Įtampos neatlaikęs „Žalgiris“ antrą kartą pralaimėjo Eurolygoje

Šarūnas Jasikevičius įnirtingai mojavo savo ekipos draugams, Paulius Jankūnas plojo, siekdamas juos motyvuoti. Po didžiosios pertraukos į kovą pakilę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį Eurolygos rungtynėse iš paskutiniųjų stengėsi palaužti Milano „Emporio Armani“ komandą ir „užsivedę“ ketvirtajame kėlinyje buvo priartėję iki dviejų taškų skirtumo. Tačiau per pirmąją pusę pranašumą susikrovę šeimininkai Ilias Zouros kariaunai nusileisti neketino. „Žalgiris“  pralaimėjo 75:82 (19:25, 12:18, 27:20, 17:19) ir B grupėje įsirašė antrąją nesėkmę. „Emporio Armani“ komandai tai buvo pirmoji pergalė.

Kauno „Žalgiris“ pirmąją kovą Eurolygoje praėjusią savaitę pralaimėjo. Antrasis bandymas taip pat nepavyko.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

Oct 24, 2013, 4:48 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 9:09 PM

Statistika.

„Žalgiris“: M.Pocius ir P.Jankūnas – po 16, R.Javtokas – 12, Š.Jasikevičius ir J.Dentmonas – po 10, T.Klimavičius – 7, V.Čižauskas ir V.Lipkevičius – po 2.

„Emporio Armani“: N.Melli (dvitaškiai: 9/10, baudų metimai: 2/2, 9 atkovoti kamuoliai) – 20, D.Mossas – 16, C.Jerrellsas – 14, K.Langfordas – 9, M.Haynesas – 6, A.Gentile – 5, S.Samuelsas – 4, C.J.Wallace'as  ir D.Chiotti– 3, B.Cerella – 2.

„Emporio Armani“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 23/36 (63 proc.) - 20/34 (58 proc.)

Tritaškiai: 9/26 (34 proc.) - 4/14 (28 proc.)

Baudų metimai: 9/12 (75 proc.) - 23/25 (92 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 29 – 25

Perimti kamuoliai: 5 – 3

Klaidos: 10 – 13

Rezultatyvūs perdavimai: 16 - 17

Spurtas. Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ surengė spurtą. Po dvitaškį pelnė R.Javtokas, tris taškus pataikė J.Dentmonas ir Lietuvos čempionai priartėjo 38:45. Po to „Žalgiris“ stengėsi įsikabinti į varžovus. Tą patį ketvirtį po M.Pociaus tritaškio „Žalgiris“ priartėjo 56:59. Ketvirtajame kėlinyje taip pat buvo arti (63:67, 65:67), tačiau lemiamose vietose sužaisti užtikrintai nesugebėdavo.

Kitas mačas. Kauno „Žalgirio“ ketvirtadienį laukia Eurolygos susitikimas su Strasbūro SIG ekipa. Mačas vyks 19 val. 45 min.

Rungtynės.

M.Pociaus tritaškiu pradėtame mače „Žalgiris“ iškart išsiveržė į priekį ir po beveik poros minučių pirmavo 5:2. Tačiau Italijos klubas skirtumą persvėrė (6:5). M.Pocius įpusėjus kėliniui „Žalgiriui“ sugrąžino minimalų pranašumą, taikliu metimu iš po krepšio (7:6).

„Emporio Armani“ buvo nutolusi 15:11.Š.Jasikevičius atliko perdavimą T.Klimavičiui ir skirtumas sumažėjo iki 13:15. Tačiau italai ir toliau žaidė ugningai. Kėlinio pabaigą skelbianti sirena „Žalgirio“ nepradžiugino – N.Melli pataikė tritaškį (25:19).

Pirmą kartą dviženklį pranašumą „Emporio Armani“ įgijo antrajame kėlinyje. Sužaidus vieną minutę A.Gentile pataikė svarbų tritaškį ir italai pirmavo 30:19. Pastarieji ir toliau žaidė užtikrintai ir sužaidus beveik keturias minutes pirmavo 36:21.

„Emporio Armani” komandos deriniai ir toliau veikė geriau, o „Žalgirio“ žaidimas strigo. I.Zouros išmėgino įvairias taktikas, kuriomis stengėsi išmušti iš vėžių šeimininkus, tačiau šie iš rankų paleisti dviženklio pranašumo neketino. Prieš pat didžiąją pertrauką žalgiriečiai dar sumažino pranašumą – po R.Javtoko metimo iš po krepšio „Žalgiris“ atsilikinėjo 31:43.

P.Jankūnas po didžiosios pertraukos plojimais ragino savo ekipą susitelkti ir siekti pergalės. „Žalgiris“ po poros minučių atsilikinėjo 38:45. Per šį laiką žalgiriečiai gerokai spurtavo – jį inicijavo R.Javtokas, pelnęs du taškus. O netrukus prisidėjo J.Dentmonas ir P.Jankūnas. Tačiau įpusėjus kėliniui „Emporio Armani“ turėjo dviženklį pranašumą (53:43).

Š.Jasikevičius likus žaisti porai minučių iki trečiojo ketvirčio pabaigos išrikiavo komandą ir išmetė kamuolį. Netrukus jį gavo M.Pocius, kuris taikliai švystelėjo tritaškį (56:59). Žalgiriečių nelaimei, M.Haynesas atsakė tuo pačiu (62:56). Nepaisant to, „Žalgiris“ nesinervino ir greitai skirtumą sumažino iki 58:62. Varžovai iki lemiamo kėlinio dar pelnė tašką – 63.58.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtajame kėlinyje kovojo išpaskutiniųjų. Po T.Klimavičiaus reido – du taškai su pražanga – žalgiriečiai atsilikinėjo 61:65. Sužaidus tris minutes skirtumas buvo toks pats (63:67). Netrukus R.Javtokas dviem baudos metimais ekipą priartino 65:67.

Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai jau atsilikinėjo 65:71.

Priartėjęs prie kertinio taško „Žalgiris“ neatlaikė įtampos ir „Emporio Armani“ ėmė talžyti svečius. Į krepšį skriejo K.Langfordo baudos metimai, D.Mosso ir C.Jerrelso tritaškiai. Šeimininkai pirmavo 75:65. Per paskutines minutes „Žalgiris“ jokio kovingumo nerodė, o „Emporio Armani“ ramiai atakavo, sirgaliams skanduojant žodį „pergalė" (82:75).

Starto penketai.

„Žalgiris“: M.Pocius, V.Lipkevičius, P.Jankūnas, R.Javtokas, J.Dentmonas.

„Emporio Armani“: B.Cerella, K.Langfordas, S.Samuelsas, C.J.Wallace'as, C.Jerrellsas.

BNS: B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija)                  2  0  181:121

2. Stambulo „Adanolu Efes“  (Turkija)         1  0   87:67

3. Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija)      1  1  149:162

4. Bambergo „Brose Basket“ (Vokietija)        1  1  142:168

5. Strasbūro SIG (Prancūzija)                 0  1   70:84

6. Kauno „Žalgiris“                           0  2  138:165