„Real“ karaliavo „Žalgirio“ tvirtovėje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo sirgalių pirmąja pergale Eurolygos turnyre nepamalonino. Daug klydę žalgiriečiai savo tvirtovę užleido karališkajam Madrido „Real“ klubui. Eurolygos B grupės rungtynėse Lietuvos čempionai 63:83 (13:16, 11:19, 20:29, 19:19) pralaimėjo Eurolygos vicečempionei Madrido „Real“ ekipai.

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Oct 18, 2013, 7:05 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 1:13 AM

Statistika

„Žalgiris“: P.Jankūnas (8 atk. kam.) - 15, Š.Jasikevičius – 13, J.Dentmonas – 9, R.Javtokas – 7, T.Dimša – 6, V.Lipkevičius ir T.Klimavičius – po 4, A.Milaknis – 3, S.Vene – 2. „Real“: N.Mirotičius – 18, S.Llullas – 17, R.Fernandezas – 11, I.Bourousis – 10, F.Reyesas – 8, S.Rodriguezas – 7, T.Dardenas – 6, J.Carrollas – 4, M.Slaughteris – 2.

„Žalgiris“ - „Real“

Dvitaškiai: 46 proc. (15/32) – 68 proc. (22/32) Tritaškiai: 31 proc. (7/22) – 27 proc. (8/29) Baudų metimai: 85 proc. (12/14) – 83 proc. (15/18) Atkovoti kamuoliai: 35 – 27 Perimti kamuoliai: 3 – 17 Klaidos: 27 – 13

Tritaškis. Trečiajame kėlinyje sirgalius ant kojų sukėlė R.Javtokas - jis pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 6 taškų (29:35).

Klaidos. Žalgiriečiai iš viso per rungtynes padarė 27 klaidas. 18 jų - per pirmuosius du kėlinius. „Real“ per rungtynes prarado 13 kamuolių.

Debiutas. Eurolygoje debiutavo įžaidėjas iš JAV Justinas Dentmonas. Jis per 20 minučių pelnė 9 taškus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo.

Rungtynės

Starto penketai:

„Žalgiris“: V.Lipkevičius, P.Jankūnas, R.Javtokas, T.Dimša, J.Dentmonas.

„Real“: R.Fernandezas, N.Mirotičius, T.Dardenas, S.Llullas, I.Bourousis.

Pirmasis kėlinys

Kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliomis atakomis, pirmuosius taškus pelnė ir "Real" į priekį išvedė I.Bourousis. Po J.Dentmono dvitaškio žalgiriečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį. Svečiams pavyko išsiveržti į priekį 4 taškais, tačiau Š.Jasikevičiaus tritaškis skirtumą nubraukė iki minimumo (13:14). Po pirmojo kėlinio "Real" pirmavo 16:13.

Antrasis kėlinys

Ketvirtį "Real" pradėjo laimėdama atkarpą 5:1 ir išsiveršdama į priekį 6 taškais (21:15). Kamuolį perėmęs J.Dentmonas atsidūręs vienas prieš varžovą turėjo galimybę 2 taškais iš po krepšinio sumažinti skirtumą, tačiau kamuolys į krepšį neįkrito (17:25). "Real" pelnė 6 taškus be atsako, o po S.Rodriguezo dvitaškio svečiai pirmavo jau dviženkliu skirtumu (29:19). Žalgiriečių tylą nutraukė baudos metimą pataikęs T.Dimša ir dvitaškį iš po krepšio įmetęs V.Lipkevičius (22:34). Po dviejų kėlinių "Žalgiris" atsiliko 24:35.

Trečiasis kėlinys

Dvitaškį švystelėjęs P.Jankūnas sumažino skirtumą iki vienženklio. Netrukus sirgalius ant kojų sukėlė R.Javtokas - jis pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 6 taškų (29:35). Vis dėlto, "Real" laimėjo atkarpą 19:5 ir padidino savo persvarą iki 20 taškų (54:34). Po trečiojo kėlinio "Real" pirmavo 64:44.

Ketvirtasis kėlinys

Po J.Dentmono tritaškio žalgiriečiai sumažino skirtumą iki 17 taškų, po P.Jankūno dvitaškio - iki 15 (51:66). Trečiąjį tritaškį pataikęs Š.Jasikevičius vėl sumažino skirtumą iki 14 taškų (57:71). Arčiau varžovai žalgiriečių neprisileido ir besibaigiant kėliniui susigrąžino 20  taškų persvarą. "Real" iškovojo pergalę 83:63.