„Žalgiris“ išsivežė solidžią pergalę iš Garliavos

Saulius Štombergas išbandė vyriausiojo trenerio kostiumą LKL arenose. Šalies čempionate debiutavęs Kauno „Žalgirio“ specialistas Garliavoje nuvedė komandą į užtikrintą pergalę prieš Kauno rajono „LSU-Atletą“ – 79:50 (19:8, 16:11, 23:10, 21:21).

K.Lavrinovičius paskui save Garliavoje vedė „Žalgirio“ jaunimą.<br>"LSU-Atleto" nuotr.

Nov 10, 2013, 4:55 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 11:36 AM

Žalgiriečiai žaidimo tempą diktavo nuo pat pirmųjų minučių. Iškart čiupę už gerklės mažiau patyrusius šeimininkus, kauniečiai pirmąjį kėlinį laimėjo 19:8.

Vėliau skirtumas tik didėjo. Nors pirmaisiais smuikais „Žalgirio“ gretose griežė patyrę Kšyštofas Lavrinovičius ir Paulius Jankūnas, trečiajame kėlinyje būtent jaunimas pasiuntė „LSU-Atletą“ į visišką nokautą.

Komentarai. „Žalgirio“ vyr.treneris Saulius Štombergas:  „Turėjome puikią galimybę leisti rungtyniauti jauniems žaidėjams. Šiandien nebuvo sunkios rungtynės, tačiau laukia išbandymai Eurolygoje, norėjau pažiūrėti, kaip seksis ne tik patyrusiems žaidėjams. Stengiamės rungtyniauti agresyviai, išbandyti taktinius sumanymus.“

LSU-Atleto“ vyr.treneris Edas Nickus:  „Šiandien mūsų komandai buvo gera pamoka. Nors daug ruošiamės rungtynėms, vaikinai pernelyg jaudinosi ir darė nemažai klaidų. Per sezoną mums reikia žaisti daugiau tokių rungtynių, kad įgytume patirties. Džiaugiuosi, kad susitikimą stebėjo sausakimša arena, daugumai tai buvo puiki šventė.“

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: K.Lavrinovičius 20 (8/10 dvit., 6 atk. kam.), P.Jankūnas 11 (10 atk. kam.), A.Milaknis 9, M.Kupšas 8 (11 atk. kam.), V.Kariniauskas 7, K.Vecvagaras ir T.Dimša po 6, V.Čižauskas 5 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Klimavičius 3, J.Dentmonas ir V.Lipkevičius po 2.

„LSU-Atletas“: T.Urbonas (8 atk. kam., 6 blk.) ir V.Sragauskis (6 atk. kam.) po 10, Ž.Skučas 8, K.Bapkauskas 7, Š.Vingelis (5 rez. perd.) ir T.Tamošiūnas 5, A.Sakalauskas ir E.Alunderis po 2, P.Malašauskas 1.

Statistika.   „LSU-Atletas“ – „Žalgiris“ 50:79

Dvitaškiai: 7/26 (27 proc.) – 25/49 (51 proc.)

Tritaškiai: 7/28 (25 proc.) – 5/19 (26 proc.)

Baudos: 15/26 (58 proc.) – 14/20 (70 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 49

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 21

Perimti kamuoliai: 6 – 9

Blokuoti metimai: 9 – 5

Klaidos: 17 – 13

Pražangos: 18 – 26

Sąskaita. „Žalgiriui“ tai buvo 3 pergalė per ketverias rungtynes. „LSU-Atleto“ kraityje – 2 pergalės ir 4 nesėkmės.

Vedliai. Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ galutinai palaidojo „LSU-Atleto“ svajones atkurti intrigą. Ketvirtį laimėję 23:10, kauniečiai po trijų kėlinių pirmavo 58:29. Galutinę persvarą „Žalgiriui“ sukrovė jaunimas – labiau patyrę žaidėjai P.Jankūnas, K.Lavrinovičius ir A.Milaknis pridėjo 6 taškus.

Patirtis. K.Lavrinovičius jaukiai jautėsi jaunimo apsuptyje. Patyręs 34 metų puolėjas po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 13 taškų (5/5 dvit.) ir 5 atkovotus kamuolius.

Uraganas. Aikštėje pasirodžius „Žalgirio“ legionieriui J.Dentmonui, svečiai ėmė rungtyniauti uraganiniu tempu. Jis „LSU-Atletui“ nebuvo parankus ir kauniečiai greitai dar labiau padidino skirtumą – 33:14.

Gynyba. Žalgiriečiai priešininkus jau nuo pirmųjų minučių įspraudė į gynybos gniaužtus. Šeimininkai pirmajame kėlinyje „iš žaidimo“ pataikė vos 2 metimus iš 9, o „Žalgiris“ ketvirtį laimėjo 19:8

Jaunimas. S.Štombergas pradėti rungtynes patikėjo jaunimui. Vienintelis labiau patyręs žaidėjas starto penkete buvo K.Lavrinovičius.

Ilsisi. Šiam susitikimui buvo neregistruoti Šarūnas Jasikevičius, Robertas Javtokas, Siimas-Sanderis Vene, Tauras Jogėla ir Artūras Gudaitis.

Smūgis. Paskutinis „Žalgirio“ pasirodymas LKL baigėsi drastiškomis permainomis. Tuometinio trenerio Ilias Zouro treniruojami kauniečiai namie 78:79 sensacingai pralaimėjo „Šiauliams“. Iškart po nesėkmės „Žalgiris“ atleido specialistą iš Graikijos.