S.Štombergui nepavyko pergudrauti turkų trenerio - „Žalgiris“ pralaimėjo

Saulius Štombergui nepavyko pergudrauti pažįstamo trenerio Oktajaus Mahmučio ir Eurolygoje iškovoti antrosios pergalės. Ketvirtadienį rungtynėse, kuriose ekipos žengė koja į koją, Kauno „Žalgiris“ neatlaikė įtampos. Žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje prarado budrumą ir Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai pralaimėjo 61:72 (27:27, 11:11, 11:13, 12:21).

S.Štombergui antrosios pergalės Eurolygoje teks palaukti.<br>M.Kulbio nuotr.

2013-11-07 19:58, atnaujinta 2018-02-20 12:54

Likus žaisti keturias minutes „Žalgiris“ pralaiminėjo tik 56:59, tačiau „Anadolu Efes“ surengė spurtą – pelnė septynis taškus be atsako ir išsiveržė 66:56. S.Štombergo kariauna dar mėgino kabintis į varžovus, tačiau Turkijos klubas valdė situaciją.

„Žalgiriui“ tai buvo trečiasis pralaimėjimas. „Anadolu Efes“ ekipai – trečioji pergalė.

Statistika.

„Anadolu Efes“: S.Hopsonas – 15, K.Vasileiadis ir D.Savanovičius – po 13, S.Erdenas (8 atk. kam.) ir T.Dragičevičius – po 10, Z.Planiničius – 6, B.Batukas ir J.Gordonas – po 2, S.Baračas – 1.

„Žalgiris“: J.Dentmonas (7 klaidos) – 14, K.LAvrinovičius – 11, A.Milaknis – 10, P.Jankūnas (11 atk. kam.) - 9, Š.Jasikevičius – 8, T.Klimavičius – 6, M.Pocius – 3.

„Anadolu Efes“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 18/34 (52 proc.) - 14/39 (35 proc.)

Tritaškiai: 8/22 (36 proc.) - 9/25 (36 proc.)

Baudų metimai: 12/20 (60 proc.) - 6/7 (85 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 36

Perimti kamuoliai: 5- 5

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 14

Klaidos:  15 - 19

Šventė. Asmeniniu pasiekimu džiaugėsi Paulius Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas pelnė 9 taškus ir klubo istorijoje tapo antruoju pagal daugiausia taškų Eurolygos rungtynėse statistiką. P.Jankūnas pranoko Arvydą Sabonį. Pastarasis per savo karjerą Kauno ekipoje pelnė 1281 tašką. P.Jankūnas iki rungtynių buvo pelnęs 1279 taškus. Sąraše pirmauja Rimas Kurtinaitis, kuris pelnė 1321 tašką.

Mačas. Pirmieji taškus pelnė šeimininkai, tačiau žalgiriečiai šiems puikiai pradėti neleido – P.Jankūnas atsakė dviem baudos metimais. „Anadolu Efes“ dar pabėgo 9:5, tačiau „Žalgiris“ greitai savo situaciją pagerino, o įpusėjus kėliniui išlygino rezultatą - 12:12. Tačiau per porą minučių šeimininkai sugebėjo atitrūkti – taikliai atakavo Z.Planiničius, S.Hopsonas (22:14).

Nepaisant patirtų smūgių, S.Štombergo auklėtiniai atsigavo - kėlinį užbaigė lygiai - 27:27.

Antrąjį ketvirtį gražiai pradėjo K.Lavrinovičius – jis pelnė du taškus su pražanga, iki įvertinimo „puiku“ pritrūko taiklaus baudos metimo (29:27). Gražiai varžovą suklaidinęs atakavo Š.Jasikevičius, leidęs po poros minučių žaidimo „Žalgiriui“ pirmauti (33:29). Artėjant didžiajai pertraukai rezultatas vėl tapo lygus – 38:38.

S.Štombergas likus žaisti 51 sekundę paprašė minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ savo progų neišnaudojo, tačiau to nepadarė ir varžovai.

Po didžiosios pertraukos taškus pirmieji pelnė svečiai, tačiau „Anadolu Efes“ greitai atitrūko. Po D.Savanovičiaus tritaškio – 46:40. Žalgiriečiai greitai skirtumą sušvelnino (43:46). „Žalgirio“ krepšininkams sunkiau sekėsi atrasti savo žaidimą - „Anadolu Efes“ kovojo pakankamai stabiliai ir tapo pirmajame ekipa, kuriai pavyko laimėti ketvirtį – 51:49.

Kauno komanda ketvirtajame kėlinyje dar kovojo, tačiau artėjant mačo pabaigai žaidimas ėmė strigti - likus žaisti porai minučių šeimininkai pirmavo 66:56.

Iki mačo pabaigos likus žaisti dvidešimt sekundžių „Žalgiris“ pralaiminėjo 61:69. Žalgiriečiai rengė ataką, tačiau jau septintąją klaidą padarė J.Dentmonas ir kamuolys atiteko „Anadolu Efes“ ekipai. Per savo paskutinę ataką šeimininkai dar įmetė tritškį. Tai padarė K.Vasilieiadis (72:61).

Starto penketai. „Anadolu Efes“: S.Erdenas, D.Savanovičius, J.Gordonas, S.Hopsonas, Z.Planiničius

„Žalgiris“: M.Pocius, V.Lipkevičius, P.Jankūnas, R.Javtokas, J.Dentmonas.

Artėja permainos? Jau kurį laiką žiniasklaidoje spėliojama, ar „Žalgirį“ paliks Martynas Pocius. Krepšininkas tai neigia, tačiau manoma, kad viskas gali pasikeisti. „EuroHoops“ pranešė, kad „Žalgirio“ ir kelių krepšininkų kontraktuose yra numatyta galimybė, kad ekipai nepatekus į „Top 16” etapą, šie galėtų pasitraukti.

Pažintis. S.Štombergas 2001 metais pradėjo žaisti Stambulo „Efes Pilsen“ klube. Būtent šioje komandoje tais metais savo savarankiško stratego karjerą pradėjo O.Mahmutis.