą. Vilniaus „Lietuvos rytas“ audringose rungtynėse „Siemens“ arenoje pergalę šventė 75:66 (12:22, 29:21, 24:13, 10:10).

Martynas Suslavičius

Oct 4, 2013, 6:20 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 11:43 AM

M.Gecevičiaus komentaras.

D.Bauermanno komentaras.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius – 19, J.Palaciosas (13 atk. kam.) ir R.Seibutis – po 11, E.Bendžius -10, A.Glyniadakis – 9, O.Cookas – 7, S.Babrauskas ir G.Orelikas – po 3, T.Lydeka – 2.

„Telenet”: P.Gillet (10 atk. kam.) - 16, A.Stipanovičius – 14, M.Ponitka – 13, R.Thompsonas – 8, S.Quentinas – 6, J.Salumu – 5, V.Petrovičius ir D.Djordjevičius – po 2.

„Lietuvos rytas“ - „Telenet“

Dvitaškiai: 15/35 (42 proc.) - 18/48 (37 proc.)

Tritaškiai: 9/26 (34 proc.) - 9/22 (40 proc.)

Baudų metimai: 18/25 (72 proc.) - 3/6 (50 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 41

Perimti kamuoliai: 6 – 4

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 14

Klaidos: 10 13

Mačas. „Lietuvos rytas“ dvikovas Eurolygoje pradės spalio 17 dieną. Į Vilnių atvyks Atėnų „Panathinaikos“ komanda, kuriai atstovauja Jonas Mačiulis.

Intriga. Likus žaisti porai minučių iki mačo pabaigos „Telenet“ komanda skirtumą sumažino iki 66:70. D.Bauermannas paprašė minutės pertraukėlės. Apsiginti vilniečiams pavyko, tačiau O.Cooko metimas buvo netaiklus. Tačiau M.Gecevičius perėmė kamuolį ir „Lietuvos rytas“ valdė kamuolį prasidėjus paskutinei minutei. Netrukus J.Palaciosas pelnė du taškus su pražanga ir taip sužlugdė varžovus.

Tritaškiai. „Lietuvos rytas“ neprimėtė tiek daug tritaškių į varžovų krepšį, kiek ketvirtadienį, tačiau visi metimai skriejo itin svarbiais momentais. Vilniečiai šįkart pataikė 9 tolimus metimus iš 26.

Varžovai. „Lietuvos rytas“ pateko į Eurolygos D grupę, kurioje žais Atėnų „Panathinaikos“, Tel Avivo „Maccabi“, Vitorijos „Kutxa“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“.

Lietuva. „Lietuvos ryto“ pergalė atrankos į Eurolygą finalo rungtynėse reiškė ir tą, kad Eurolygoje Lietuvai atstovaus du klubai. Automatiškai vietą čempionate turi Kauno „Žalgiris“.

Lyderis. Nors Martynas Gecevičius šįkart nemėtė tritaškių, kaip ketvirtadienį (pataikė 8 iš 10 metimų), jis ir mače su „Telenet“ buvo „Lietuvos ryto“ lyderiu. M.Gecevičius pelnė 19 taškų. Šįkart jis pataikė 4 tritaškius iš 9.

Starto penketai.

„Lietuvos rytas“: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Renaldas Seibutis, Juanas Palaciosas, Andreas Glyniadakis.

„Telenet” starto penketas”: J.Berggrenas, Q.Serronas, R.Thompsonas, P.Gilletas, D.Djordjevičius.

Rungtynės.

Pirmosios dvi rungtynių minutės rezultatyvios nebuvo. Per šį laiką buvo įmesti vos trys taškai, tačiau „Lietuvos ryto“ sirgaliai labai neliūdėjo, nes metimus pataikė J.Palaciosas (3:0). Tačiau per kitą minutę vilniečiai spurtavo - vertė klysti varžovus ir išsiveržė 7:0. „Telenet“ pirmuosius taškus pelnė sužaidus tris su puse minutės (2:7).

Įsismarkavusi „Lietuvos ryto“ komanda staiga nurimo. Tuo pasinaudojo Belgijos ekipos krepšininkai. Prasiveržimai, gera gynyba, du P.Gillet tritaškiai ir likus žaisti tris minutes „Lietuvos ryto“ pranašumo nebebuvo – 14:9. Ostendės krepšininkai pademonstravo tvirtą žaidimą – jie privertė sutrikti vilniečius (17:9), tačiau iki kėlinio pabaigos D.Bauermanno auklėtiniai dar mėgino atsikelti iš gilaus miego, tačiau „Telenet“ ketvirtį užbaigė tritaškiu – 22:12.

M.Gecevičius tritaškiu mėgino įžiebti ugnį savo komandos draugų širdyse (15:22), tačiau „Lietuvos rytas“ ir toliau tupėjo duobėje, o varžovai atakavo taikliai (27:15). „Lietuvos rytas“ visgi pasikėsino į varžovų karaliavimą – J.Palaciosas pelnė du taškus, o M.Gecevičius pataikė tritaškį (22:29). Tačiau svečiai greitai situaciją „pataisė“ (34:22).

Sužaidus beveik šešias minutes D.Bauermannas priėmė puikų sprendimą – į aikštę išleido E.Bendžių, kuris iškart pataikė tritaškį ir prisidėjo prie kitos atakos (30:36). Prasidedant paskutinei kėlinio minutei „Lietuvos rytas“ buvo atsigavęs (39:43). D.Bauermanno auklėtiniai galėjo atkarpą sužaisti geriau, bet Vilniaus klubo sirgaliai liko patenkinti, juk skirtumas buvo itin menkas – 41:43.

Dvi minutes abi ekipos metė netaikliai, kol prabilo R.Seibutis (43:43). Praėjus dar vienai minutei M.Gecevičius ir R.Seibutis pataikė po tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 49:44. Sužaidus šešias minutes „Siemens“ arena ošė - „Lietuvos ryto“ žaidime ankstesnio miego ženklų matyti nebuvo. Vilniečiai pirmavo 56:49.

Paskutinės minutės „Telenet“ komandai buvo skaudžios, nes „Lietuvos rytas“ į jų krepšį smaigstė vieną po kito tritaškius. „Lietuvos rytas” į lemiamą kėlinį žengė pirmaudamas 65:56.

„Telenet“ komanda iš paskutiniųjų stengėsi kovoti, tačiau „Lietuvos rytas“ savosios ugnies neprarado. Įpusėjus kėliniui šeimininkai pirmavo 69:59.

D.Bauermanno auklėtiniai per likusią kėlinio dalį laikėsi nurodymų ir disciplinos. „Telenet“ mėgino atrasti silpnų vietų „Lietuvos ryto“ žaidime (66:70), tačiau vilniečiai kelialapio į Eurolygą iš rankų paleisti neketino (75:66).

***

Staigmena. Nors „Telenet“ komanda ir pati Belgija krepšinio pasaulyje pirmaisiais smuikais negriežia, nuvertinti šio klubo nevertėtų. Būtent Ostendės krepšininkai pirmajame turnyro etape pateikė didžiausią staigmeną. „Telenet“ 90:79 nugalėjo atrankos į Eurolygą turnyro favoritę Maskvos srities „Chimki“ komandą, kurią treniruoja Rimas Kurtinaitis.

Istorija. „Lietuvos ryto“ sirgaliai dar pamena nelemtuosius 2011-uosius. Tuomet Vilniaus komanda taip pat pateko į atrankos į Eurolygą finalą, tačiau susitikimą su Stambulo „Galatasaray“ baigė nesėkmingai. „Lietuvos rytas“ tada pralaimėjo 63:71.

Snaiperis. Į finalą „Lietuvos ryto“ komandai vartus atvėrė taikli Martyno Gecevičiaus ranka. Jis prie pergalės 99:87 prieš Oldenburgo „EWE Basket“ komandą prisidėjo 32 taškais. M.Gecevičius varžovus žlugdė tolimais metimais – pataikė aštuonis tritaškius iš dešimties.

Pergalės. Vilniečiai turnyrą pradėjo rimta dvikova – susitikimu su Rygos VEF komanda. Ramūno Butauto auklėtiniai lengvo pasivaikščiojimo nežadėjo, tačiau „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę 80:71. Šiose rungtynėse „Lietuvos rytą“ į priekį vedė Renaldas Seibutis. Jis pelnė 23 taškus.

„Telenet“ komanda po pergalės prieš „Chimki“ susitiko su Bandirmos „Banvit“ krepšininkais. Įtemptose rungtynėse belgai pergalę šventė 82:80.