Fantastiškai žaidęs J.Dentmonas atvedė „Žalgirį“ į antrąją pergalę Eurolygoje

24 taškai, 9 rezultatyvūs perdavimai, 6 tritaškiai iš 6 – Kauno „Žalgirio“ legionierius iš JAV Justinas Dentmonas ketvirtadienį Eurolygos B grupės rungtynėse žaidė lyg ant sparnų. Žalgiriečiai svečius iš Bambergo lenkė beveik visose statistikos kategorijose ir iškovojo antrąją pergalę B grupėje. „Žalgiris“ 91:81 (23:16, 16:23, 30:15, 22:27) nugalėjo Bambergo „Brose“ ekipą.

„Žalgirio“ ir „Brose“ rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Nov 14, 2013, 6:36 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 9:05 AM

Minutė. Prieš rungtynes abi komandos pagerbė taifūno Filipinuose aukas.

Lyderis. Šiose rungtynėse „Žalgirį“ į priekį vedė Justinas Dentmonas. Po trijų kėlinių amerikietis buvo surinkęs 18 taškų ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus. Iš viso amerikietis pelnė 24 taškus. Jis pataikė 6 tritaškius iš 6.

Atkarpa. Antrajame kėlinyje žalgiriečiams pavyko susikrauti dviženklę persvarą, tačiau „Brose“ kėlinio pabaigoje laimėjo atkarpą 13:0 ir išlygino rezultatą (39:39).

„Žalgiris“: J.Dentmonas – 24, V.Lipkevičius ir R.Javtokas – po 12, K.Lavrinovičius – 11, M.Pocius – 9, P.Jankūnas – 8, A.Milaknis – 6, T.Klimavičius – 4, Š.Jasikevičius – 3, S.Vene – 2.

„Brose“: R.Sandersas ir J.Smithas – po 18, Z.Wrightas ir Sh.Fordas – po 10, A.Gavelis – 9, J.Goldsberry – 6, M.Zirbesas – 5, C.Jacobsenas – 3, Ph.Neumannas – 2.

Statistika:

„Žalgiris“ - „Brose“

Dvitaškiai: 18/33 (54 proc.) - 21/47 (44 proc.)

Tritaškiai: 14/29 (48 proc.) - 11/20 (55 proc.)

Baudų metimai: 13/17 (76 proc.) - 6/8 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 43 – 24

Perimti kamuoliai: 8 – 9

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 16

Klaidos: 20 – 11

„Žalgiris“: J.Dentmonas, M.Pocius, V.Lipkevičius, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Brose“: R.Sandersas, Z.Wrightas, D.Markota, A.Gavelis, M.Zirbesas.

Rungtynės

A.Gavelis rungtynes pradėjo tritaškiu, tačiau netrukus P.Jankūno baudos metimo ir M.Pociaus tritaškio žalgiriečiai persvėrė rezultatą. Po J.Dentmono bloko varžovui kauniečiai nuskubėjo į greitą puolimą, po M.Pociaus perdavimo tritaškį smeigė V.Lipkevičius ir padidino "Žalgirio" persvarą iki 7 taškų (14:7). Varžovai laimėjo atkarpą 6:2 ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (13:16). Kėlinio pabaigoje C.Jacobsenas buvo nubaustas nesportine pražanga. Žalgiriečiai šią situaciją išnaudojo maksimaliai: K.Lavrinovičius sumetė abu baudos metimus, o Š.Jasikevičius pataikė tritaškį (23:10). J.Goldsberry į lietuvio tolimą metimą atsakė tuo pačiu ir sumažino skirtumą iki vienženklio (23:16).

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo laimėdami atkarpą 10:4 ir susigrąžindami dviženklę persvarą (33:21). Įpusėjus antrajam kėliniui žalgiriečiai jau buvo pataikė 8 tolimus metimus iš 11. Z.Wrighto dėjimas sumažino skirtumą iki 4 taškų (35:39), o po J.Smitho dvitaškio varžovai priartėjo iki 2 taškų. Po žalgiriečių klaidos kėlinio pabaigoje varžovai pelnė dar 2 taškų ir išlygino rezultatą (39:39). Kėlinio pabaigą "Žalgiris" pralaimėjo 0:13.

Po ilgosios pertraukos pelnę 7 taškus be atsako žalgiriečiai pirmavo 46:39. Beveik 3 minutes aikštės šeimininkai varžovams neleido pelnyti taškų. Tuo tarpu patys surinko 9 (48:39). J.Dentmono tritaškis grąžino "Žalgiriui" dviženklę persvarą (53:41). Žalgiriečiai nesustojo, prasidėjus antrajai kėlinio pusei kauniečiai turėjo jau 17 taškų persvarą (65:48). Po trijų kėlinių "Žalgiris" pirmavo 69:54.

Lemiamą ketvirtį "Brose" pradėjo 5 taškais be atsako ir sumažino žalgiriečių pranašumą iki 10 taškų (69:59). Po R.Sanderso dvitaškio žalgiriečių pranašumas aptirpo iki 8 taškų, tačiau M.Pocius netrukus atstatė dviženklę persvarą (75:65). Į J.Dentmono tritaškį tuo pačiu atsakė R.Sandersas, mažindamas skirtumą iki 6 taškų (85:79). Pergalės žalgiriečiai iš rankų nepaleido. Jie laimėjo 91:81.