„Lietuvos rytas“ nesėkmių seriją nutraukė K.Kemzūros tvirtovėje

17 dienų – tiek laiko užsitęsė Vilniaus „Lietuvos ryto“ pergalių badas. Tačiau nesėkmių serija galiausiai nutraukta Čekijoje, kur Dirko Bauermanno auklėtiniai 76:61 (19:19, 19:11, 19:11, 19:20) užtikrintai nugalėjo Kęstučio Kemzūros vadovaujamą Nymburko ČEZ komandą.

Keturis tritaškius pataikęs M.Gecevičius vėl buvo rezultatyviausias „Lietuvos ryto“ žaidėjas.<br>R.Vyšniausko nuotr.

Nov 10, 2013, 5:30 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 11:36 AM

ČEZ atrodė geriau tik pirmosiomis minutėmis, kai po slovako Radoslavo Rančiko solo pasirodymo mačą pradėjo spurtu 7:0. Bet „Lietuvos rytas“ greitai įsibėgėjo ir galiausiai antrajame kėlinyje galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Po pertraukos vilniečiai susidėjo pergalės pamatus, kurių iki mačo pabaigos Nymburko krepšininkai nepajėgė išversti.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – M.Gecevičius 20 (4 rez. perd.), S.Jelovacas 16 (7 atk. kam.), D.Songaila 10, O.Cookas 8 (9 rez. perd.), R.Seibutis 7, J.Palaciosas 6, T.Lydeka 4, M.Tepičius ir A.Glyniadakis 2, S.Babrauskas 1.

ČEZ: R.Rančikas 17 (7 atk. kam.), D.Page‘as 15, R.Mahalbašičius 12 (8 atk. kam.), V.Hrubanas ir Ch.Simmonsas (6 atk. kam.) po 7, T.Massamba 2, J.Welschas 1.

Statistika.   ČEZ – „Lietuvos rytas“ 61:76

Dvitaškiai: 14/24 (58 proc.) – 17/37 (46 proc.)

Tritaškiai: 5/16 (31 proc.) – 11/27 (41 proc.)

Baudos: 18/23 (78 proc.) – 9/14 (64 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 32

Rezultatyvūs perdavimai: 9 – 21

Perimti kamuoliai: 5 – 10

Blokuoti metimai: 1 – 3

Klaidos: 23 – 11

Pražangos: 21 – 27

Situacija. „Lietuvos rytas“ iškovojo 3-ią pergalę per 5 mačus ir pakilo į trečiąją A grupės vietą. K.Kemzūros auklėtiniai savo sąskaitoje turi 2 pergales ir 3 nesėkmes.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 4 1 3 25

Badas. „Lietuvos rytas“ buvo pralaimėjęs penkerias pastarąsias rungtynes – Krasnodaro „Lokomotiv“, Kazanės „Uniks“, Vitorijos „Laboral Kutxa“, Sankt Peterburgo „Spartak“ ir Tel Avivo „Maccabi“ komandoms.

Pasispardymas. ČEZ bandė nenuleisti rankų ir darė viską, kad atkurtų intrigą (59:47), bet R.Seibučio tritaškis niekais pavertė čekų pastangas ir tuo pačiu pažadino kitus kiek apsnūdusius „Lietuvos ryto“ žaidėjus.

Nokdaunas. ČEZ komandai porą skaudžių smūgių sudavė S.Jelovacas, nubaudęs čekus tritaškiais (48:34). Į pagalbą serbui atėjo kiti žaidėjai. Po O.Cooko ir M.Gecevičiaus metimų Nymburko ekipa krito į sunkų nokdauną – 57:39.

Duobė. Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ įmetė tik prabėgus 3,5 min. Tai padarė tritaškį pataikęs S.Jelovacas. Tiesa, ČEZ nepasinaudojo puikia galimybe ir „Lietuvos rytas“ išlaikė saugų atstumą nuo aikštės šeimininkų (41:32).

Estafetė. Iš J.Palacioso estafetės lazdelę perėmė kitas „Lietuvos ryto“ aukštaūgis D.Songaila. Patyręs puolėjas pelnė 8 iš 10 paskutiniųjų vilniečių taškų prieš pertrauką ir daugiausiai prisidėjo prie to, kad sostinės klubas po dviejų kėlinių pirmavo 38:30.

Atkarpa. Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ ėmė diktuoti savo žaidimo tempą. Po 6 aukštaūgio J.Palacioso taškų iš eilės, vilniečiai pirmavo 28:24.

Klaidos. ČEZ krepšininkai pirmajame kėlinyje suklydo net 8 kartus. Vilniečiai suklydo 3 sykius.

Įsibėgėjo. Pasirodo, „Lietuvos rytui“ tiesiog reikėjo apšilti „Tipsport“ arenoje. O.Cookas pataikė tritaškį, netrukus perėmė kamuolį ir čia pat du lengvus taškus iš po krepšio pelnė S.Jelovacas – praėjus 6 min. nuo mačo pradžios buvo lygu – 12:12.

Šou. ČEZ legionierius R.Rančikas pirmosiomis minutėmis surengė tikrą šou. Per pusantros minutės slovakas pelnė 7 taškus ir privertė D.Bauermanną prašyti minutės pertraukėlę, nes jo komanda taškų sąskaitos dar nebuvo atidariusi.

Pasirinkimas. „Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo tokiu penketu: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Juanas Palaciosas ir Darius Songaila.