D.Bauermanno auklėtiniai paskutinę minutę palaužė „Nižnij Novgorod“ ekipą

Vilniaus „Lietuvos ryto“ startas Jungtinėje lygoje – klampus, tačiau pergalingas. Dirko Bauermanno auklėtiniai pirmąjį A grupės mačą žaidė Rusijoje. Čia praktiškai visą mačą dominavo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ krepšininkai, kurie pranašumą turėjo iki paskutinės ketvirtojo kėlinio minutės.  Tačiau šeimininkai neatlaikė įtampos, o „Lietuvos rytas“ kovojo iki galo ir paskutiniame kėlinyje kantriai mažino skirtumą, kol galiausiai pasiekė pergalę 70:66 (10:18, 21:22, 17:19, 22:7).

D.Bauermanno auklėtiniai pergale pradėjo Jungtinės lygos sezoną.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

2013-10-13 15:29, atnaujinta 2018-02-21 05:18

Statistika. „Lietuvos rytas“: R.Seibutis 18, M.Gecevičius 10, J.Palaciosas 9, S.Babrauskas 7, D.Songaila, T.Lydeka ir A.Glyniadakis po 6, O.Cookas 5, S.Jelovacas 3.

„Nižnij Novgorod“: P.Brežecas 17, B.Paulas 11, D.Golovinas 9, V.Paninas 8, S.Antonovas 6, P.Gubanovas 5, J.Youngas 3, D.Khostovas 2.

Mačas. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui vilniečiai atsilikinėjo trimis taškais (58:61). S.Jelovacas turėjo progą skirtumą sumažinti, tačiau gavęs kamuolį po krepšiu dukart iš eilės gavo „stogą“. Netrukus S.Antonovas vilniečiams smeigė tritaškį (64:58).

Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms ant žemės krito T.Lydeka. Pastarasis stojo prie baudų metimo linijos (60:64). Tačiau ir vėl vilniečių laukė gerai parengta varžovų ataka, pasibaigusiu dvitaškiu (60:66).

D.Bauermanno auklėtiniai atsakyti taškais nepavyko, tačiau ir „Nižnij Novgorod“ ekipa prametė. Netrukus R.Seibutis pelnė du taškus, o O.Cookas perėmė kamuolį, jį atidavė J.Palaciosui. Pastarasis sumažino skirtumą (64:66).

Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo „Lietuvos rytui“ atsiliekant 64:66. Netrukus D.Songaila pataikė du baudos metimus (66:66). O.Cookas greitai perėmė kamuolį, jį perdavė M.Gecevičiui. Pastarasis iškart stojo prie baudų metimo linijos ir atakavo taikliai (68:66).

„Nižnij Novgorod“ ekipa atsakyti mėgino tritaškiu, tačiau pataikyti nepavyko. Šeimininkų aistruolius pradžiugino tai, kad jų komanda apsigynė, tačiau netrukus ji padarė klaidą.

M.Gecevičiui netrukus ir vėl teko stoti prie baudų metimo linijos. Jis ir vėl buvo taiklus – 70:66.