„Neptūnas“ iškovojo pirmąją pergalę Jungtinėje lygoje

Klaipėdos „Neptūno“ komanda Jungtinėje lygoje iškovojo pirmąją pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose priėmė Liubercų „Triumf“ ekipą ir ją nugalėjo 87:82 (24:18,17:10, 19:21, 27:33). Iki šiol „Neptūnas“ B grupėje buvo pralaimėjęs tris kartus. „Triumf“ ekipa dabar savo sąskaitoje turi pergalę ir tris pralaimėjimus.

Klaipėdos klubas pralaimėjo pirmuosius tris Jungtinės lygos mačus.<br>G. Šiupario nuotr. iš archyvo

Nov 2, 2013, 4:15 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 4:04 PM

„Neptūno“ starto penketas. M.Mažeika, A.Eitutavičius, V.Sarakauskas, E.Ulanovas, V.Vasylius.

Rungtynės.

„Neptūnas“ mačą pradėjo galingai. K.Maksvyčio auklėtiniai  per keletą minučių spurtavo 8:0. Tačiau kai varžovams atsirišo krepšys, jie šeimininkus pasivijo iki 8:10. Sužaidus beveik aštuonias minutes rezultatas buvo 14:14. Tačiau iki ketvirčio pabaigos klaipėdiečiai rezultatą vėl persvėrė į savo pusę – 24:18.

Antrąjį ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo penkiais taškais be atsako – J.Sinica pataikė dvitaškį, o M.Mažeika – tritaškį (29:18). Įsibėgėję klaipėdiečiai iniciatyvos atiduoti neketino. Sužaidus pusę ketvirčio K.Maksvyčio auklėtiniai pirmavo 33:24. Jie apsukų nemažino ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 41:28.

„Triumf“ krepšininkai po didžiosios pertraukos atkakliai ieškojo spragų, tačiau „Neptūnas“ nepasidavė. Klaipėdos ekipos krepšininkai žaidė užtikrintai ir įpusėjus kėliniui pirmavo 50:41. Likus minute iki ketvirčio pabaigos „Neptūnas“ pirmavo 55:47. Į lemiamą kėlinį klaipėdiečiai išėjo pirmaudami 60:49.

Ketvirtajame kėlinyje „Neptūno“ krepšininkai jautėsi laisviau ir toliau rengė rezultatyvias atakas. V.Vasylius ir M.Runkauskas į „Triumf“ krepšį įmetė po tritaškį ir sužaidus tris minutes Klaipėdos klubas buvo priekyje 71:51. Svečiai dar spėjo pasispardyti. Likus žaisti dešimt sekundžių po M.Rakovičiaus metimo „Triumf“ atsilikinėjo ik 82:85. Tačiau klaipėdiečiai paskutinę atkarpą sužaidė užtikrintai.

„Neptūnas“: V.Šarakauskas (7 atk. kam.) - 19, V.Vasylius – 12, M.Runkauskas – 11, A.Eitutavičius ir M.Mažeika – po 10, E.Ulanovas – 9, J.Sinica – 8, A.Smithas (8 atk. kam.) ir M.Girdžiūnas – po 4.

„Triumf”: M.Rakovičius (8 atk. kam.) - 23, C.Higginsas (8 rez. perd.) - 19, J.Chappellis (10 atk. kam., 11 rez. perd.) - 18, E.Valijevas – 9, D.Kulaginas (8 atk. kam.) - 6, V.Zariažko – 5, K.Landry – 2.