D.Howardą suerzinęs J.Valančiūnas sulaukė trenerio pagyrų

Hjustone „Toronto Raptors“ antrametis Jonas Valančiūnas priėmė vieną didžiausių sezono iššūkių – stojo į mikrodvikovą su Dwightu Howardu. Nors „Houston Rockets“ „centras“ surinko įspūdingą dvigubą dublį ir buvo vienas pergalės 110:104 kalvių , J.Valančiūnas po dvikovos sulaukė gerų atsiliepimų.

Už kovą su D.Howardu J.Valančiūnas sulaukė komplimentų.<br>"Reuters" nuotr.

Nov 12, 2013, 10:19 AM, atnaujinta Feb 20, 2018, 10:43 AM

Lietuvis pelnė 10 taškų ir sugriebė 13 atšokusių kamuolių (7 puolime), bet dėl šešių pražangų turėjo aikštę palikti ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Vėliau komandos dar žaidė du pratęsimus.

„Jonas vis dar neišvengia tų greitų pražangų, kurios po to jam sukelia problemų“, – skundėsi „Raptors“ vairininkas Dwayne‘as Casey.

Tačiau 21 metų 213 cm ūgio vidurio puolėjui tai buvo vieninteliai priekaištai. Nors jo oponentas D.Howardas įmetė 18 taškų (7/12 dvit., 4/12 baud.) ir sugriebė net 24 atšokusius kamuolius (6 puolime).

Kovodamas su J.Valančiūnu, iki šiam išnaudojant pražangų limitą, galingo stoto „centras“ pelnė 17 taškų ir sugriebė 16 atšokusių kamuolių.

Iki rungtynių su „Raptors“ D.Howardas vidutiniškai rinkdavo 17,6 taško ir 13,6 atšokusio kamuolio.

„Jonas atkovojo 13 kamuolių. Tai – daug. Jis gerai darbavosi po krepšiu. J.Valančiūnas dar mokosi. Jam tenka kovoti prieš vienus geriausių NBA aukštaūgių“, – žurnalistams po pralaimėjimo sakė D.Casey.

Sėkmingą Lietuvos krepšininko darbą savoje baudos aikštelėje įžvelgė ir žurnalistai.

Be to, kai J.Valančiūnas puolime sugriebė atšokusį kamuolį nuo D.Howardo galvos, „Rockets“ atstovas kiek susierzino. Po kelių akimirkų D.Howardas stipriai stumtelėjo lietuvį.

Mačo komentatoriai nesutarė, ar kontaktas iš tiesų buvo toks stiprus, ar J.Valančiūnas suvaidino.